FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
03-12-10 01:32  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zakładając, że ktoś się stęsknił, czas na małą kontynuację. Zaczynam się pakować w coraz większą drobnicę, i od tej pory w zasadzie za wyjątkiem budki to wizualnie z dala niewiele będzie się już zmieniać... Ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Nadziałem się też na pewne niedomówienie w dokumentacji, co zaskutkowało zerwaniem i robieniem na nowo blachy pomostu pod budką, a przy okazji dodałem też kątownik na którym opiera się cylinder hamulcowy. Z bardziej widocznych prac to zmontowałem układ hamulcowy:

Wziąłem się również za układ napędowy:

Niewiele pozostało już zawieszenia do zrobienia, oraz pojawiają się już pierwsze elementy wyposażenia budki (tak, przepustnica jakoś tak się rozminęła z rączką jeszcze :) ):

I widoki ogólne, tym razem z obu stron, żeby ktoś nie pomyślał, że robię jak dekoracje w hollywood - tylko jedną fasadę ;)

Na razie tyle, wracam do drobnej dłubaniny oraz co gorsza ustalania co gdzie z armatury będe robił...

--

 
03-12-10 08:38  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Pełen podziwu patrzę na Twoją pracę.
Mam sentyment do tego parowozu, bo dawno temu obsługiwały górkę rozrządowa w miasteczku gdzie mieszkam (Nowe Skalmierzyce) a jeden z nich stoi niedaleko w Ostrowie Wlkp.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
22-02-11 22:12  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to po pewnym niebycie wynurzam ten watek z odmentów forumowych jak na nicka przystało :D i śpieszę zameldować, że żyję i prace choć powoli idą do przodu:

Rzut boczny, jak widać są już wiązary i korbowód z krzyżulcem. Niepodoba mi się trochę to jak idzie prowadnica krzyżulca, choć zdjęcie trochę to wyolbrzymia. Zastanawiam się jak to najlepiej poprawić, pewnie skończy się podkładką przy wsponiku na ostoi - z drugiej strony nie mam pola manewru.


Dalej już jest chyba lepiej:
W końcu zrobiłem zwory maźnicze, natomiast układ hamulcowy woła o dorobienie łbów sworzni jednak...

Kolejnym elementem czekającym na wene była śruba nastawnicy z łożyskami - chyba jakoś wyszła...

No i to co najbardziej robi parowóz w parowozie, czyli elementy silnika i rozrządu pary - tu komplet na jedną stronę, na drugą też już jest

I na koniec kilka duperelków, dźwignia piasecznicy, korba nastawnicy i pozstałe jeszcze dwie zwory maźnicze


Na razie tyle... Tymczasem zaczyna mnie powoli straszyć wnętrze budki... :)

--

Post zmieniony (22-02-11 22:16)

 
13-03-11 22:12  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No, czas na kolejną aktualizację.

Tym razem skupiłem się na wyposażeniu "powtarzalnym" na większości parowozów, jednocześnie określające przynależność maszyny...
Czyli sprężarka, turbogenerator i "garnki":

Sprężarka jest już zamocowana, pociągnięta też już jest jedna z kilku dochodzących do niej rur, turbogenerator i reflektory tylko położone. Zamglenie reflektorów wynika z faktu, iż nie odklejona jest taśma zabezpieczająca przed pomalowaniem "szyby".

Tym razem też fotka z bardziej "ludzkie" perspektywy :D


No i dla uspokojenia - udało mi się dość wyrównać prowadnicę krzyżulca, choć stawiała dość mocny opór.


PS. Doszedłem do kilku "modelarskich" definicji... podłoga - samoczynnie działający tymczasowy magazyn części szczególnie drobnych; klej typu kropelka - szczytowe osiągnięcie przemysłu chemicznego w dziedzinie trwałego łączenia detali modelu i palców rąk; szybkoobrotowa szlifierka - praktyczne urządzenie do usuwania nadmiaru naskórka z detali z poprzedniej definicji ;-)

--

 
13-03-11 23:38  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co nam tu kolega zdjęcia parowozu prezentuje, to jest forum modelarskie a nie kolejarskie. Tu powinny być prezentowane zdjęcia modelu, fotomontaże parowozu na tle stołu to nie to forum tylko fotograficzne ! ! !

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-03-11 00:01  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Dobra robota. Parowóz jak żywy.

 
08-05-11 22:03  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to po następnej przerwie czas znowu was postraszyć trochę ;)

W dzisiejszym odcinku...
- uzupełnienia podwozia. Głównie dodałem łby sworzni na układzie hamulcowym bo jednak mnie to drażniło, wkleiłem zwory maźnicze (oprócz pierwszej osi napędnej prawie niewidoczne jednak), po czym poprawiłem je bo łby śrub dałem nie z tej strony co trzeba... no i w końcu komplet resorów jest. Ten parowóz ma mieszane odsprężynowanie - dwie pierwsze osie mają resory u góry, dwie ostatnie na dole.


- zaczyna się pojawiać wyposażenie budki. Sporo główkowania miałem z tym jakie drzwiczki paleniskowe w końcu zrobić, plany jedno, charakterystyki drugie, a zdjęcia pokazują, że da się znależć parowóz z chyba każdym możliwym ich rodzajem... w końcu zdecydowałem się na takie.


- przytłoczony krytyką zrobiłem nowe reflektory... i złośliwe bestie nieźle mi w kość dały. Ale chyba wyglądają lepiej niż poprzednie, choć na pewno jeszcze sporo można by w nich poprawić... (przody jeszcze niemalowane, a i ten czarny jest tylko tymczasowy)

A tak się prezentują na maszynie (przy okazji przyuważyłem, że przynajmniej jedna rzecz wyposażenia ma jakąś mniej więcej zasade na tej serii parowozów - elektryczne lampy na pomostach a naftowe na czołownicy, więc tym razem przymiarka reflektorów na pomostach skoro są elektryczne)


- teraz czas na parę nowości - skrzynia węglowa. Ale jeszcze sporo szczegółów na nią wejdzie...


- i kolejna nowość - górna część budki maszynisty. Dach jeszcze nie jest cały odeskowany z dwóch powodów raz, jeszcze nie zdecydowałem jaki wywietrznik będe robił, dwa będzie potrzebny dostęp do montażu części armatury - większość będzie wklejona przed zamknięciem budki, ale jest kilka elementów które będe musiał wklejać dopiero po zamknięciu budki. A nie mam nikogo kto by wlazł do niej i potrzymał od środka ;)


No i na koniec widoki ogólne postępu prac:

 
08-05-11 22:22  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Cześć Tomek.
Jak zwykle zresztą, poprawia mnie się nastrój oglądając twoją pracę. Taka mała lokomotywa a tyle przy niej dłubania ale super Tobie to wychodzi.

P.S- W najnowszym numerze "Koleje małe i duże" jest monografia parowozu TKi3. Sporo zdjęć, rysunków technicznych, szeroki opis i przydziały. Dopadłem to ostatnio w EMPiK-u.

--

 
08-05-11 22:23  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Cześć Tomek.
Jak zwykle zresztą, poprawia mnie się nastrój oglądając twoją pracę. Taka mała lokomotywa a tyle przy niej dłubania ale super Tobie to wychodzi.

P.S- W najnowszym numerze "Koleje małe i duże" jest monografia parowozu TKi3. Sporo zdjęć, rysunków technicznych, szeroki opis i przydziały. Dopadłem to ostatnio w EMPiK-u.

--

 
08-05-11 22:44  Odp: [Relacja] Coś na kształt TKi3 - projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A wiem, mam już ten numer. Całkiem nawet przydatny się okazał, większości zdjęć wcześniej nie widziałem, choć parę jest ogólnie znanych w internecie. No i wyjaśniło się też mi kilka spraw w tekście :) A swoją drogą to mnie też przyjemnie popatrzeć jak powstaje Twoja Ola ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024