FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-03-11 18:15  [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
Łukasz_K 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Witam.

Jakiś czas temu skończyłem swój kolejny model i chciałbym się podzielić efektami mojej pracy. Chętnie wysłucham wszelkich uwag odnośnie prezentowanego modelu jak i jakości samych zdjęć.

Prezentowany model to Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska z Małego Modelarza. Model nie należy do trudnych, kleiło się go dość przyjemnie. Jedyne zastrzeżenia mam do opisu wykonania olinowania. Był to mój pierwszy model z żaglami i miałem nadzieję kupując model z MM, że dostanę łopatologiczny przepis jak go poskładać do kupy. Niestety, przynajmniej dla mnie, rysunek z rozrysowanym olinowaniem był za bardzo uproszczony i pozostawiał sporo niewiadomych. Przez to olinowanie na modelu to częściowo moja twórcza fantazja. Mam nadzieję, że za dużo błędów nie popełniłem :). Dobra dość gadania, zapraszam wszystkich do oglądania, komentowania oraz zadawania pytań gdyby się jakieś pojawiły.





--

Post zmieniony (13-03-11 21:40)

 
13-03-11 18:33  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Witam , model swietnie sklejony , czysto , bardzo dobrze dobrany retusz .Mam ten model w kolejce do sklejenia ale twoje wykonanie oddala Mnie od klejenia . Mam pytanie , gdzie nabyles olinowanie , pozdrawiam MAREK .

 
13-03-11 18:35  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witam
Jest świetnie! Piękne zdjęcia pięknego modelu. Czyściutko, eleganckie olinowanie. Naprawdę prima sorcik. Żagle z czego wykonałeś? Te talrepy dość mocno ściągnięte, ale może tak ma być. Co do tych słoneczek też mam wątpliwości. Nie jestem pewien, ale kiedyś od kogoś słyszałem, że słoneczkami powinny być raczej kończone liny kotwiczne. Tak czy siak wyglądają efektownie.
Jeszcze raz gratulacje wspaniałego modelu!
Mam nadzieję, że to dopiero początek równie wspaniałej przygody z modelami żaglowców:)

Pozdrawiam
Mariaszek

 
13-03-11 18:45  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie wykonany model.Nic dodać nic ująć.Sam noszę się z zamiarem popełnienia żaglowca, jednak nie wiem czy podołam :).Gratuluję modelu i pozdrawiam.

 
13-03-11 21:57  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Z mojej strony uwag brak , i kajak i fotki - rewelacja !

 
13-03-11 22:11  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
Łukasz_K 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Dziękuję za komentarze i już odpowiadam.

Olinowanie jest własnej produkcji. Wykonałem je metodą podpatrzoną gdzieś na forum. Są to 2 do 4 nitek skręconych najpierw pojedynczo wkrętarką w tą samą stronę w jaką idzie ich naturalny splot, a następnie już wszystkie razem skręcamy w stronę przeciwną. Na końcu oplątujemy lekko naprężoną linę np. na długopis i przesuwając go od początku do końca liny niwelujemy naprężenia powstałe podczas skręcania.

Żagle są wykonane z batystu barwionego w herbacie. Bryty wykonane poprzez wyciągnięcie pojedynczych nitek ze splotu materiału. Całość lekko krochmalona w celu usztywnienia. Lina obszywająca żagiel jest przyklejona do materiału za pomocą lakieru nitro.

Jeśli chodzi o talrepy to szczerze mówiąc nie pamiętam jak to wyglądało na rysunku ale starałem się sklejać model według instrukcji więc z dużym prawdopodobieństwem tak to było przedstawione.

Słoneczka były dorzucone przeze mnie po przejrzeniu kilku relacji innych żaglowców na forum. Fajnie to wyglądało a w dodatku nie miałem pomysłu jak zakończyć liny u siebie więc wykonałem słoneczka. Nie mam pojęcia czy jest to poprawne.

Pozdrawiam
Łukasz

--

 
14-03-11 09:44  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ładnie wykonany modelik, żagle pomysłowa i efektowna metoda,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-03-11 17:11  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Super stateczek. Mój pićka stoi bez olinowania, ale twój jest superancki, elegancki :D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-03-11 19:11  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
Łukasz_K 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Aktualnie w trakcie klejenia czołg Pz.Kpfw. I Ausf. F wydawnictwa WAK. Zastanawiam się też nad rozpoczęciem HMS BOUNTY z MM.

 
14-03-11 21:19  Odp: [GALERIA] Gdańska Karaka z XV w. Piotr z Gdańska (MM 7-8/2005 )
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz_K tak dobrze idzie Ci klejenie żagli, więc może coś z Shipyardu? Lepsze opracowanie niż w MM, no i dużo lepsze opracowanie dot. olinowania - na pewno się człowiek dużo nauczy o olinowaniu żaglwców :) Warto to przemyśleć :) Bounty z MM mam i próbowałem - jak dla mnie źle opracowane poszycie dna - dużo sztukowania

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024