FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
18-03-11 17:09  [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Chciałbym przedstawić Wam model ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), w skali 1:200, nad którym pracowałem od połowy lutego. Dosyć prosty w budowie, z niewielką liczbą części (dwa i pół arkusza A4), wykonany w standardzie:









Trochę się namęczyłem z relingami i olinowaniem, ale kładę to na karb małego doświadczenia: w takim (wciąż jednak niewielkim) zakresie robię to dopiero drugi raz w swojej modelarskiej karierze. Nie ustrzegłem się też pewnych błędów w czasie budowy, np stępki przechyłowe są ordynarnie zachlapane klejem :))

--

Post zmieniony (18-03-11 17:10)

 
18-03-11 17:27  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

!!!!!!!!!:):):):):)!!!!! gdzie i kiedy dostępny??? Malowanie chyba jeszcze z USN bo Jastrząb chyba nosił troche inne? A jakby model miał być wydany, to może dać mu dwie skórki do wyboru? J

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-03-11 17:31  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Wiosenny numer specjalny MO.

Model będzie dostępny MOŻE również jako S-25 w tym samym malowaniu z 1940/1941 (biały numer taktyczny na kiosku), a jak warunki pozwolą to jeszcze w kamuflarzu przedwojennym (szaro-szary) również jako S-25

--

Post zmieniony (18-03-11 17:33)

 
18-03-11 17:36  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

To znaczy, zaraz... Czyli że Jastrząb będzie czarny i bez "P-551"? Tzn, mi to jest obojętne, może być i S25, czarny, szary, czy różowy, najwyżej sobie przemaluje ;) Tylko myślałęm, że Jastrząb miał inne malowanie- wg standardów RN, które zresztą nie różniły sie za bardzo chyba od PMW.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-03-11 18:13  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Tego naprawdę nikt nie wie do końca.

Model wykonałem w malowaniu na dzień wcielenia do służby w PMW: wtedy na pewno był czarny. Czerwona część podwodna jest tylko prawdopodobna ponieważ w tamtym okresie OP USN były również tak malowane, ale dla Jastrzębia - na dzień przekazania - dowodów nie ma (siłą rzeczy). Również nie natrafiłem na dane odnośnie numeru burtowego. Ani foto ani filmy dostępne w sieci pokazujące moment przekazania okrętu nie dają odpowiedzi czy taki numer był gdziekolwiek namalowany.
Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że tego numeru nie było w momencie przekazania okrętu (czyli przed remontem w GB).

--

Post zmieniony (18-03-11 18:15)

 
18-03-11 18:18  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
cfemar   

Jeżeli ktoś ma dostęp do książki " Torpeda w celu" adm. Romanowskiego to były tam fotki Jastrzębia. Miałem tą książkę ale niestety pożyczyłem i tyle ją widziałem :-(

 
18-03-11 18:22  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

To w takim razie zgadza sie, bo przekazanie byuło jeszcze chyba w USA, przed jakimikolwiek operacjami unifikującymi okręt z PMW lub RN. Po prostu dali go na zasadzie "bierzcie wraka i robcie se z nim co chcecie" ;) i wtedy zapewne był pomalowany jak reszta USN SS. O ile dobrze pamietam z "Torpedy w celu", to po przybyciu do Anglii okret był remontowany w stoczni, nadano mu najprawdopodobniej typowe zielono- szare malowanie północnomorskie i cyferki na kiosku.
No, ale, reasumując, bardzo sie ciesze z modelu w jakiejkolwiek wersji, zreszta czarne malowanie nawet bardziej mi sie podoba.
///
cfemar- mam w domu chyba ze dwie "Torpedy..." -jedna, w gorszym stanie, pamiątkowa, to nie oddam ;) ale drugą moge Ci podrzucić, możena wymiane za jakiś model??
--

Post zmieniony (18-03-11 18:24)

 
18-03-11 18:27  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Wydaje się, że dostępna dokumentacja fotograficzna tego okrętu obejmuje okres wyłącznie podczas pobytu w USA. Po przejściu przez Atlantyk, nie ma niczego...

--

Post zmieniony (18-03-11 18:28)

 
18-03-11 20:16  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
cfemar   

Korsarz a Ty gdzie mieszkasz?

 
18-03-11 20:16  Odp: [galeria]ORP Jastrząb ex-USS S-25 (SS-130), skala 1:200
kari   



... pierwsze zdjęcie przedstawia Jastrzębia eksponowanego na ORP Błyskawica:

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 2.imageshack.us/img52/2563/04jastrzb.jpg

drugie Jastrzębia na okładce książki Cz. Rudzkiego zaprojektowaną przez M. Sorokę:

http://krakow.gumtree.pl/c-ViewAdLargeImage?AdId=228738763

... czy znaczy to, że malowanie przedstawione na obu fotkach to "radosna twórczość" ?
... i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością ?
... to proponowane przez Agzaim Bar Tholo malowanie jest nieco smutne żeby nie powiedzieć przygnębiające ;-)
... ale najważniejsze, że wreszcie otrzymamy Jastrzębia lepiej podanego niż z Wyd. JSC. :-)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024