FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-03-11 18:07  [R] IJN Hatsushimo
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,

ktoś mnie już nazwał... kadłubowcem;-) ale pomimo tego proces powstawania mojej małej stoczni nie został zahamowany. Colombo leżakuje, Helena doczekała się "nowego przyjaciela", a mnie ostatnimi czasy rzuciły na kolana modele japońskich okrętów. Tyle się ich ostatnio naoglądałem, gdzie wykonawcy skutecznie razili mnie swoimi technikami klejenia, że w końcu się złamałem i postanowiłem coś niecoś przetestować. Wybór padł na Hatsushimo z Answera. Model zaprojektował Maciuś Herbut...
Oczywiście przed sklejeniem arkusze zaimpregnowałem eliksirem lakier nitro + rozcieńczalnik nitro. Szkieletu nie wycinałem, lasery mnie wyręczyły. Postawiłem zmodyfikować co nieco projekt i zrezygnowałem z oklejania poszycia dennego burtami w tej kolejności. Najpierw przykleiłem burty, w których uprzednio wyciąłem wybijakiem miejsca okienek i takie tam...;-)
Poszycie denne przerysowałem na barwionym kartonie (napatrzyłem się na ta technikę u Andreasa) i przykleiłem, przycinając je równo wzdłuż dolnej krawędzi burty, tak aby było na styk. Podczas oklejania nie używałem oklejek łączących, tylko grubość 1mm wręgi. Ze względu na niewielki kadłub nie piankowałem ani nie szpachlowałem go. I tak wylądował na podstawie, którą Andrju mi załatwił ze ścinków w swojej pracowni;-))) Mój tokarz również dorobił mi tulejki z mosiądzu. Dzięki;-)
W pokładzie nabiłem igłą miejsca pod reling. Drucik sobie tam lekko wejdzie i będzie git;-)
O relingu w następnych odsłonach...



















Post zmieniony (28-03-11 19:48)

 
28-03-11 18:43  Odp: [R] IJN Hatsushimo
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ładne, czyste i równe wykonanie!
Nie bardzo mi się tylko podobają (ale to tylko moja prywatna opinia!)trochę grube, wystające ramki bulajów... Czy koniecznie musiałeś wklejać obręcze z drutu, zwłaszcza, że i tak zamalowujesz kamuflażem bojowym?
Ale reszta wykonania - piękna! Czekam na detalizację...
Pozdrawiam
Andrzej

 
28-03-11 18:44  Odp: [R] IJN Hatsushimo
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
No i piękny kadłub Ci wyszedł, miło popatrzeć.
Bardzo ładnie ukształtowałeś na dziobie przejście burty w pokład. Brawo,będę często do Twojej relacji zaglądał z przyczyn oczywistych.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
28-03-11 18:48  Odp: [R] IJN Hatsushimo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Łukasz.
Zwracam uwagę na nieregulaminowe wielkości fotek ;-)
Przypominam - na jeden post dopuszcza się max. 2 duże fotki - reszta miniaturki.
Starajmy się przestrzegać regulaminu - tak duzi jak i mali ;-)
A kadłub piękny!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-03-11 19:52  Odp: [R] IJN Hatsushimo
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Mariusz.
Będzie dobrze?

pozdrawiam, Łukasz

--

 
28-03-11 19:55  Odp: [R] IJN Hatsushimo
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Prawie fajnie, tylko po każdym linku do zdjęcia dawaj spację a nie Enter.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-03-11 20:08  Odp: [R] IJN Hatsushimo
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Pięknie ładnie i czysto-jak zawsze!:) Tylko ostatnia oklejka dziobu wydaje się pofalowana-ale to pemnie moje oczy zawodzą!:))) Będę tu zaglądał-bo tych łajb tak mało na forum!

 
28-03-11 20:11  Odp: [R] IJN Hatsushimo
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Maverick - dopieścimy i tą oklejkę;)

--

 
28-03-11 20:13  Odp: [R] IJN Hatsushimo
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Cześć.
Ten model sam się klei. Wszystko pasuje idealnie, a i okręcik jest ładny.
Powodzenia w budowie, chciałbym tak kleić w standardzie, echch.
Pozdrawiam.

 
28-03-11 20:42  Odp: [R] IJN Hatsushimo
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Cyryl, na moje pytanie właściwie odpowiedziałeś już Jorzikowi w swoim wątku o "tandemie";-) ale podrążę go jeszcze i spytam Cię o szyny do transportu cygar. Mówisz, że na superglue je przyklejałeś? Ja też mam w planie takie wykonać i cały czas dumam jakby to zrobić, aby nie zabrudzić kartonu (nie chcę aby farbka akrylowa Pactry zalała mi łączenie między drutem i kartonem). Chyba przetestują swoją cierpliwość;-)

pozdrawiam,
Łukasz

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024