FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
12-03-11 16:32  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Tyle, że nie znam się na mieszaniu kolorów :(

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 16:53  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Przecież to żadna wiedza tajemna:


Gdy już masz zbliżony kolor to pozostaje rozjaśnianie/przyciemnianie i trochę szczęścia ;-)

Pamiętaj, że retusz krawędzi nie musi być idealny, z pewnej odległości ludzkie oko nie zauważy różnicy kilku odcieni na tak małej powierzchni ;-)

--

 
12-03-11 17:04  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Dzięki! Pomoże mi to na pewno :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 17:38  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Czyli wystarczą barwy podstawowe (czerwony, żółty i niebieski) oraz biały i czarny do rozjaśniania i przyciemniania. Do retuszu krawędzi stosuj kolor odrobinę jaśniejszy.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-03-11 17:56  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Stachoo to jest teoria, a w praktyce wiadomo jak ;-) . Nic nie zastąpi ludzkiego oka, czasami się zdziwiłem jakie to kolory muszę dodawać by uzyskać w przybliżeniu to co na wycinance.
Na pewno im więcej kolorów w palecie tym mniej "babrania" się w mieszaniu.

--

 
14-03-11 20:47  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
JACEK JAC   

Witam wszystkich. Wziąłem na tapetę Heinkla He-111H-6. Ma błędy, ale są do skorygowania.
___________________
Edytowany przez Rafaela

Poprawilem Twojego posta. Rozumiem, ze jestes poczatkujacy na tym forum, mam wiec nadzieje, ze zaznajomiles sie z Regulaminem. Usunalem tez calosc cytatu pierwszego posta, bo i tak nie wnosilo to niczego do dyskusji. Jesli zaczales budowe, to moze warto zaczac swoja wlasna, rownolegla relacje?

Rafael

 
14-03-11 21:28  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Rafael, sorki, ale o co Ci chodzi :/ ??

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-03-11 22:15  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kolega JACEK JAC wpisal posta do Twojej relacji, cytujac Twoj pierwszy wpis, z obrazkami wlacznie, ale w sumie nic szczegolnego nie wniosl ;-) Spokojnie, kazdemu na poczatku moze sie zdarzyc...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-03-11 14:53  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No ok, ale chodzi mi o tą "równoległą relację". JACEK JAC możesz jaśniej.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
20-03-11 00:45  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
JACEK JAC   

kolega ma racje. z lekka się zakręciłem z tym forum i do końca nie wiem czemu mój wpis poszedł wraz z czyimś wpisem. a wracając do HEINKEL HE-111H6 to miałem na myśli sporą rozbieżność pasowanych elementów. zanim je zaczniecie kleić to trzeba wiele razy je pasować aż będą przynajmniej rozmiarami pasować bo kolory i inne obrysy na poszyciu modelu nie zagrają . są to niewielkie przesunięcia ale mogą drażnić . wręgi w tylnej części do poszycia i same poszycie do kolejnych elementów poszycia też trzeba mocno dopieścić. model jest w sumie ciekawy ale nie łatwy . sporo pracy i cierpliwości trzeba poświęcić kabinie pilota i strzelca ale warto . zwłaszcza warto zamalować białe pola w kabinie przeszklenia . nie mam czym porobić fotek mojego wykonaniu a do porównania z wykonaniem innych modelarzy , ale może jakoś je wykonam i w kleje na forum. statecznik pionowy jest ciekawie rozwiązany i wyszedł mi bardzo fajnie. jest idealny i nie ma żadnych nierówności. to tyle bo jeszcze mógł bym pisać na ten temat ale jest już po 12tej w nocy więc za jakiś czas znów napisze jak się posuwają prace.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024