FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 27Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-04-11 15:44  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Kolejna partia wyposażenia pokładu gotowa do umieszczenia na miejscu.



Ja widać retusz cz. 41 nie wyszedł zbyt estetycznie, fakt że w rzeczywistości nie wygląda to jakoś dramatycznie z powodu wielkości elementu, jednak zastanawiam się nad całkowitym jego pomalowaniem.

Na tym etapie mam pytanie do "wiedzących":



Czy zaznaczone na powyższym zdjęciu elementy mają być połączone liną bądź łańcuchem kotwiczym? Jeśli tak, to w jaki sposób, jeśli nie, to jak mam zakończyć ułożenie w tym miejscu łańcucha? Będę wdzięczny za pomoc, chciałbym aby budowany okręt miał jak najmniej elementów z gatunku s-f, a moja wiedza o okrętach niestety nie jest zbyt duża :(

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
17-04-11 16:08  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na pewno nie wszystowiedzący, ale od pewnego czasu drążący temat typu Casablanca. Łańcuch wychodził z podstawy windy łańcuchowej (kabestanu) - takie dwie czarne kropki w częsci 41a. Na zdjęciu są schowane tuż za wałem. To przy ścianie to tylko bęben z zapewne wężem ppoż.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
17-04-11 16:25  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dzięki Sleepwalker. Swoją drogą szkoda że Twój Mission Bay dokonał żywota w tak wczesnym stadium gdyż swego czasu mocno się tą relacją zainteresowałem w perspektywie budowy mojego Gambier Bay'a. Pozdrawiam.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
17-04-11 17:20  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Życie, można powiedzieć. Wkrótce (planuje położenie stępki na lipiec) pomysł się odrodzi, w nieco innej formie (materiał i okręt). Póki co, od pół roku mam urwanie głowy z płucami i zero czasu na hobby :-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
17-04-11 17:45  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No czytałem własnie że planujesz nieco inaczej go wykonać. Jeśli będziesz prowadził relację na innym forum, to zareklamuj proszę choćby w tym wątku, chętnie sobie podglądnę jak przebiegają prace, a póki co zdrowia życzę :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
27-08-11 21:08  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witam po długiej przerwie, mam nadzieję że relacja nie została już spisana na straty przez obserwujących, gdyż pomoc Wasza przy budowie owego modelu jest nieoceniona. Z różnych powodów długo nic się nie działo, aż w końcu się zadziało, może nie za wiele, ale jednak. Na początek sprawiłem sobie mały prezent



oraz wyposażyłem dziób i rufę we wcześniej wykonane detale



Następnie przystąpiłem do wykonania pontonów i tutaj postanowiłem dodać coś od siebie. W miejsce części imitującej "siatkę" wkleiłem prawdziwą metalową siateczkę tych samych rozmiarów co ta nadrukowana na części oryginalnej. Poniżej zdjęcie prototypu



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
27-08-11 21:21  Odp: [Relacja] USS
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fajny "kajak" się szykuje ale z tą siateczką w pontonach to nie wiem czy dobrze zrobiłeś. Rozbitki powinni od czasu do czasu wyschnąć a jak jest siatka zamiast szczelnego dna to im się to nie uda. Ja to tak zdroworozsądkowo bo się na tym nie znam.

--

Post zmieniony (28-08-11 08:15)

 
27-08-11 21:41  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Szczerze mówiąc tez się nie znam bo jestem raczej samolotowcem, ale wywiedziałem się wcześniej jak to mniej więcej bywało i wyszło mi że mają być dziury. Inna sprawa że temu pontonowi daleko do oryginału, ale moim celem było jedynie jego uplastycznienie względem standardu oferowanego przez wycinankę, a nie wykonanie wiernej kopii ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
28-01-12 14:10  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej chęcią ukończenia innego rozgrzebanego lata temu modelu. Z racji tego że mi się to udało powróciłem do prezentowanej w niniejszej relacji łajby. Jak widać na załączonych poniżej obrazkach uporałem się w końcu z pontonami i w między czasie wykonałem parę inny drobiazgów pokładowych. Swoim zwyczajem elementy, które autor opracowania przewidział jako paski papieru nawinięte na szablon z drutu w cz. 156 oraz cz. 176 wykonałem z wykałaczki oraz patyczka po lizaku, w zależności od tego jakiej grubości "wałeczek" potrzebowałem.



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
28-01-12 14:50  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja jeszcze wrócę do tych pontonów. Zdjęcie co prawda amerykańskiego niszczyciela , ale przypuszczam , że na USS Gambier Bay pontony były podobne. Widać tu wyraźnie , że była tam siatka(cień na nadbudówce).


Fajny model i życzę powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 27Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024