FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-03-11 21:01  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Viltianus - E tam, od razu przepraszać. Nie przejmuj się - tworzysz piękne historie i jesteś ich opowiadaczem - Ty tu rządzisz. A wyobraźnia nie lubi granic - wtedy już nie jest wyobraźnią:) Maszyna może być kradziona - wszak to przemytnicy - to i samolot ukraść mogli. A co? Nie mogli? Z powojennego demobilu?:)

A jako, że jesteś jakby nie było kobiecym "rodzynkiem" na naszym forum, pozwól, że niniejszym złożę Ci życzenia wszystkiego co najlepsze w Dniu Kobiet. Oby nie zabrakło Ci wyobraźni przy opowiadaniu kolejnych historii - mają swój niepowtarzalny urok:)

Pozdrawiam
Mariaszek

 
08-03-11 23:00  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Też się przyłączam do cieplutkich życzeń wszelkiej pomyślności i wielu pięknych modeli.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-03-11 08:42  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Rodzynek bardzo dziękuje. :)
Co do merytorycznej zgodności samolotu. Lotnik ze mnie taki sobie, ale nie wydaje mi się, żeby 2 lata po wojnie ktokolwiek latał maszyną z oznaczeniami państwowymi pokonanego kraju. Zresztą samolot ma na burcie konkretny numer i pewnie pasjonaci byliby w stanie odtworzyć historię tego egzemplarza. Więc - moja historia, choć jakoś tam mieści się w granicach prawdopodobieństwa, to jednak jest fikcyjna.
Ukraść mogli, pewnie że tak. Tylko czy chociaż krzyży by nie zamalowali...?

A że jestem opowiadaczem historii, to fakt. Dziękuję :)

Dłubiemy...

Wyszliśmy (moja biedna, spracowana załoga stoczni i ja) ponad kadłub, stanęły pierwsze nadbudówki.

Pojawił się drugi (po zbyt krótkim poszyciu burt) zonk: za długa nadbudówka. Za długa o ok. 1 mm - wylazła mi na tor minowy. Zrobię z tym porządek, ale już jutro.

Równolegle robię figurkę, która będzie nawigatorem na Z-5 - Mr Snailor. To ten duży pan przed dziobem torpedowca :)

Jutro chyba zabiorę się za moją ukochaną drobnicę pokładową... albo za nieco mniej ukochane kominy.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-03-11 08:14  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zrobiliśmy przeto kominy - wszystkie trzy, jeszcze bez odciągów. Zrobiliśmy też większość nawiewników, kilka jakichś klapek z zawiasami, i całość wstępnie podmalowaliśmy. Jutro chyba weźmiemy się za relingi na pomoście dowodzenia i pomoście reflektora.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-03-11 08:46  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Poustawiałam słupki relingów, jakem zamierzyła. Z rozpędu ustawiłam też słupki na pokładzie dziobowym. Oraz zrobiłam odciągi do kominów.


Od znawcy tematu (wielkie dzięki, Remik!) dostałam wczoraj informację, że wycinanka zawiera błąd - mianowicie projektant narysował wszystkim trzem kominom siatki jednakowej wysokości, gdy tak naprawdę komin nr 3 powinien być niższy. Popatrzcie na zdjęcie:

Ja oczywiście błąd projektanta powieliłam na modelu, choć zastanowiło mnie, że na rysunku zestawieniowym kominy kończą się na tej samej wysokości:

Tragedii specjalnej nie ma: obetnę trochę trzeci komin i podniosę dwa przednie. Dorobię im "kapy" z pasków papieru, tak żeby kończyły się na wysokości pokładu reflektora (w tej chwili są ciut niżej).
Mogłabym oczywiście zrobić to "po modelarsku", czyli oberwać komin nr 3, obciąć go u dołu i przykleić na nowo, ale jakoś niespecjalnie mam ochotę na tego rodzaju demolkę na pokładzie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-03-11 09:09  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,powiedz proszę gdzie zbudowano Z5, nasz Mazur był z serii Z1-4,zbudowany w Szczecinie.,pozdrawiam marek
PS>już wiem,tam gdzie nasz Orzeł
--

Post zmieniony (11-03-11 09:26)

 
11-03-11 09:46  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek, zerknij tutaj:
Holenderskie torpedowce Z-1 - Z-4

"Mazura", swoją drogą, też zamierzam zbudować, jako i "Ślązaka" albo "Podhalanina". "Ś" i "P" nawet mam już zmniejszone do 1/400.

BTW. Ja nie galopuję. Ja poruszam się w swoistym, dostojnym tempie, jak przystało na starą kobietę z chorym kręgosłupem ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-03-11 08:46  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kapy kominów nadbudowałam, zrobiłam relingi na fordeku i na mostku, zamontowałam też druciane trapy:

No a potem zabrałam się za miłą memu sercu drobnicę:

Nie podoba mi się zamocowanie kominka na dachu nadbudówki (ten drut, omijający pokład reflektora i pionowo celujący w niebo). Na wycinance i - co gorsza - na planach jest jedynie wetkniety w dach nadbudówki, co oznacza, że ok. 5 m zagiętej rury buja się luzem nad pokładem. Pierwszy porządny wiatr i rura leci na pokład... Ja przepraszam, ale tak nie może być. Na własną rękę i na własny zdrowy rozsądek dorobię kominkowi podpórkę i odciąg mocujący go do pokładu reflektora.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-03-11 09:44  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

...nie widzę możliwości, by taki komin trzymał się tylko morskiej bryzy...
pozdrawiam
Andrzej

 
14-03-11 10:34  Odp: [R] Strefa bezcłowa - torpedowiec Z-5, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie będzie, nie martw się.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024