FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-03-11 20:49  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
AC   

Dokładnie, o to chodziło.

 
28-03-11 12:11  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
lordzislaw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

AC napisał:

> Trochę wcześniej zamieściłeś 2 rysunki, z pytaniem ,który lepszy. Z dwojga złego, lepszy jest ten dolny autorstwa St Piaskowskiego. W tym okresie( początek 39r ) obydwa okręty (B i G), miały zamienione pozycjami dalmierze z reflektorami na spardeku, tzn dalmierz był na miejscu reflektora, a reflektor na miejscu dalmierza. Doposażono je również w 3 Maximy; 1 na rufie po prawej, dwa pozostałe na pokładzie głównym tuż za nadbudówką dziobową. Inne drobne zmiany były by w tej skali raczej niewidoczne.
> --

Masz może jakieś zdjęcie / rysunek na, którym jest to widoczne? Bardzo pomogłoby mi podanie ich dokładniejszego rozmieszczenia :)

Informuję, że nastąpił niespodziewany obsuw w harmonogramie prac. Zdjęcia pojawią się dopiero w czwartek. Nawiedzili mnie goście i musiałem zamknąć warsztat :)

 
28-03-11 14:57  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
AC   

Poczekaj parę dni , mam zepsuty skaner, podeśle Ci na priv w piątek, albo sobotę.

--

 
28-03-11 15:08  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
lordzislaw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ok, wielkie dzięki - z moim tempem budowy sprawa nie jest strasznie pilna:)

 
02-04-11 19:13  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
lordzislaw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie i informuję o postępach w budowie:)
Z poszyciem dolnym nie było żadnego kłopotu. Na piankę kleiło się mniej więcej idealnie. W związku z tym, że autor przewidział paski do łączenia poszycia nakleiłem dwie warstwy. Kleiłem na styk, po klejeniu lekki szlif na łączeniach i malowanie rozcieńczonym akrylem od renesansa (na razie raz).
Efekty poniżej:





Na burty też nie mogę narzekać i wyglądałyby poprawnie gdybym je tak zostawił ... ale nie ... wybrałem opcję z podziałem blach i się zaczęło - ale to pokażę w następnym poście.

 
02-04-11 23:19  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
lordzislaw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Historia o burtach.

Było dobrze - pierwsza warstwa nośna świetnie pasowała i super się kleiła. Jak wcześniej wspomniałem zaplanowałem zrobienie podziału blach, w związku z tym wykonałem na odpowiednim kartonie (jak w wycinance) kserokopię oryginału, żeby było na doklejki.

UWAGA: po skopiowaniu należy sprawdzić czy ksero nie oszukuje, zanim wykorzysta się oryginał - moje oszukiwało (robiło około 98,7%).



Na pierwszą warstwę dałem oryginalne burty z wycinanki, zrobiłem otwory na bulaje i je wyretuszowałem. Następnie z kopii wyciąłem paski burt do naklejenia (nasączyłem klejem, wykonałem otwory). Przymierzyłem pierwszy pasek, który oczywiście nie pasował (oszukańcze ksero) ale stwierdziłem, że te 2 mm się wyszpachluje. Zacząłem kleić - nie było źle - ale stwierdziłem, że karton to za grubo na pasy blachy i za bardzo odstaje od reszty. Po krótkim zastanowieniu wymyśliłem, że wytnę pasy ze zwykłego papieru i wkleję, żeby zmniejszyć różnicę. Nawet wyszło fajnie - dosyć realna różnica w grubościach.
Niestety w niektórych miejscach wyszły szparki, które uparłem się uzupełnić przez zalanie wikolem. Po wyschnięciu było już za późno - w jednym miejscu ok, w drugim pasy się połączyły, w trzecim zrobiła się górka. Z daleka można by to było przyjąć, ale z bliska dało to koszmarny efekt, szczególnie po pomalowaniu.
Zamieszczam zdjęcia do oceny.










Aktualnie zdarłem wszystkie burty - od jutra zaczynam je kleić od początku:)

--

 
03-04-11 13:45  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam. W te wiosne,'Błyskotki' wyrastają jakoś licznie :) Fajnie widzieć nie swoją w budowie. Będą się różnić troszkę.Fajnie byłoby je kiedyś zestawić razem na 1 fotce[mały fotomontaż ;) ]
Z tego co widzę zabierasz się rzeczowo do tematu. Zatem pozostaje kibicować z 1 rzędu.Pozdrawiam

 
03-04-11 16:50  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
rysiu62   

Przekombinowałeś , jako modelarz również plastikowy dla mnie wygląda jakbyś malował starym pędzlem ,, ławkowcem,, jeśli wiesz co to jest oraz porobiłeś jakieś dziury nie wiem po co.

Post zmieniony (03-04-11 20:24)

 
03-04-11 22:50  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
lordzislaw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Masz rację, rzeczywiście to wygląda jak malowanie ławkowcem, ale zdjęcie trochę wyciągnęło efekty pędzlowania. Prawda jest taka, że to pierwsze malowanie po wikolu i totalnie się do niego nie przykładałem (tylko tak żeby dać podkład pod następne warstwy i zobaczyć nierówności). Renesansy dają się szlifować 600 i dopiero druga warstwa (lub trzecia) daje fajną powierzchnię - co widać na zdjęciach poszycia dolnego. Druga sprawa, że farba była jeszcze za mało rozrzedzona:)

 
03-04-11 22:53  Odp: [Relacja] ORP BŁYSKAWICA (WAK) 1:200
lordzislaw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

gromek napisał:

> Witam. W te wiosne,'Błyskotki' wyrastają jakoś licznie :) Fajnie widzieć nie swoją w > budowie. Będą się różnić troszkę.Fajnie byłoby je kiedyś zestawić razem na 1 fotce[mały
> fotomontaż ;) ]
> Z tego co widzę zabierasz się rzeczowo do tematu. Zatem pozostaje kibicować z 1 rzędu.Pozdrawiam
--

Dzięki za słowa otuchy, ale muszę Cię zmartwić i jednocześnie przeprosić wszystkich, którzy kibicowali Błyskawicy bo od dzisiaj nazywa się ona ORP GROM:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024