FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-03-11 23:59  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Revan1991 ma rację, musisz jeszcze trochę pokleić zanim zaczniesz krytykować, nawet gdy uwagi są zasadne, to w twoich ustach nie brzmią zbyt wiarygodnie, zwłaszcza na tle twoich zdjęć w których widać podstawowe braki w klejeniu.

Mówiłem, że ten samolot to zły wybór :-|

--

 
05-03-11 00:03  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ale zacząłem to już skończę.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-03-11 00:31  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Panowie nie sprzeczajcie się. Bo w zasadzie nie ma o co. Swoją drogą większość psioczyła na model, jak się fiemat wziął za niego to nagle staliście się obrońcami opracowania.
Na twoim miejscu (ale nie jestem) wrzuciłbym do kosza model. Zabrałbym się za coś prostszego i bardziej dopracowanego.

 
05-03-11 01:25  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

O nie modelu do kosza to ja nie wyrzucę. Daję wam słowo, że ta relacja dojdzie do końca. Nawet jeśli model na koniec będzie krzywy jak wieża w pizie to i tak zostanie dokończony. Zresztą kupiłem dziada za swoją kasę i to by była jej strata :/

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
05-03-11 09:12  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Masz rację, klej aż do końca.
Do krytykantów krytyki modelu - to właśnie ma być model dla początkujących, niedoświadczonych. Efekt jaki jest, każdy widzi.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
05-03-11 09:40  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo mi się podoba Twoje podejście. Klej dalej i nie przejmuj się. Nikt nie zabierze Ci tego, czego się nauczysz, a w przyszłości się przyda.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-03-11 09:56  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja też uważam,że porzucanie budowy modelu jest najgorszym wyjściem.
W ten sposób niczego się nie nauczymy, nie poznamy swoich błedów,nie znajdziemy sposobu na ich poprawienie.
Klej dalej. Klej dużo. Tylko w ten sposób nauczysz się modelarstwa.
Choć swoją drogą - jeszcze dużo przed Tobą ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-11 15:03  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Kolejna odsłona.
Cały kadłub zrobiony razem z dźwigarem stateczników poziomych. Jest również w postaci pudełeczka, ale z nim już nie było problemów. Statecznik pionowy jest na szczęście w postaci wręgi :D Umocniłem go kropelką.
Fotka:

Kadłub jest prosty, ale troszki źle wyretuszowany :/ Aparat uwydatnia kolory, więc da się wytrzymać te ostre barwy. Obyło się "prawie" bez błędów. Jedyny to to, że część 29 powinna być częścią 29a według rysunku w wycinance, ale takie wpadki zdarzają się w każdym modelu, więc nie ma co się czepiać.

Obrotnica:

A teraz efekt ogólny:

Stateczniki poziome i pionowe są dziwnie zaprojektowane. Dużo w nich wręg. Ciekawe czy będzie to jakiś lepszy sposób, aniżeli same dźwigary. Co do skrzydeł to też są skomplikowane, ale o nich teraz nie będę mówić, bo jeszcze nie doszedłem do tego etapu budowy.
W następnym poście stateczniki.
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
10-03-11 18:17  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Larry 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Grunt to się nie poddawać. Opracowanie modelu może nie najlepsze, ale posłużyć ci on może jako pole treningowe do zdobywania nowych umiejętności i "doszlifowywanie" tych już nabytych. Ale żeby zaraz do śmieci? :) Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam

 
11-03-11 08:59  Odp: [Relacja] Samolot bombowy Heinkel He-111H6 „Torp” 4-5-6 / 2009 MM
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Powiem ci szczerze, że widać poprawę w twoim klejeniu w stosunku do A-10. Mam prośbę tą farbkę do retuszu tego piaskowego koloru, rozjaśnij trochę białą farbą. Będzie się mniej rzucać w oczy. Zresztą o ile się nie mylę to ktoś mi kiedyś powiedział, że retusz nie powinien być ciemniejszy niż kolor na wycinance.
Możesz też mieć problemy z odpowiednim zamontowaniem skrzydeł (symetrycznym zamontowaniem). Akurat segment, gdzie jest owe pudełko przesunął Ci się (nie zgadzają się linie podziału blach).
Pzdr.
Mariusz

gratuluje zaciętości.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024