FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-08-11 18:10  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie, dla zainteresowanych wątkiem mam garść fotek obrazujących postęp prac nad modelem. Tym razem przede wszystkim przybyły błotniki, poza tym haki z przodu i z tyłu, trochę nitów oraz tylnie koła na razie nasunięte "na sucho". Tyle gadania, zapraszam do oglądania fotek i komentowania moich wyczynów. Pozdrawiam!





--

--

 
12-08-11 20:26  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Czysto i starannie! Powodzenia w dalszych zmaganiach z modelem.

--
Pozdrawiam!

 
19-08-11 21:49  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, to już chyba moja przedostatnia odsłona powstawania tego modelu. Przedostatnia, bo do zakończenia prac brakuje "tylko" wieży obrotowej. Cała reszta jest już kompletna (brakuje tylko tylniej lampy, o której zapomniałem) i niczego nie będę już zmieniał w tym co do tej pory zostało wykonane. Z jakim efektem? Oceńcie sami. Osobiście jestem umiarkowanie zadowolony, tzn. żadnego znaczącego babola poza opisanymi na początku relacji nie popełniłem. Jak widać, postanowiłem pootwierać co się da, trochę zachwiało to bryłą pojazdu ale szkoda byłoby nie pokazać wnętrza z każdej możliwej strony :). Zapraszam do zapoznania się z fotkami:





--

 
19-08-11 22:34  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

ja mam pytanie natury egzystencjalno- filozoficznej, w jaki sposb tak fajnie wyformowales kola?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
20-08-11 13:56  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Nie jestem pewien, czy chodzi Ci o opony czy o felgi ale i jedno i drugie uformowane zostało ręcznie. Opony od niezadrukowanej strony lekko naciąłem cyrklem olfa na wysokości środka opony a potem ugniatałem paluchami. Przy formowaniu felg, po wstępnym uformowaniu palcami, nasączałem część od strony niezadrukowanej klejem BCG. Pozdrawiam.

--

 
20-08-11 20:17  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Cześć, ładnie wychodzi wu-zet. Czyściutko i równiutko.
Mam pytanie. Czy trzonek (nie wiem czy to tam to trzonek) tam gdzie jest w niektórych łopatach uchwyt/rączka nie powinien być takiej samej średnicy jak środek?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
20-08-11 20:28  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Trzonek powinien się zwężać ale na końcu powinien mieć takie okrągłe, wytoczone zakończenie, czego nie uwzględniłem w mojej łopacie. Pozdrawiam!

--

 
27-12-11 23:15  Odp: [Relacja/Galeria] Wz.34 KK 1-2/2010
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, z dziennikarskiego obowiązku zachowania ładu i porządku na forum, po wielomiesięcznym zastoju przedstawiam końcową galerię mojego Wz.34. Podsumowując, model dosyć trudny i pracochłonny, ale wart poświęcanego mu czasu. Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem było otwieranie wszystkiego co się da, ale taką podjąłem na początku decyzję i tego się trzymałem. Model na żadnym etapie nie zaskoczył mnie "in minus", wszystko pięknie pasowało, co sprawiło, że sklejanie go było czystą przyjemnością. Oto końcowy efekt :




Dzięki wszystkim oglądającym za zaglądanie tu i wszelkie uwagi. Pozdrawiam!
--

--

 
27-12-11 23:26  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny ten pojazd. Dobrze, że ci myszy kółek nie wrąbały tak jak co poniektórym się zdarzyło i musieli na cegiełkach stawiać. :-D

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-12-11 23:29  Odp: [Relacja] Wz.34 KK 1-2/2010
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, piękny model,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024