FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-03-11 16:37  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Zielony: Też gdzieś czytałem w jakiejś relacji, że lepiej, by farbka była bardziej jasna. Akurat tu mi się zaciemniła. Zastosuję jaśniejsze. Co do linii podziału blach jak wspomniałeś, że się nie zgadza, ale takie problemy są w paru miejscach na kadłubie. Też zielone plamy kamuflażu. Błąd w projekcie. No ale te z pudełkiem to już moja wina :/ Teraz pracuję nad centropłatami. Nie wiem jak je zrobić :(( Wszystkie wręgi są nie zgodne z poszyciem. Dzisiaj popracuję nad tym.
P.S. Te farbki to mazaki. Ale nie takie dające spirytusem, tylko takie dla dzieciaków małych. Nietoksyczne i nie rozlewające się.
Jeszcze sorki za ten post u góry, ale internet mi się zaciął i przez przypadek wysłałem dwie wiadomości :/

--

Post zmieniony (11-03-11 16:47)

 
12-03-11 12:38  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Mazaki to bardzo zły pomysł, ponieważ za czas jakiś (2-3 miesiące) zaczną bleknąć i nie poprawi to wyglądu ogólnego modelu.

 
12-03-11 12:55  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Naprawdę???! Nie miałem pojęcia. Ale już zacząłem mazakami to nimi skończę, żeby nie było jakiś niezgodności barwnych. W następnym modelu się pomyśli o innym sposobie.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 13:22  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zwykłe farbki plakatowe lub akrylowe. Te pierwsze dostaniesz bardzo tanio w każdym sklepie plastycznym. Nawet 6 kolorów w pudełku wystarczy, wymieszasz sobie kolor jaki potrzebujesz, metodą prób i błędów.
Ja używam 4 akrylów w tubkach, zwą się chromacryl (czerwona, niebieska, żółta, biała). Dodatkowo jeszcze czarną plakatówkę z wyżej wspomnianego zestawu.
A mazaki oddaj młodszemu rodzeństwu do kolorowanek :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-03-11 14:23  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Do retuszu krawędzi polecam pastele olejne takie jak tutaj http://www.nagwizdek.pl/fotka.php?id=3449 można szybko i łatwo dobrać kolor, a samo retuszowanie nie sprawia problemów,

 
12-03-11 14:08  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ale pastelami to trzeba chyba je zeskrobać i zmieszać z małą ilością wody.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 14:14  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Thunder909 

 

Pastele olejne nie musisz zeskrobywac ,tylko kredka po krawedzi czesci przeciagnac.

 
12-03-11 14:40  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A jak retuszować olejnymi pastelami? Mógłby mi ktoś opisać jak to robić?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-03-11 15:01  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A może jednak użyłbyś zwykłych plakatówek jak napisał Stachoo - tanie i dobre do ćwiczeń - sam takimi retuszuję i nie narzekam.

--

 
12-03-11 15:18  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Larry 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

... i paleta kolorów w nieskończonych ilościach. Ja używam zwykłych farb akrylowych i tak jak napisał Stachoo 6 kolorów w zupełności wystarczy do mieszania i uzyskiwania tego czego się chce ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024