FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 22Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-04-11 19:58  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Niestety, widać trochę niedokładności, za bardzo (jak zwykle...) się spieszysz!
Nie docięłaś wystających części szkielety flying decku i od razu masz wypchnięte poszycie za prawoburtową barbetą arylerii głównej!
A na tym etapie na zdjęciach bardzo widać niepotrzebne podklejenie nadburci od wewnątrz; są za grube i się rozdwajają! W tej skali wystarczyłaby pojedyncza "blacha" tylko wyretuszowana od drugiej strony, zwłaszcza, że i tak malujesz...
I jeszcze jedno: po piodklejeniu pokładu trochę zabrakło Ci burty na wysokości LW... Wiem, że i tak zalejesz to wodą, ale na razie krawędź burty niepodparta wisi w powietrzu...
pozdrawiam
Andrzej

 
05-04-11 08:19  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Z nadburciami ewidentnie dałam ciała, niepotrzebnie doklejałam ich wewnętrzne części. Wyprowadzę to, ale pancerna blacha pewnie zostanie.
Uszkodzeń poszycia FD nie widziałam, dopiero na zdjęciach wylazło.
Poza tym generalnie masz rację.

Weszłam w fazę prac międląco-ścibolących przy kadłubie. Czyli szlifowanie, przecieranie, odtwarzanie linii podziału blach i bulajów, wygładzanie et consortes. W tej chwili mam jeden wielki syf na okręcie:

Klapki ponaklejałam, zawiaski nagniotłam igłą, ale malowanie dopiero jutro.

Zabrałam się też za kluzy kotwiczne. Autor zalecał dokleić je od spodu do pokładu PRZED przyklejeniem burt: dla mnie takie rozwiązanie było zbyt trudne, więc najpierw połączyłam burty z pokładem. Same sklejki miały fajny, ładnie narysowany kształt - jeden zonk: na szerokość (grubość) były stanowczo za duże (promień koła sklejonej części o ok. 0,6 mm większy niż promień kluzy na burcie). Prawdopodobnie to mój błąd, nie odjęłam przy wycinaniu grubości papieru (ale i tak nie wiem, jak bym to miała zrobić nie psując kształtu części). Tak więc kluzy owszem wkleiłam, ale czeka mnie teraz uczciwe szlifowanie i wygładzanie wlotów i wylotów.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-04-11 11:31  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A może na bazie tektury falistej dałoby się zrobić falki spokojnego morza? - patrząc po tych zdjęciach tak mi się głupio nasunęło.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-04-11 08:04  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Posprzątałam trochę syfu na okręcie. Oczywiście farba wyciągnęła na wierzch jeszcze sporo nierówności, które dalej będę gładzić.
I drabinki na nadbudówce zamontowałam. Blaszane.

Poza tym głównie zajmowałam się kluzami kotwicznymi. Zrobiłam je z drucika:

Spłaszczyłam na pilniku, ale i tak mi się nie podobają. Chyba zrobię od nowa, z papieru.
I zdjęcie ostatnie - inspektor nadzoru przy pracy:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
06-04-11 09:14  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

R. Kiler sie zaniedbuje... powinien był od razu skreślić te metalowe okucia kluz!
Po dokładnym wycięciu i leciutkim uwypukleniu papierowe będą wyglądały znacznie lepiej!
Pozdrawiam
Andrzej

 
06-04-11 09:16  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Killer próbował je skreślić, ale bałam się, że skreśli mi przy okazji cały okręt i postanowiłam zlecić wykonawstwo komu innemu.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
06-04-11 09:40  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a może spłaszczyć druciki skomplikowanym i prezyzyjnym narzędziem modelarskim czyli młotkiem??

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-04-11 09:44  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A może.
Ale tak czy owak - do przeróbki.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
06-04-11 10:26  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Łosiu: "a może spłaszczyć druciki skomplikowanym i prezyzyjnym narzędziem modelarskim czyli młotkiem??"
- nie sadzę, by to był najlepszy pomysł; przede wszystkim burta w tym miejscu nie jest wystarcajączo opancerzona, żeby to wytrzymać :-), zaś przedstawione okucie się zanadto zniekształci. Lepiej dokładnie i precyzyjnie wydziergać wzmocnienie z zapasowej kopii wydruku, ewentualnie potem uwypuklić na gumce i pociągnąć gęstszą farbą/klejem!
Testowałem taki zabieg na ASKOLDzie i to się sprawdza lepiej od drutu... Oczywiście, najpierw trzeba ostrożnie wyciąć samą dziurę, a potem obramowanie zewnętrzne!
Andrzej

 
07-04-11 08:22  Odp: [R] Dreadnought, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Poprawiłam kluzy:

Są papierowe, normalne, pogrubione ociupinkę lakierem bezbarwnym. Jeszcze je oczywiście muszę dopracować.

Złożyłam wczoraj barbety dział artylerii głównej i zamocowałam półki pod sieci przeciwtorpedowe:

Barbety są bardzo ciasno spasowane, tzn. wręgi trzeba wycinać po "wewnętrznej-wewnętrznej" linii obrysu. W dziury w pokładzie też wchodzą ciasno, za wyjątkiem wieży A, dla której dziura w pokładzie jest ciutkę za duża.

Teraz quod attinet półek na sieci. Projektant kazał je nakleić na brystol. W oryginale były to cieniutkie blaszane "parapety" z podwiniętym do dołu rancikiem:

Nie wymyśliłam, jak podwinąć rancik, zresztą mam wrażenie, że w skali 1/400 byłby to element mniej więcej grubości warstwy farby - więc zrobiłam półeczki płaskie, z cienkiego maszynowego papieru.
Jutro biorę się za malowanie pokładu.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 22Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024