FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 22Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
12-04-11 12:43  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Marek1 - jak znam Kasię, o to się nie martw...! Musiałaby ciężko zachorować, żeby zostawić taki żółciutki!!!
Najpierw jednak musi przeprowadzić dogłębną analizę widmową barwy światła na obrazie wzorcowym, uwzględnić wpływ położenia geograficznego, pory roku, dnia, godziny, układu plam na słońcu, średniostatystyczych fluktuacji zapylenia w atmosferze w funkcji siły i kierunku wiatru w przedmiotowym okresie na danym akwenie, odcieni i współczynników odbicia światła barwników stosowanych przez wiodących producentów farb stosowanych w Royal Navy etc etc etc..., a dopiero potem zacznie się zastanawiać nad doborem specyfików do podkolorowywania i cieniowania!
Andrzej

 
12-04-11 13:05  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Musiałabym zachorować i oślepnąć, fakt :)
Andrzej dokładnie opisał moją "metodę tfurczą".
Mój "wzorcowy" obraz jest tutaj:

I drugi:

Dredzio wszedł do służby w 1906, w styczniu 1907 wrócił z prób morskich i wszedł w skład Home Fleet. Myślę, żeby pokazać właśnie ten moment powrotu, czyli szare, styczniowe niebo, ołowiana woda, etc.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-04-11 14:08  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Nie,no ja naprawdę jestem pełna podziwu dla Twojej "pracy tfurczej".Dla mnie okręty stanowią czarną magię.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
12-04-11 14:32  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

mrówka: -"Dla mnie okręty stanowią czarną magię" ...
- żeby to było takie proste... "hokus-pokus", "abrakadabra, w te i nazad..." - i już...! A tu nie ma tak lekko, trzeba zakasać rękawy, stoczniowców dopilnować, krytyków na forach spacyfikować, a czasem nawet i coś skleić...
pozdrawiam
Andrzej
(od czasu do czasu młodszy pomocnik zastępcy rzecznika prasowego p.t. Autorki wątku)

Post zmieniony (12-04-11 14:36)

 
12-04-11 19:19  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

> Obraz po prawej przedstawia Dreadnoughta w Plymouth, w roku 1906/07, czyli na samym początku służby, czyli w konfiguracji z Małomodelarzowej wycinanki.
> Obok jakiś niszczyciel - nie wiem jaki. Postanowiłam w tej roli wykorzystać HMS "Conflict" (rok budowy 1894, wydał Dom Bumagi, skala 1/200).
O ile nie jest jeszcze za późno, to na mój laicki gust jest to typ C, a nie A, ale kłócić się nie mam zamiaru, bo destroyery RN sprzed WWI to nie moja brocha.

Tutaj powiększenie fragmentu obrazu - http://www.military-art.com/mall/images/dhm1232detail.jpg


A.

--

 
12-04-11 19:58  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wielkie dzięki w imieniu Kasi; oczywiście, ze jeszcze nie za późno!
Najpierw musi uporać się z "Dredziem", a dopiero potem się weźmie za resztę "dekoracji". Na typach brytyjskich niszczycieli, jeszcze i pierwszowojennych, żadne z nas się niespecjalnie zna (to i tak eufemizm...); sekwencja wydarzeń była następująca: pojawił się MM, po kupnie i obejrzeniu Kasia stwierdziła, że musi go zrobić, następnie zaczęła szukać materiałów - jak go wyeksponować... Wpadł w ręce obrazek - i urzekł! Zaczęła szukać otoczenia - pojawił się na horyzoncie CONFLICT, a do tego oryginał trafił się w "łupach" z Inowrocławia... Dokładnie ten sam, czy nie, i tak była szczęśliwa, że znalazła sie wycinanka czegoś choć podobnego do "obiektu" z obrazu!
Oczywiście, jeśli znalazłyby się dokładniejsze materiały, np. rysunki, czy choć lista różnic między tymi jednostkami, będziemy oboje BARDZO wdzięczni! Ze zgrubnego podobieństwa sądząc, możliwe będzie przynajmniej upodobnienie CONFLICT-a do tego, co trzeba...
Jeszcze raz dziękuję!
P.s.
Nie masz przypadkiem większego skanu całego obrazu? Kawałek, który przytaczasz, jest po prostu piękny; Kasia pokazała po prostu wszystko to, co znalazła i więcej nie ma...
Pozdrawiam
Andrzej

 
13-04-11 08:45  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Andrzej - zerknij tutaj:
Military Art Prints
Poza tym niniejszym mianuję Cię moim oficjalnym rzecznikiem prasowym. Każdy musi zarobić na swoją miseczkę whiskasa.

Na Dredziu dalej bawiłam się detalami. Włazy na pokładzie łodziowym (jedna klapka krzywo przyklejona, wiem), dwie paćnięte na czarno wyciągarki obok włazów, trzy małe pudełeczka nadbudówki rufowej (jedno trochę wymęczone, ciasno tam było).


Pojawił mi się pierwszy zonk. Mianowicie:
1. Dredzio uzbrojony był w 27 dział 76 mm,
2. W wycinance są 22 sztuki w/w dział,
3. Pan Projektant pisze o 10 sztukach montowanych na pokładzie łodziowym oraz o 8 zaślepkach ZAMIAST w/w dział na pokładzie rufowym i dziobowym.

Pytanie do znawców:
dlaczego w wycinance nie ma wszystkich dział? Czyżby w 1907 roku Dredzio jeszcze ich nie miał?
Z wielką chęcią zrobiłabym wszystkie...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-04-11 08:57  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

...taak... ale miło by było zobaczyć więcej w tej jakości...
- "mianuję Cię moim oficjalnym rzecznikiem prasowym" - nie czuję sie godnym takiego awansu, ale... KU CHWALE KARTONU!!!
Pozdrawiam
Andrzej

Post zmieniony (13-04-11 09:01)

 
13-04-11 15:03  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

dlaczego w wycinance nie ma wszystkich dział? Czyżby w 1907 roku Dredzio jeszcze ich nie miał?
Z wielką chęcią zrobiłabym wszystkie...


A później miał już wszystkie, czy nigdy ich nie zamontowali? Z tego co wiem usuwanie lub przenoszenie dział artylerii średniej i lekkiej znajdującej się w okolicy pokładu dziobowego było dość częstą praktyką. Powodem było zalewanie tychże dział przez wodę podczas sztormowej pogody i w rezultacie częste awarie.

--
pozdrawiam
Piotr


 
13-04-11 15:07  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W "Anatomy of the Ship" są rysunki (rzuty boczne) pokazujące działa na pokładzie rufowym. Na dziobowym nie umiem ich wypatrzeć, na zdjęciach też nie.
One faktycznie są ulokowane tak, że podczas sztormu byłyby dokładnie zalane wodą, więc rozumiem, że je chowano.
No nic. Zrobię tak: poszukam na wycinance miejsca na wszystkie zaplanowane przez projektanta działa, zobaczę, ilu brakuje, i pomyślę, co z tym zrobić.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 22Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024