FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
27-03-11 13:55  [Relacja/galeria] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam:)

Czas rozpocząć nowy model tzw. „weekendowy”. Jest to model FCM 2C zaprojektowany przez Dariusza Zygmańskiego znanego na naszym forum jako Lu_cyper. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to nie jest żadna „kontra” w stosunku do modelu tego pojazdu wydanego w ostatnim czasie przez wydawnictwo Modelik. Trudno to także nazwać relacją testową, gdyż surówkę tego modelu wykonał już jego autor i przedstawił na jednym ze spotkań WAK-u (WAK#74 w dniu 30.01.2010).
A oto zdjęcie modelu wykonanego przez autora:



Mnie po prostu ten model tak urzekł, że musiałem go wyżebrać od autora;). W końcu się udało;).
Wystarczy może tej pisaniny czas na pierwsze relacje z pola bitwy;)
Na pierwszy ogień poszedł kadłub. Jest to „kawał” modelu;)



Relacja raczej nie będzie szybkościową, gdyż będzie realizowana pomiędzy innymi projektami.

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (02-07-11 20:01)

 
27-03-11 21:53  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam:)

Weekend dobiega końca więc czas na pokaz postępów z budowy. Model jest dosyć uproszczony, dlatego staram się trochę go skomplikować.
Kadłub nabiera powoli kształtów:).




C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
28-03-11 06:34  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Oglądam relację z zaciekawieniem. Podobnie malowany czołg, o numerze 99 zostal zdobyty przez Niemców w 1940 roku i wywieziony do Kummersdorfu. Był badany przez prof. Ferdynanda Porsche, bo miał silniki elektryczne, napędzane silnikami spalinowymi. Ciekawostką jest to, że jeden silnik spalinowy napędzal jedną strone czołgu i palił około 1000 litrów benzyny na 100 km. Razem to dawało 2000 l na 100 km. Imponujące. Pozdrawiam

--
gienek

 
29-03-11 15:26  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Ciekawa odskocznia. Szacunkowo jakie gabaryty będzie miał gotowy model?

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
29-03-11 18:20  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Na tą chwilę (to co widać) - 35 cm długości, 9 cm wysokości i 9 cm szerokości. Kilka centymetrów jeszcze przybędzie jak dojdzie wieża główna, boczne przybudówki itp.:).
Jak model rozbuduję to dla uwidocznienia jego rozmiarów dodam zdjęcie np. z PzKpfw I :)

Pozdrawiam Mariusz

 
01-04-11 17:00  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)
Miał to być model „weekendowy”, ale nie wytrzymałem;). Jak na poniższych zdjęciach widać ostatnio doszły boczne „przybudówki” oraz kilka drobniejszych elementów.




A poniżej porównanie gabarytów z PzKpfw I ausf.A:



C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-04-11 11:32  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Od ostatniego wpisu doszło parę rzeczy więc pokażę postępy w budowie. Nieśmiało rozpocząłem nitowanie. Trochę się z tą czynnością zejdzie;)
A oto fotki:




C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-04-11 11:38  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Nity są fajne dodają smaczku szczególnie przy takich konstrukcjach. Długi masz weekend Mario bo u mnie już środa ;-) znam to nie da się wysiedzieć bez klejenia. Mówi się tylko jeden element potem godzinka i mamy północ.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
11-04-11 17:04  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Weekend już minął więc pora pokazać co powstało. Postanowiłem przejść z trybu budowy weekend-owej do trybu codziennego, odstawiając na bok inne projekty. Krótko mówiąc postanowiłem ukończyć budowę przed tegorocznymi WSMK. Mam nadzieję, że zdążę;)
Na jednym ze zdjęć widać, że niestety musiałem użyć szpachlówki na wieży głównej,. Chyba moje „łapki” stają się niezgrabne;). No cóż i tak będzie malowany;)





C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
16-04-11 13:06  Odp: [Relacja] Czołg ciężki FCM 2C - projekt Dariusz Zygmański
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Wieże już są gotowe:). Niedługo pora na układ jezdny. Trochę z tym elementem będzie pracy, gdyż autor opracowania pominął całkowicie koła nośne:(. Fakt, że zupełnie ich nie widać z zewnątrz, gdyż są całkowicie zasłonięte przez fartuchy. Jednak patrząc od przodu będą one widoczne od wewnętrznej strony. To zadecydowało, że jednak je wykonam, może uproszczone, ale zawsze;)
A oto kilka zdjęć z postępu budowy:

Wieża główna:




Wieża mała:




I oczywiście całość:


Chociaż do malowania pozostało jeszcze dużo czasu to zastanawiam jakich farb użyć do malowania (chodzi o numery). Nie wiem jakie farby były używane do malowania pojazdów francuskich w tym okresie. Za wszelką pomoc będę wdzięczny:)

Pozdrawiam Mariusz:)

--

Post zmieniony (16-04-11 13:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024