FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-02-11 11:05  [R/G] Warsztaty czołgowe Japoński Czołg Średni Chi-he Mały Modelarz 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. To moja pierwsza relacja więc proszę o wyrozumiałość. Rozpocząłem pracę nad czołgiem japońskim Chi-he. Kadłub podkleiłem tekturą[ grubości 1 milimetra, do retuszu używałem farbek plakatowych astra, aby otrzymać kolor dobrałem kolor ciemno brązowy, potem wymieszałem odrobinę koloru czarnego z ciemno-zielonym oraz odrobinę brązowego z czarnym.

Sklejony kadłub czołgu wygląda następująco:









Pozdrawiam. CDN...

Post zmieniony (25-10-21 20:22)

 
24-02-11 12:40  Odp: [Relacja] Japoski Czołg Sredni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Cześć
To jako pierwszy wpiszę się w Twojej relacji.
Wybrałeś bardzo wdzięczny temat na warsztat. Model ten jest bardzo dobrze opracowany i wielu kolegów którzy go sklejali (a relacje są na forum-skorzystaj z nich) chwali to opracowanie.
Jeśli mam ocenić to co aktualnie pokazujesz, to przyłóż się staranniej do wykonywania retuszu. Na fotkach widać że na niektórych fragmentach poszycia są zacieki farby.
Staraj sie kleić nie na czas a na efekt.
Życzę zadowolenia z klejenia i będę śledził Twoje postepy przy ,,chichotku,,

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-02-11 13:49  Odp: [Relacja] Japoski Czołg Sredni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Jorzik z relacji Chi-he na forum korzystam od RomanaC Model kleje powoli, na każdą część poświecam wiecej czasu, a do retuszu będę się przykładał aby efektownie mode się prezentował.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
24-02-11 22:57  Odp: [Relacja] Japoski Czołg Sredni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Cześć!
Modelik ładnie ci wychodzi. Ja też go ostatnio robiłem, ale zatkałem się na gąsienicach i tak stoi sobie. Mam nadzieję, że ty nie będziesz miał tego samego problemu :)
Pozdrawiam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
25-02-11 09:24  Odp: [Relacja] Japoski Czołg Sredni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Ja również mam taką nadzieję, że przy gąsienicach nie zatkam

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (26-02-11 09:24)

 
25-02-11 17:44  Odp: [Relacja] - Japoński Czołg Średni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Jak już dojdziesz do układu jezdnego to powiem Ci, że jest najtrudniej przykleić wózki z kołami. Wchodzą tam małe druciki co komplikuje całą robotę :/ Takie małe ostrzeżenie :)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
26-02-11 09:49  Odp: [Relacja] - Japoński Czołg Średni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

A czy przy wózkach do układu jezdnego część 31 a muszę na tekturę 1 milimetrową podkleić.

--

Post zmieniony (15-09-19 11:45)

 
26-02-11 10:00  Odp: [Relacja] - Japoński Czołg Średni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

A w instrukcjii nie napisali?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
26-02-11 20:55  Odp: [Relacja] Japoński Czołg Średni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Część 31 trzeba podkleić na 1mm. Bo... 31 to dwie części na jeden wózek (31 i 31a). Jak te 2 części podkleisz na 1mm to wtedy szlifujesz i doklejasz pasek 31b. Powinna być grubość 2mm, ale pasek jest troszki za szeroki. Może to tak specjalnie. Potem do tego krążki część 32. Naklejasz je tam na krańcach części głównej wózka 31. Na nie później przyklejasz koła. Radzę ci dobrze i uważnie je wyretuszować. Ja pomalowałem je byle jak i widać było obleśne białe prześwity :/ Jak już wszystko skleisz, nie ma już możliwości naprawienia tego błędu.

--

Post zmieniony (26-02-11 20:58)

 
26-02-11 21:55  Odp: [Relacja] Japoński Czołg Średni Chi-he Mały Modelarz 1-2 2006
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Właśnie ten pasek jest grubości 2 mm

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024