FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
19-03-11 15:51  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Poczytałam sobie relację od początku do końca i normalnie jestem walnięta obuchem w łeb.Toż ja myślałam,że tylko moja osoba posiada taki "skrzywiony" światopogląd.Podziwiam Cię za klejenie okrętów i to w takiej skali!
P.S.Proszę pozdrowić Killera.Ja mam w domu też kota z upośledzonym wzrokiem,nigdy nie weszła powyżej poziomu dywanu,a na imię jej Todzia.

 
21-03-11 08:37  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

mrówka - dziękuję w imieniu Rudego Killera.
Ze mną mieszka mruczków 6 oraz jedna **** rasy burej.
Na szczęście więcej nas jest na świecie, takich ze "skrzywionym światopoglądem" :)
Pozdrów Todzię.

Przez weekend moi stoczniowcy hodowali lenia:


I zrobili niewiele: raptem relingi i maszty. Na własną rękę (posiłkując się zdjęciami) dorobiłam też dwa bomy/dźwigi na stermaszcie.

Coś tam podmalowałam, coś wyrównałam... generalnie jednak leń zwyciężył ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-03-11 08:57  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kasiu,chciałbym mieć takiego lenia,model prawie skończony.Z1 -malowany czy kalkomania ?,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-03-11 09:07  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Cyfry malowane od ręki (na razie tylko jedna, cienka warstwa farby - będą kolejne). Zarys cyfr wytrasowałam sobie igiełką przed wycięciem burt z arkusza.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
22-03-11 08:10  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Popatrzyłam wczoraj na mojego torpedowca, podziwowałam się, i doszłam do wniosku, że czas zacząć wiązać sznurki. No i powiązałam.

Przez te bomy/dźwigi na rufie okręt nabrał urody frachtowca...

Nie wszystkie jeszcze linki zrobiłam, nie wszystkie też poodcinałam końcówki.
Potem znowu się podziwowałam i uznałam, że czas przenieść modelik na podstawkę docelową - może dzięki temu mniej linek sobie pourywam. Przeniosłam.

Dorobiłam na koniec światła pozycyjne na maszcie (nie ma ich ani w wycinance, ani co gorsza w planach - grrr...! Na szczęście są na zdjęciach).

Całość dioramki będzie wyglądała tak:

Żółta plastelinowa bułeczka imituje póki co łódź z torpedowca, płynącą do samolotu po skrzynki z Johnnie Walkerem ;)

Wykoncypowałam, że wyrzucę do wody prawoburtową kotwicę - w końcu, tak to sobie wyobrażam, nawet jeśli torpedowiec umówił się z samolotem na konkretną godzinę w konkretnym miejscu, to pewnie i tak raczej okręt chwilę musi czekać na przylot samolotu. A żeby się nie telepać na fali i żeby nie utrzymywać okrętu w miejscu za pomocą pracy silników, to pewnie chłopcy wyrzucili kotwicę.
Jeśli mój pomysł z kotwicą jest głupi, powiedzcie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-03-11 08:42  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś znowu będzie dość długi post, za co jednakowoż nie przepraszam.

Wczoraj wieczorem dostałam od mojego kumpla Ziutka sms-a treści następującej:
"Uwaga: jednostka na kotwicy zazwyczaj utrzymuje się dziobem pod wiatr. Samolot na wodzie ustawiany jest tak samo, silnik pracuje. Jeśli chcesz go wyłączyć, wrzuć dryfkotwę."
Który to sms zmusił mnie do staranniejszego przemyślenia koncepcji dioramki ;)

Zmieniłam ustawienie samolotu względem okrętu, zrobiłam też zaczątki grzbietów fal (te białe buły - do pojutrza powinny sprzezroczyścieć). Oczywiscie jeszcze nad nimi popracuję. U mnie na Bałtyku sztorm, który doskonale słyszałam, więc i moje fale dość wysokie wyszły ;)


Zrobiłam osłony śrub - kolejny zonk: w wycinance są zupełnie inne niż na planach. Zrobiłam takie, jak w wycinance.


Dalsze zonki to:
1. brak w wycinance legarów pod kotwice, chociaż w planach są. Czemu P.T. Projektant akurat tę część uprościł, pojąć nie mogę. Cztery malutkie patyczki albo kawałeczki tektury!

2. żurawiki pokładowe. Po pierwsze primo, wszystkie 5 Projektant narysował identyczne, chociaż na każdym zdjęciu widać, że dziobowy (kotwiczny) jest większy i zupełnie inny w kształcie niż pozostałe. Po drugie primo, narysował je tak, jakby ramieniem pracującym był ukośny odciąg a odciągiem poziome ramię. Niby nic, głupi detal, ale bez sensu to wygląda.
Ja żurawiki dopiero zaczęłam robić, więc na razie ich nie pokazuję. Kotwiczny początkowo zamierzałam zrobić taki sam jak pokładowe, tylko większy, ale już po zrobieniu zdjęć zmieniłam zdanie - zrobię go o tak, jak tutaj wygląda:

BTW. Mam wrażenie, że ten akurat żurawik dość mocno przypomina żurawiki z naszych przedwojennych "ptaszków" - wykorzystam tę wiedzę ;)

3. łodzie. Owszem, obie zostały zaprojektowane w pozycji spoczynkowej, ale żadna nie ma ani steru z rumplem, ani wioseł.
U mnie jedna łódź płynie z okrętu do samolotu:

Druga spoczywa pod brezentem na żurawiku:

Oczywiście obydwu dorobię stery. Wiosła złożyłam pod brezentem.

4. to już może nie tyle błąd wycinanki, co wynik przyjętej filozofii projektowania. Na wszystkich zdjeciach Z5 i bliźniaków, które posiadam (kilkanaście sztuk) widać a) brezentowy tent nad mostkiem, b) brezentowe lub pikowane osłony mostka, c) tent między fordekiem a mostkiem. Na większości zdjęć wszystkie 3 są rozłożone (zerknijcie na zdjęcie). Postanowiłam - żeby znowu nie chować okrętu pod Wielkim Białym Namiotem - zrobić tak:
a) brezent na relingu mostka - zrobić, i to pikowany,
b) tent nad mostkiem - zrobić tylko szkielet nośny, bez płachty (umówmy się, że marynarze zdjęli ją celem oczyszczenia z mewich, pardon, kup),
c) tent nad pokładem - zrobić szkielet, w osi okrętu rozciągnąć drut, na drucie udrapować zrolowane płótno tenta.
Na razie zaczęłam robić konstrukcję tentu nad pokładem:

Na niektórych zdjęciach widać też brezent wokół relingów dział - chyba nie chcę go robić, ale jeszcze pomyślę.
Uff. Na dzisiaj to chyba tyle.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-03-11 08:51  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cytat: "jednostka na kotwicy zazwyczaj utrzymuje się dziobem pod wiatr"

Twój torpedowiec jakoś bokiem stoi - kotwica rufowa?, czy co?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-03-11 08:52  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kasiu ,samolocik nie powinien stać na pływaczkach?reszta piękna,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-03-11 08:53  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ostoja - nie. On się kończy ustawiać wzmiankowanym dziobem pod wiatr.
Zastanawiałam się, czy fal nie zrobić idealnie prostopadle, ale jakoś mi się to nie podobało. Tak po babsku: nie bo nie.
Strzeliłam jeszcze jednego babola - na fali okręt powinien choć trochę kołysać się od dziobu na rufę, a przynajmniej z burty na burtę. Ja go ustawiłam na równej stępce. Niby może tak być, ale trochę zła na siebie jestem.
Edit: Marek - oczywiście, że tak. Samolocik jeszcze nie jest skończony, ma zlepiony jedynie kadłub i płaty.
--

Post zmieniony (23-03-11 08:54)

 
23-03-11 08:56  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Aaaa, to znaczy, że wiatr się zmienił akurat - chytre.

Marek, pływaczki na pewno będą jeszcze nie zrobione ale coś z tym rastrem na samolociku trzeba koniecznie zrobić.

--

Post zmieniony (23-03-11 08:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024