FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-02-11 18:35  [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
Teledzin   

Na stronie Orlika ukazała się zapowiedź niszczyciela Dargo z okresu II wś spod bandery Italianckiej. Skala 1;200. Zapowiada się ciekawie. Pozdrawiam

 
14-02-11 00:07  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Piękna sprawa, czyżby coś ostatnimi czasy drgnęło w wydawaniu okrętów spod tej bandery? Kiedy można spodziewać się w sklepach?

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
14-02-11 21:10  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
Teledzin   

W sklepie ORLIKA już dostępny tytułowy model. Cena 32 zł.

 
14-02-11 23:03  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
PzMichunowych   

Witam, a może któryś z Kolegów wie coś więcej o modelu?
Temat wyjątkowo zacny. Był Pancaldo, Insidioso teraz Dardo (z biegiem czasu może mutacja na TA 31), nic tylko czekać na typ Maestrale. Rozmarzyłem się :)

--
Audaces fortuna iuvat

 
14-02-11 23:14  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Biała surówka. Taka jaką wszyscy najbardziej lubią.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-02-11 08:35  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Przepiękny.
Włoskie okręty mają w sobie to coś... Rasowa, żywa sylwetka, jak koń czystej krwi arabskiej.
W czterysetce będzie jeszcze piękniejszy :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-02-11 09:02  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

RomanC - Gratuluję kolejnego pięknego projektu! Osobne gratulacje za świetną surówkę. Będzie na pewno znakomitą pomocą przy budowie. Zwłaszcza to odrutowanie jest ładnie pokazane dzięki temu, że kontrastuje z białym tłem.
Pytanko mam co do burt - widzę, że są zrobione w formie pasów - rozumiem, że pod tym pasami jest jakieś "podburcie"? i drugie pytanko - Czy malowanie okrętu będzie takie jak na okładce?
Naprawdę wygląda to na bardzo fajny model - jeszcze raz gratulacje.

Pozdrawiam
Mariaszek

 
15-02-11 09:11  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
kari   

... Dardo, ciekawy temat, fajnie to wyglada, modelik nieskomplikowany, ale ... Panie RomanieC kiedy (i czy w ogole) ukaze sie wczesniej rozpoczety projekt (chyba nawet ciekawszy) Le Terrible?
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

 
15-02-11 09:52  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Mariaszek- Burty są zaprojektowane tylko jako paski. Są różne techniki robienia wzmocnień pod burtami. Podposzycie, pianka itd. Każdy indywidualnie może dobrać własne rozwiązanie dla siebie najodpowiedniejsze. Nie mogłem zastosować jednego z nich gdyż mogło by się kłócić z innym wymiarowo. Muszę w projekcie podać stan wyjściowy dla różnych technik. Zresztą podobnie są projektowane wszystkie modele.
Co do malowania: dno zielone, burty nadbudówki jasnoszare, pokład ciemnoszary, na dziobie biało-czerwone ukośne pasy. Okręt miał w późniejszym okresie kamuflaż, lecz było to po przebudowie która nie jest odnotowana w planach.
Kari - Le terrible chyba się nie ukaże. Straciłem do niego serce. Sorry.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-02-11 10:04  Odp: [Z] Włoski niszczyciel DARDO z Orlika
krzysiek   

Fantastico !!! Prosimy o więcej spagheterii !!!

--
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024