FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 25Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-03-11 23:39  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Jak możesz się zabierać za taki model i pytać co zrobić, żeby się nie narobić?
Odpowiedź: nie kleić w ogóle to nic się nie narobisz ;]

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
31-03-11 08:08  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Nie mogłeś wytrzymać, by nie wstawić zdjęcia okładki ?
Dwie strony i zero konkretów. Po co ten znacznik "relacja" w temacie ? Czuję, że kolejne strony to będzie dywagacja na temat cieniowania, wypełniania szkieletu betonem czy innym zapchajstwem.
Nie lepiej spróbować budowy w standardzie ? A nie od razu rzucać się na "model życia". Tym bardziej że jesteś dopiero na początku swojej przygody i jak sam przyznajesz nawet nie wiesz jak się do pewnych spraw zabrać. Ambicja jest potrzebna, ale daje efekty gdy warsztat jest już jako tako opanowany.

--

 
31-03-11 08:25  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No niestety, ale emocje na początku przygody z kartoniarstwem często biorą górę nad rzeczywistymi możliwościami a moim zdaniem, ambicja to zły doradca.

Pozdrawiam.
Andzrej K.

 
31-03-11 09:08  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Gratuluję odwagi... Jednak zabieranie się za pancernik, i to tak opracowany, bez doświadczenia z okrętami... Nie chciałbym bawić sie w kruka, ale masz szanse na to, by stał się dla Ciebie nie tylko pierwszym, ale i ostatnim okrętem...
Naprawdę szkoda tego zapału, by go zmarnować! Radzę uczciwie: na pierwszy ogień weź jakikolwiek mniejszy okręt, np. ładnie się sklejała BURZA z MM; zobacz, jak się to robi(przypominam: sam się przyznałeś do braku doświadczenia w okrętach), a po skończeniu tego pierwszego przemyśl na zimno - czy Ci to się rzeczywiście nadal tak podoba (mam nadzieję, że jednak: tak!) i czy jesteś pewien, że zdołasz ukończyć następny!
Okręt kusi rzeczywiście, opracowanie piękne, na pewno podziwiałeś relacje okrętowe na forum - ale rzadko kiedy wspomina się tam, ile modeli (dziesiątek, albo i setek) zbudował modelarz, któremu "tak fajnie i prosto" wychodzi model...
Prawdopodobnie po wyczytaniu tych wszystkich uwag stwierdzisz... "a co oni tam wiedzą, JA POTRAFIĘ i wszystkim szczęki poopadają...", ale każdy z piszących sam to już wielokrotnie przeżył...
Zrobisz, jak zechcesz... a nuż będziesz tym pierwszym wyjątkiem...?
W każdym razie - powodzenia, będę wśród obserwujących...
Pozdrawiam
Andrzej
P.s.
"ambicje to zły doradca..." - nie zgadzam się z tym stwierdzeniem; bez ambicji nie zaczynałbyś budowy modelu, tylko leżałbyś do góry brzuchem; ale oprócz ambicji konieczna jest teź odrobina autokrytycyzmu... Może pochwal się, co już w ogóle kleiłeś (nie tylko okrętów), a być może większości powyższych uwag by w ogóle nie było...
A.

Post zmieniony (31-03-11 09:15)

 
31-03-11 15:15  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
rysiu62   

fiemat96 - a nie powinno być czasem ,,Aiya Eärendil Elenion Ancalima,, mam niemiecką klawiaturę to mogę tak napisać- i czy wiesz co to znaczy.Powtórzyłem ten wpis z innego miejsca.

 
31-03-11 15:35  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Jak byłem w Twoim wieku (wnioskuję po niku że masz 15 lat) to porwałem się na Potiomkina z MM. Nie był to mój pierwszy okręt miałem już coś za sobą, jakieś gnioty do których raczej się nie przyznaje. Też myślałem, że zrobię niewiadomo co, ale wyszło jak wyszło. Zwracam uwagę na to, że Potiomkin jest dużo mniej zdetalizowany niż Drednot. Z resztą na tym skończyła się moja okrętowa kariera.

--

Post zmieniony (31-03-11 15:37)

 
31-03-11 15:38  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Trzymam kciuki a wpisami" nie da się", "poparzysz się" nie przjmowałbym się w ogóle. W cale się nie dziwię że chcesz spróbować od pancernika. Fajny okręt, fajna cena, nic tylko kleic.
Kurcze chłopaki, dwie strony wpisów o niczym. Jak mu się nie uda to mu się nie uda, kogo to.
Sam w wieku nastu lat zaczynałem przygodę od Potiomkina, łatwy model nie był a się dało. To w dobie dzisiejszych drukarek, kser, skanerów, gdzie można mierzyc przymierzać, drukować na pewno się uda.
Fajnie by było jełśi można by liczyć na pomoc kolegów z forum, toc to bogactwo największe :-)
To co jak młody to ma choinki sklejać ??

 
31-03-11 16:04  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Starczy już tego pisania bo miejsca na relację zabraknie.
fiemat96 do nożyczek szkielet czas zacząć :)

 
31-03-11 16:18  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Spoko ja się tam wcale nie będę przejmować krytykami. A poza tym krytyki i wszelkie uwagi są jak najbardziej wskazane :-) Planowałem wcześniej złożyć jakąś Burzę czy Błyskawicę, ale jak zobaczyłem na końcu gazetki z Heinkelem, że będzie pancernik to mi się szczerze od razu odechciało wspomnianych wcześniej modeli składać. Przecież nie zacząłbym od Bismarck'a, bo to by była totalna głupota.
Wracając do tych moich pytań to bulai rzeczywiście nie będę robić, bo same okienka są małe, nie wiem jak, a poza tym poco. Co do pokładu to już nie ważne. Nad relingami będę dumać jak do nich się "doczołgam" :D A szkielet... nad jego wypełnieniem czy niewypełnieniem czy tam jeszcze czymś innym pomyślę jak go dokleję do końca.
W tej chwili gotowej części szkieletu jest jakieś jedna piąta.

Ale ta część też nie jest jeszcze dokończona. Dorobię jeszcze sklejki, żeby był bardziej stabilny cały kadłub, wyszlifuję go i wyprostuję. Sądzę, że dobrym sposobem szlifowania Dreda będzie cienkim papierem ściernym. Co wy na to?

I co randar dalej nie jest to relacja?
rysiu62: Już ci odpisałem w temacie z nowością Dreadnought'a. Jeszcze raz powiem, że znaczy to "Chwała Eärendil, najjaśniejszej z gwiazd! "

Pozdrawiam i dzięki za "rady" ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 16:42  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

...a ja tam dopinguję twojej relacji. Działaj, działaj i obyś dotarł do końca. Jak wyjdzie tak wyjdzie ale zapas doświadczenia jaki powinieneś wynieść z tego modelu będzie ogromny. Model przypuszczam że będzie i jest trudny ale powoli do celu. Co do twoich pytań to wszystko w swojej kolejności. Na początek sklej dobrze i nie zwichruj szkieletu. Ja osobiście nie używam żadnych wypełnień tylko przed przyklejeniem poszycia dna oklejam wręgi paskami w kolorze poszycia, albo je maluje farbką którą mam zamiar retuszować krawędzie. Jak już bardzo chcesz to u jednego z kolegów na tym forum (a można się doszukać niezłych i bardzo pomocnych wynalazków) jak wypełniał przestrzeń między wręgami tą pianką co służy do robienia stroików albo bukietów z "suszu" dostępna w każdej kwiaciarni (nie mam pojęcia jaka cena). I jeszcze jedna taka mała podpowiedź. Jeśli to na prawdę twój pierwszy "pływak" to polecam zaopatrzyć się w kolejny egzemplarz albo zeskanować se każdą stronkę z częściami by w razie potrzeby mieć części zapasowe.

Pozdrawiam i czekam na dalsze postępy. Co będę mógł to podpowiem

...i niech moc będzie z tobą :):)

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 25Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024