FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
01-03-11 15:31  [Relacja/Galeria] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, po zakończeniu budowy TK-3 postanowiłem do jej towarzystwa dorzucić kolejny wóz pancerny z 1939 r. - Wz.34



Model jak widać powyżej ukazał się nakładem Kartonowej Kolekcji w 2010 r. i został zaprojektowany w popularnej skali 1:25

Po zapoznaniu się z rysunkami i wycinanką postanowiłem wykonać model z wnętrzem. Początek prac to wykonanie podłogi i elementów wyposażenia wnętrza jak bak paliwa, dźwignie zmiany biegów, tablica wskaźników, siedzenie kierowcy i kierownica. Na tym etapie wszystko ładnie pasowało, może dźwignie są trochę za grube ale zasugerowałem się szablonem w wycinance. Na tym etapie poza standardem pomalowałem zbiornik paliwa.



Następnie zabrałem się za nadwozie. Całość sklejałem "na styk" BCG wspomagając się gdzieniegdzie Kropelką. Po wycięciu drzwi kierowcy i tylnych drzwi wykleiłem nadwozie od wewnątrz po czym uzupełniłem wnętrze o skrzynki na amunicję, gaśnicę i pompkę. Wszystkie te elementy pomalowałem farbkami.



Jak na razie ostatnim etapem było połączenie podłogi z nadwoziem i uzupełnienie wnętrza o ławeczkę, nity oraz poprzeczny pas - oparcie kierowcy wraz z uchwytami.



Na chwilę obecną to tyle, powiem jeszcze co nie poszło mi tak jakbym sobie tego życzył. Po pierwsze otwór między wnętrzem wozu a przyszłą wieżą. Jak widać poniżej omsknął mi się nieco cyrkiel Olfy i jeden z otworów nie wyciął się po linii. Na szczęście nie będzie tego widać.


Drugi babol jest już bardzie bolesny. Podczas łączenia podłogi z nadwoziem nie zauważyłem, że w miejscu wskazanym strzałką puścił klej przy klejeniu "na styk" i skupiając się na łączeniu nadwozie - podłoga nie zauważyłem, że wręga wypchnęła nieco maskę silnika. Szczerze mówiąc zauważyłem to dopiero podczas robienia zdjęć. No cóż, stało się i tyle, trzeba będzie bardziej uważać.



W miarę postępu prac będę odświeżał wątek.
Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (28-12-11 13:14)

 
01-03-11 16:32  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Witaj,
Co do okręgów też kojarzę, że jeden był większy, lecz w niczym mi to nie przeszkadzało.
Pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie Życzę.

 
15-03-11 16:26  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie, w sumie za bardzo nie mam się czym chwalić ale dla zachowania chronologii relacji wstawiam fotki podwozia wraz z elementami silnika i skrzyni biegów. Uwagi: brak.
Pozdrawiam!





--

 
15-03-11 17:22  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Będzie za to drobna uwaga ze strony autora opracowania :)
Cześć 17 po sklejeniu powinna wyglądać tak:




Na rysunku nr 6 jest zaznaczone, że cz. 17a powinna być wklejona w środek cz. 17 - być może wykonałem go za mało czytelnie, bo zauważyłem w kilku relacjach ten sam błąd - czyli moja culpa. Choć na zdjęciu kolorowej surówki widać, jak to powinno wyglądać - słabo, bo słabo ale widać.
Poza tym wykonanie modelu mi się podoba.

--
http://messer.cba.pl

 
15-03-11 17:49  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Dzięki za informację, chociaż nie będę już tego zmieniał. Teraz już wiem co to za kreska biegnąca przez część 17a :))). Pozdrowienia.



--

 
15-03-11 18:05  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Bardzo starannie i czyściutko. Czemu mnie tak nie wychodzi?!

--
Pozdrawiam!

 
15-03-11 19:20  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Na dobrą sprawę cz.17a mogłoby w ogóle nie być, ale sklejający wtedy musiałby wnętrze cz.17 wyretuszować. A ta kreska na rysunku o której piszesz to właśnie dolna krawędź cz. 17a.

--
http://messer.cba.pl

 
15-03-11 19:41  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

W mojej wz'ce część 17 zrobiłem tak jak piotrkt i też dowiedziałem się, że wygląda w rzeczywistości inaczej dopiero po jej sklejeniu.

 
16-03-11 19:11  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie, podwozie uzupełniłem o tłumik, tak więc temat podwozia uważam za zamknięty. Pora otworzyć następny - przednie zawieszenie.
Pozdrawiam!



--

 
09-08-11 19:55  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Po kilkumiesięcznej przerwie wznawiam relację z budowy Wz.34. Wreszcie po miesiącach zastoju odnalazłem w sobie chęci do sklejania. W tzw. międzyczasie model wzbogacił się o kompletne zawieszenie i osłony wlotów powietrza. Aktualny stan poniżej:
Pozdrawiam!





--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024