FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
26-02-17 18:43  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Cały czas podglądam Twoją relację i tylko mogę pogratulować dokładności. W mojej opinii uważam, że każdy element wykonany własnoręcznie jest lepszy od foto, chociaż by ze względu wpsomniane przez Ciebie doświadczenie i satysfakcję ale również z samego faktu, że jest to hand made.
Oczywiście podglądam i kibicuję dalej.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
26-02-17 19:52  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Podziwiam Twój warsztat w skali nano a przede wszystkim nanodrutologię - nie mam pojęcia jak zrobiłeś tą antenę. Jakiś szablon? sztuczka? czy po prostu reczna robota drucik po druciku? o.O

Podejrzewam że skoro używasz BCG do drutologii to musi być jakieś kopyto aby druty sobie poleżały do momentu wyschniecia BCG?

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
26-02-17 20:07  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Varran, żadna sztuczka. Najpierw zrobiłem ramkę według szablonu, a w zasadzie według części zaproponowanej prze projektanta modelu. Później po kilku podejściach udało mi się ją wygiąć w łuk, przy pomocy uchwytu do ręcznego wiertełka (może tez być np pędzel lub inny walcowy "kołek"). Kolejny krok to wklejenie dwóch pręcików usztywniających. To wszystko z drutu mosiężnego 0,2 mm, łączony wstępnie BCG a następnie utwardzone CA.

Jak już ta konstrukcja wyschła zaczęło się krok po kroku przyklejanie tych cienkich drucików miedzianych 0,1 mm, to już tylko na CA, jak złapało tak zostało ;) Nadmiar potem poodcinałem.

Na koniec z drutów mosiężnych 0,3 mm zrobiłem zamocowanie tego ustrojstwa do masztu, według szablonów z instrukcji.

Wszystko robiłem "w powietrzu" bez kopyta. To trochę jednak był błąd bo niektóre druciki się lekko zwichrowały, ale jak wspomniałem był to mój pierwszy raz i nie miałem kompletnie żadnego pomysłu jak by można było ewentualne kopyto lub stelaż pod to przygotować.

Dodam tylko, że zanim zrobiłem tę antenę kilka sztuk wcześniej poleciało do kosza, na różnym etapie budowy ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
13-04-17 22:08  Odp: [Relacja] USS
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Żeby nie było, że nic nie robię. Powalczyłem trochę z Avengerami, a konkretnie z ich oszkleniem. Część łatwiejsza za mną, wyszło bardzo różnie, więc te najgorsze wzorem Wildcatów zostaną oplandekowane.



Tymczasem, życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt, a tym, którzy w tym czasie udadzą się na zasłużony urlop udanego wypoczynku.

--

Post zmieniony (13-04-17 22:09)

 
23-11-17 22:08  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Walka z Avengerami nadal trwa i to już od jakiegoś czasu, ale za bardzo nie było sposobności żeby robić relację na bieżąco. Zatem, tak na szybko mała aktualizacja przedstawiająca to co wykonałem jakiś czas temu, a mianowicie oszklenie wieżyczek. Jej technikę wykonania opiszę w osobnym poście za parę dni, natomiast efekt końcowy na wybranym przykładzie wygląda mniej więcej tak:



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
24-11-17 10:27  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że to nie jest normalne.

--
serwusik

 
24-11-17 10:30  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Szklenie bez wykonywania wnętrza kokpitu jest bardzo rozsądne, nienormalne byłoby właśnie wykonanie tego wnętrza z tablica przyrządów, fotelem pilota, drążkiem sterowym, itd ;) Dlatego bo i tak tego wnętrza nie widać w tak małej skali, miałem tak w 3 Kingfisherach do Washingtona.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-11-17 11:22  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Też jestem tego zdania. Jedyne co to wklejam coś na wzór zagłówka fotela pilota.
TRH rasowo to wygląda. Już pomijam duże zdolności modelarskie ale widać tu porządne opracowanie.

Pozdrawiam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-11-17 20:12  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dzięki za miłe słowa. Co do wnętrza kabiny to faktycznie ma ono większy sens tylko w przypadku zrobienia otwartej kabiny. Wdziałem takowe na czeskim forum, gdzie prowadzona była relacja z budowy tego okrętu i naprawdę rewelacyjnie to wygląda, ale to jeszcze chyba za wysokie progi jak dla mnie, może następnym razem ;)

A teraz obiecane kilka słów o wykonaniu oszklenia wieżyczek.

Wykonałem je metodą kilkukrotnie już na tym forum opisywaną czyli „patelnia + gorący” olej. Jak na razie chyba ta metoda wychodzi mi najlepiej .

- standardowo pasek bezbarwnej okładki zamoczyłem w gorącym oleju i naciągnąłem na kopyto, którym w tym przypadku był śrut naklejony na łeb śruby



- tak uformowane kopułki przed przycięciem wyglądały dość osobliwie :)



- następnie owe kopułki odpowiednio przyciąłem, przy użyciu taśmy dwustronnej nakleiłem na nie „ramki” wycięte z wycinanki i utwardziłem je delikatnie klejem CA, tak aby nie zapaćkać oszklenia
- następnie usunąłem nadmiar „oszklenia” i wyciąłem boki wieżyczek
- tak przygotowane wieżyczki wkleiłem do samolotów a następnie dokleiłem płaskie boki (patrz poprzedni post).



No i w zasadzie to cała filozofia, w sumie największą trudność sprawił rozmiar i ilość tych kopułek, ale jakoś się udało :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
29-11-17 17:49  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

A tak wygląda jeden z pierwszych Avengerów jakie wykonałem już dawno temu po dostosowaniu go do obecnego standardu. Wzorem Wildcatów zasłoniłem kartonowe "oszklenie" kabiny. Zgodnie z planem ten konkretny egzemplarz wyląduje zapewne pod pokładem. Podobnie jak w Wildcatach wszelkie linki wykonane są z włosa, a plandeka na kabinie z pomalowanej chusteczki higienicznej ;)



A dla przypomnienia, tak wyglądał ten egzemplarz wkrótce bo sklejeniu dawno dawno temu ;)



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024