FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 27Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27 
29-01-21 22:04  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Cześć,

Czas uzupełnić zaległości z zeszłego roku, żeby nie było że całkowicie zarzuciłem budowę Gambier Bay'a.

Pamiętacie jeszcze jak się chwaliłem, że zakupiłem szyby do gabloty? No to przeleżały trochę czasu na strychu, potem przyszedł czas na kolejną przeprowadzkę, więc zabrałem je ze sobą, aż w końcu postanowiłem zmierzyć się z wyzwaniem i zrobiłem gablotę :)

Gablota jest według tego samego wzoru co w ORP Orzeł, tyle że większa i robiona samodzielnie. A oto i jej historia:

Szyby zamówiłem według poniższego schematu, zaznaczając krawędzie, które maja być szlifowane.



Szyby kleiłem silikonem akwarystycznym, po czym docisnąłem czym tylko się dało ;)



Później dociąłem płytę HDF na wymiar, dookoła przykleiłem drewniane listewki, a na koniec do środka wkleiłem korek (podkład pod panele podłogowe) - wszystko klejone na Wikolu



No i tak to wygląda finalnie na pusto oraz po wstępnej przymiarce kadłuba ... uff zmieścił się :)



Budowa tej gabloty uświadomiła mi że szklarz ze mnie żaden, ubabrałem wszystko silikonem i musiałem potem wszystko czyścić przy pomocy preparatu do usuwania silikonu. Następnym razem o ile taki będzie na pewno zabezpieczę szyby taśmą maskującą. W każdym razie uważam to za sukces z jednego prostego względu. Będzie można zacząć montować wszystko w jedną całość, a to znaczy że widać światełko w tunelu ... miejmy nadzieję że to nie pociąg :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 27Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024