FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-02-11 22:54  [Relacja] Koga Hanzeatycka - Schreiber-Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Po długim przestoju stocznia pomału rusza z kolejną realizacją.
Tym razem na tapecie jak w temacie Koga Hanzeatycka wydawnictwa Schreiber-Bogen.
Model wygląda na stosunkowo prosty ale pamiętając doświadczenia poprzednich modeli uzbroiłem się w stosowny dystans.
Jak wyjdzie czas pokaże.
Na początek okładka.


Jak zwykle zaczynam od podstawki.

Przebarwienia które się pojawiły, są efektem świeżego retuszu, bo farba jeszcze była wilgotna kiedy robiłem zdjęcia. Spodziewam się jednak, że po wyschnięciu będzie się delikatnie różnił, szczególnie na zdjęciach. W realu na świeżo, prawie nie było widać różnicy, a na fotach poraziło mnie.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
14-02-11 17:44  Odp: [Relacja/Galeria] Koga Hanzeatycka - Schreiber-Bogen
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witam!

Super temat! Beczkowate kogi są urokliwe nad wyraz.
Tak przy okazji zapytam - czy działasz wg jakiegoś szczwanego planu? Bo ładnie Ci się układają te okręty chronologicznie - najpierw łódź faraona Chejchopsa:), potem statek rzymski, teraz koga. Następna Santa Maria, Nina czy Pinta? A może od razu wejdziesz w czas Wielkiej Armady? Naprawdę wygląda to już na ładną kolekcję.
Co do retuszu - nie przejmuj się - wcale nie jest tak źle. Na szczęście modeli nie ogląda się na ogół przy włączonym fleszu:) Insza sprawa, że ta podstawka przygotowana przez wydawnictwo trochę ... mało subtelna, ale do kogi może będzie pasować.

Pozdrawiam i powodzenia w budowie!
Mariaszek

 
14-02-11 18:04  Odp: [Relacja/Galeria] Koga Hanzeatycka - Schreiber-Bogen
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Pozwolę zacumować sobie w twojej relacji.
Mam pytanie. Gdzie nabywasz te modele? Na allegro widzę tylko katalog owego wydawnictwa.

 
14-02-11 22:58  Odp: [Relacja/Galeria] Koga Hanzeatycka - Schreiber-Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Mariaszku - schematu jako takiego nie ma ale ponieważ udało mi się zgromadzić sporą kolekcję modeli żaglowych od modeli antycznych właśnie tego wydawnictwa poprzez prawie wszystkie modele żaglowe MM'a na dużej części Shipyard'u więc ułożyłem to jakoś chronologicznie. Wymyśliłem sobie jednak że taka ścieżka daje mi możliwość wykonywania na tym etapie modeli mniejszych i prostszych jeśli chodzi o konstrukcję, ilość masztów, żagli i olinowania. W ten sposób pomału próbuję poprawiać swój warsztat.
Co do podstawki to wszystkie modele robię na razie ze standardową podstawką. Mam jednak plan aby w przyszłości pobawić się w produkcję jakichś oryginalnych podstawek do mojej małej floty.

DaFiX - Niestety cała moja kolekcja (niekompletna jeszcze) jest efektem kilku lat szukania i zbierania. Czasami udaje się znaleźć je w przyzwoitej cenie. Dużą ilość modeli tego wydawnictwa udało mi się kiedyś powybierać na aukcjach Swistaka.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
18-02-11 22:14  Odp: [Relacja/Galeria] Koga Hanzeatycka - Schreiber-Bogen
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Pierwsze zasadnicze elementy:


I pomału powstaje szkielet. Na razie na sucho.


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
20-02-11 09:25  Odp: [Relacja/Galeria] Koga Hanzeatycka - Schreiber-Bogen
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam

Autorem tego modelu jest Alvar Hansen - wbrew pozorom to polski autor
(nie jedyny w Schreiber-Bogen - a piszący również "notorycznie" ;o) do Młodego Technika.
Wiem, że zagląda również i na czarne forum, próbowałem nawet namówić go
na wzięcie udziału w tej dyskusji - oto co napisał:

(...)"nasze modele są bardzo obecne tuż za granicą czyli w Niemczech, dużo
mniej obecne w Europie i niemal nieobecne w Polsce, niewielki wybór
można znaleźć na stronie GPM, można tam też pewnie zamówić dowolny model
bo wiem, że utrzymują kontakt ze Sztutgartem.
Nie, nie pokusiłbym się, obecność na forum to jednak zobowiązanie do
udzielania w miarę szybkich odpowiedzi na pytania, zwłaszcza że cały
nasz katalog to dziecięca fraszka dla polskich wyjadaczy, nawet modele
Pawła Mistewicza są uważane za zbyt proste."


Jak pamiętam, Pawła Mistewicza też musieliśmy namawiać...
Może i w tym przypadku też w końcu się uda?
Proponuję próbować równolegle... :o)

Pozdrawiam
PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024