FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-03-11 18:14  [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Witam. Jak do tej pory ograniczałem się do galerii MM i nielicznych postów.
W tzw wolnym od spania czasie dłubałem sobie modelikowego Hallera zmniejszonego do skali 1:200. Ze względu na braki czasu nie zakładałem relacji z budowy.
Przeskalowany model sklejało się całkiem sympatycznie. Wszelkie babole to tylko i wyłącznie moja wina (skostniałe po wieloletniej przerwie w klejeniu paluszki).




Proszę o komentarze (mam nadzieję, że nie jest tak całkiem tragicznie).

i coś za co się właśnie zabrałem (wariacja na temat też 1:200) ;-)

 
13-03-11 19:59  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Gratuluje ukonczenia budowy .Twoj okrecik prezentuje sie bardzo ladnie,jak tak wyszedl po dlugiej przerwie to nie ma sie co martwic o nowe projekty z pod Twojej reki.Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
13-03-11 22:12  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Biały, mi tam się podoba!:) Widac, że masz mozliwości i czekamy na Twoje następne relacje. Przy tego typu modelach musisz się bardziej przyłożyc do uzbrojenia i łodzi, bo one są główną "atrakcją" tego modelu. Pozdrawiam

 
14-03-11 09:41  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ładny model,ładnie wykonany,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-03-11 09:50  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja co prawda nie jestem fanem pływadeł ale ten modelik jest sympatyczny. Powodzenia w dalszych ale już relacjonowanych pracach.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-03-11 20:22  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Z relacjami może być problem - ciągły brak czasu :-(
Ten modelik był swego rodzaju poligonem doświadczalnym. Testowałem wykonanie łańcuszka, relingów, retuszu i pomimo niewielkich rozmiarów wypełnienia kadłuba pianką.
Sprawdziłem również wykonanie poszycia na styk i myślę, że nie wyszło to najgorzej. Zobaczymy jak będę sobie z tym radził na większych modelach.
I jeszcze jedno. Cały model (włączając w to szkielet) klejony jest BCG a olinowanie i drutologia kropelką.
Jak dało się zauważyć w Konkursie nieustającym jestem miłośnikiem Polskiej Marynarki Wojennej z okresu II wojny tak więc następnymi modelami będą nasze pływadełka z tamtego okresu (jak się uda skompletuję wszystkie okręty).

--

 
14-03-11 20:42  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
Teledzin   

Pięknie zrobiłeś tą kanonierkę. Pozdrawiam

 
27-03-11 21:08  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bialy - modelik wyszedł Ci całkiem nieźle - może się przyczepię na dwa nie pomalowane elementy na nadbudówce od razu wzrok te dwa elementy przykuwają. Jednakże również zwróciłem uwagę na równiutko sklejony modelik - śmiało zakładaj relację bo warto popatrzeć jak pracujesz nad modelem.
Pozdrawiam SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
31-03-11 08:31  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

widzę ,że w planach bliźniacza jednostka "Komendant Piłsudski"?

 
31-03-11 20:13  Odp: [Galeria] Modelikowy ORP Generał Haller 1:200
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Dobrze zauważyłeś. Właśnie zacząłem kadłub. Opieram się na informacjach z Modelarza opisujących różnice pomiędzy oboma kanonierkami. Znalazłem też kilka zdjęć Piłsudskiego, ale nadal mam wiele wątpliwości co do jego wyglądu z 1939r. Nie chcę również malować modelu a wszelkie zmiany zrobić na zasadzie niewielkich korekt.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024