FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-03-11 08:59  [R/G] Pride of Albion - Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie wytrzymałam.
Zaczęłam...

Kupiłam wczoraj w kiosku wyczekanego Małomodelarzowego "Dreadnoughta", zmniejszyłam go na ksero do 1/400, przeleciałam internet w poszukiwaniu zdjęć oraz inspiracji. I znalazłam takie coś:

Obraz po prawej przedstawia Dreadnoughta w Plymouth, w roku 1906/07, czyli na samym początku służby, czyli w konfiguracji z Małomodelarzowej wycinanki. Obok jakiś niszczyciel - nie wiem jaki. Postanowiłam w tej roli wykorzystać HMS "Conflict" (rok budowy 1894, wydał Dom Bumagi, skala 1/200).
Na zdjęciu po lewej z kolei urzekła mnie ogromna brytyjska bandera. Zdaję sobie sprawę, że to pewnie wynik zbyt krótkiego obiektywu, ale i tak wygląda to ładnie.

No i wczoraj nakleiłam wręgi na tekturkę... a ponieważ Ludzie Bywali orzekli, że zdjęcie zatekturkowanych wręg jest całkiem niezłym sposobem rozpoczęcia relacji, więc...


BTW. Zmniejszenie (nawet na moim podłym ksero) dobrze zrobiło pokładom - pojawiły się na nich wyraźnie widoczne cienie przy nadbudówkach, czyli tak, jak powinno być.


Głównym Konstruktorem Dreadnoughta mianował się Rudy Killer - korzystając z chwili nieuwagi zajął był dyrektorski fotel:

Dziś po południu zabiorę się za wycinanie szkieletu.

I tyle zostało z moich mocnych postanowień...

--

Post zmieniony (23-05-11 08:43)

 
29-03-11 09:08  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kasiu,ten model będzie miał 40 cm ,wielki, co daje sporo możliwości , zastanawiałem się już nad skalą 1/600 ale,..pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-03-11 09:10  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No to wystartowali:-) A mnie dopiero udało się GO kupić i zostawiam sobie tego przyjemnioaczka na trochę, trochę pózniej :-)
Więc startuję z podglądaniem :-)
Fajnie że model z MM wzbudził takie zainteresowanie, dobra cena, wydaje się sprawdzony projektant.
Pzdr

 
29-03-11 09:14  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No to ja zasiadam do oglądania. Szykuje się ciekawa relacja.
Pozdrawiam Edek

 
29-03-11 09:23  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek, zaiste wielki model, będę potrzebowała ok. 50 cm podstawki!
Już się boję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-03-11 10:46  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Już wyobrażam sobie radość Rudego K. , kiedy się dorwie do ulubionego smakołyku... nawet, jeśli będzie trochę przyduży na jeden kęs! ...tyle drobnych detali do weryfikacji/degustacji...
Pozdrowienia dla całej załogi stoczni!
A.

 
29-03-11 16:25  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tego że pani Katarzyna zacznie Dreadnoughta jak tylko dostanie go w swoje ręce byłem pewien. Tego, że będzie to diorama w skali 1:400 - również. Nie przewidziałem tylko tematu dioramy.
Dreadnought to chyba jedyny drednot który w sposób bezpośredni zatopił wrogi okręt podwodny (rozjechał go po prostu). Na U-29 wraz z całą załogą zginął nie byle kto: sam Otto Weddigen, który 7 miesięcy wcześniej w ciągu 1 godz. posłał na dno trzy brytyjskie krązowniki pancerne, a miesiąc później jeszcze jeden krążownik.
Dreadnought wziął odwet za śmierć 1967 brytyjskich marynarzy. Sądziłem, że właśnie scenę taranowania U-29 zechce pani Kasia przedstawić.

Post zmieniony (29-03-11 16:58)

 
29-03-11 16:32  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

He he też tak podejrzewałem :) i nawet jest U35 z JSC- inny typ okretu, ale do dioramki 1/400 moglby sie nadac. Tylko ze jak to zrobic... Pokazac sam peryskop na ktory nadjezdza dziob Dr? Czy półwynurzony okret przechylajacy sie pod wpływem uderzenia? Bo w rzeczywistosci w tym momencie okret byl na głębokości peryskopowej i czaił sie do ataku na brytyjską flote odbywajacą cwiczenia...
Może jednak Autorka zmieni zdanie o temacie dioramki? :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-03-11 17:08  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Oooo, super, super! Pierwsza relacja o Dredziu :-) Będę tu regularnie zaglądać.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
29-03-11 22:27  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Przynajmniej teraz ten pokład dobrze wygląda!:) Powodzenia w relacji i tej całej drutologi!:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024