FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 27Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
26-03-16 11:15  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Rewelacja. Obserwowałem od dawna i teraz już widzę cel!
Powodzenia do końca.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
28-04-16 20:03  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Analogiczne cylindry wkleiłem też do Avengerów, także tych trzech wykonanych dawno temu. Z tą różnicą, że zastosowałem nieco grubszą strunę.



Muszę przyznać, że Wildcaty wyglądają nieco lepiej ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
13-05-16 21:56  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Nastawiając się psychicznie do wykonania oszkleń w samolotach postanowiłem rozpocząć główną nadbudówkę, czyli chyba ostatni taki duży element, jaki pozostał mi do sklejenia, zanim wszystko zacznę łączyć w spójną całość.
Poniżej migawki z postępu budowy:



Jak widać nie ustrzegłem się kilku znaczących błędów estetycznych:
- zapaskudziłem ją w kilku miejscach CA, którego używałem do utwardzenia krawędzi oraz zniwelowania ich bieli - mam nadzieję że końcowe lakierowanie trochę to ukryje;
- oklejając górny pokład ścianką miałem problem aby owa ścianka objęła całość, więc trochę docinania, trochę naciągania ... i masz ... przesadziłem i wyszło mi fatalne załamanie widoczne na zdjęciu nr 9;
- "drabinki" wyszły chyba lepiej niż we wcześniejszych etapach, ale ciągle do ideału brakuje sporo, mimo, że w środku były dwie cienkie struny jako wyznacznik jak głęboko mają zostać dociśnięte, to i tak kilka z nich gdzieś mi się przekrzywiło i musiałem je korygować ... w miarę możliwości oczywiście;

Cóż począć, człowiek uczy się na błędach, mam nadzieję że te wpadki zaowocują w dalszej budowie tego modelu, a w szczególności przy budowie kolejnego okrętu ... a kolejny temat już został wybrany i czeka sobie schowany w szafce :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
13-05-16 23:51  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Tomek 

 - 2

Piękna robota!

 
14-05-16 08:35  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,niedługo wiecha,eskadra czeka w hangarze, wieża piękna ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-05-16 01:11  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

O tak wiecha, po tylu latach trzeba będzie to jakoś specjalnie uczcić :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
16-05-16 12:45  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Widzę poszarpanie nadruku na krawędziach. Czy przy zaginaniu stosujesz zasadę wyciętej bruzdy?
Wówczas nie powinno tak się zdarzyć.
Kombinowanie z glutem dla 'kolorowania" krawędzi nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-05-16 18:01  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Tak, zrobiłem od środka nacięcie, ale chyba nieco za małe, zwyczajowo linię zagięcia smaruję też BCG przed zagięciem, żeby uniknąć załamania tudzież zdarcia druku ... tutaj o tym zapomniałem :(
Co do kolorowania krawędzi glutem, sprawdzałem to już wcześniej i większości przypadków sprawdzonych do tej pory całkiem nieźle się to sprawdzało, pod warunkiem zachowania dużej ostrożności, żeby nie wylał się poza krawędź ... niestety w tym przypadku próba ratowania poszarpanej krawędzi w ten właśnie sposób zakończyła klęską i wygląda to jeszcze gorzej niż przed tym zabiegiem. Ot nauczka na przyszłość. Dobrze że stało się to na modelu, który jak by nie było jest obiektem takowych eksperymentów :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
25-05-16 18:26  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Kolejny etap walki z nadbudówką. "Kostkę" wykonałem równocześnie z głównym budynkiem, stąd widoczne te same błędy na jej krawędziach. Na żywo wydawało mi się że wygląda to całkiem nieźle, ale lampa w aparacie jest bezlitosna, wyciąga wszystko ... i dobrze, przynajmniej człowiek będzie miał nauczkę na przyszłość :P
Relingi i drabinka wykonane jak poprzednio z drutów mosiężnych 0,2 i 0,3 mm. Do tego co oferowała wycinanka dodałem tylko oszklenie z cienkiej folii (miało być na taśmie dwustronnej, ale ramki były tak cienkie, że taśma nie dała rady i musiałem to delikatnie na CA kleić)

Tyle słowa pisanego, na zdjęciach wyszło to tak:



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-07-16 15:07  Odp: [Relacja] USS "Gambier Bay" Military Model 1-2/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Solenizantowi wszystkiego najlepszego - może trochę przyśpieszysz. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 27Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024