FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-03-11 11:54  [R/G] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Smyrgnęłam na półkę gotowego Wielorybka wraz ze Stiereguszczim, zwolniła się pochylnia, a więc następny okręt trafił na warsztat. Tym razem jest to malutki, śliczny holenderski torpedowiec Z-5:

Rzecz jasna przeskalowany do 1/400.

Torpedowce mają w sobie coś uroczego: zdaje się, że to jeden z moich ukochanych typów okrętów. Jeden w drugiego podobny a każdy inny i każdy śliczny.

Z-5 nie miał szczególnie bogatej bojowej karty, więc trzeba mu było wymyślić bardziej pokojową dioramkę. Wycinanka przedstawia stan na 1920 rok: nasunęło mi to myśl, żeby dostawić na dioramkę jakiś I-wojenny wodnosamolot. Poszukałam, znalazłam: strona Papershipwright udostępnia darmowy model Hansy Brandenburg W.29.
Model wprawdzie w skali 1/250, ale ileż to roboty przestawić drukarkę...

Dioramka przedstawiać będzie moment przeładunku niezupełnie legalnych skrzynek z wódką z niemieckiego W.29 na holenderski torpedowiec. Scena bez podbudowy historycznej, wyłącznie na podbudowie mojej fantazji. Na razie zrobiłam szkielet torpedowca...

...znalazłam mu deseczkę na podstawkę...

...zakomponowałam całą Wielką Dioramę:

Dziś rano poszyłam burty, zaglutkowałam miejsca połączeń itd. :

Na rufie poszycie burt wyszło mi sporo za krótkie. Hm. Dosztukowałam paseczek papieru, zaglutkowałam, zeszlifuję na gładko.


Kolejnym etapem będą tory minowe z drucika i półokrągłe obrotnice aparatów torpedowych. Ale to już jutro.
Okręcik będę oczywiście malować: nie jestem w stanie zaakceptować rastra na wydruku. Nie i koniec.
Samolocik jak na razie składa się ładnie. Trochę radości mogą mi dostarczyć pływaki... ale to też jutro.

--

Post zmieniony (08-08-11 11:00)

 
07-03-11 12:21  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
jacob 

 

Cześć viltianus.
Zawsze podziwiałem marynistycznych modelarzy kartowych za ich niespożyte pokłady cierpliwości ale takie mikromodelarstwo w dodatku też kartonowe to dla mnie jakaś alchemia :) Mam tylko jedną uwagę (też w skali 1:400) co do samolociku - nie wiem na ile jest to jeszcze przymiarka, a na ile tak ma być - ale lotki w płatach nie powinny tak zwisać na obu skrzydłach. Jeśli już to asymetrycznie - jedna w dół - druga w górę, i nie aż tak baaardzo wychylone, tak z 1/3 tego wychylenia co jest i powinno być ok (a ile to jest 1/3 z 1:400, obłęd:)

 
07-03-11 12:26  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

jacob - dziękuję, skoryguję.
:)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-03-11 08:20  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Samolocikowi dziś jedynie trochę ucywilizowałam lotki, głównie zajmowałam się drutowaniem kadłuba Z-5. Powstały tory minowe, obrotnice pod aparaty torpedowe, odbojnice, jakieś małe głupotki na pokładzie. Oraz zaczęłam nadbudówkę kotłowni.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-03-11 13:36  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

W czyim malowaniu będzie samolot?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-03-11 13:38  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jako projektant zaprojektowali. W niemieckim.
Lubię lozengę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-03-11 14:38  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

uuu, to nie dooobrze ;) Niemcowie po 1919 roku nie mogli posiadać samolotów ;) To znaczy... Tak, wiem, nie trzymasz sie wiernie "pranwdy historyncznej", no ale jeśli dałoby sie nadać mu jakieś rzeczywistrze...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-03-11 14:49  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Do służby w marynarce holenderskiej Z-5 wszedł w 1917 roku. Przebudowa miała miejsce w 1931, o ile pamiętam. Czyli w/w spotkanie mogło mieć miejsce w 1918. Mogło?
Jeśli nie mogło, przemaluję samolocik na barwy, powiedzmy, duńskie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-03-11 15:02  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Po pierwszym poscie myslalem, ze dioramka ma byc na 1920 rok. No alo dobra, jakby nie było, będzie ciekawie ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-03-11 15:08  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

To wycinanka jest wg stanu na 1920 rok.
Ale fakt, że początkowo planowałam osadzić scenkę właśnie w tym 1920 roku. Tyle że zorientowałam się, że w 1920 nie mogłabym postawić na wodzie owego W.29 i zmieniłam plany. O zmianie nikogo nie poinformowałam, za co niniejszym przepraszam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024