FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
13-02-11 15:06  [Relacja/Galeria]Pz.Kpfw. II Ausf. D - 1:25 - WAK
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 



Witam!

Jak zapowiadałem w poprzednim wątku, startuję z modelem z drugiej strony frontu. Czuje się poniekąd jak podróżnik w czasie. Jakby nie było wycinanka o 30 lat młodsza.


Tyle tytułem wstępu.

Skleiłem szkielet. Wprawdzie model sam się nie klei, jednak póki co wszystko pasuje bardzo dobrze.


CDN.

--

Post zmieniony (09-07-12 20:06)

 
13-02-11 17:30  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ja na razie bardzo w porządku:-)
Ale przód lewa strona.... nie do końca spasowałeś elementy szkieletu, może Ci zabraknąć poszycia.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-02-11 16:13  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No i poszycia zabrakło.
Musiałem tyle wręgi przesuwać o ok. 0,5mm, a i tak wyszło mizernie.

Okleiłem szkielet pierwszą warstwą poszycia:


Pierwsze elementy tzn. góra, dół i boki retuszowałem czarnym humbrolem. Potem zacząłem używać zmieszanej farbki akrylowej.
Na krawędziach są szparki, w rzeczywistości mniej widoczne, niż na foto. Część z nich jak mniemam zostanie zasłonięta przez elementy wyposażenia kadłuba.

PS Nie polecam modelu mającym problemy ze wzrokiem. Miejscami znalezienie linii gięcia jest ekstremalne :P

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
19-02-11 17:42  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Kupiłem dzisiaj ten model i jeżeli chodzi o kolorystykę to porażka. Nie tylko nie widać linii zagięcia części, ale również miejsca przyklejenia małych elementów np: śruby na kołach. Szkoda że tak świetny projekt został spartolony przez beznadziejny druk. Na szczęście na forum jest galeria wstawiona przez mario9 czyli autora projektu ze zdjęciami gotowego modelu, które na pewno pomogą w zorientowaniu się co jak powinno wyglądać.

--
Pozdrawiam!

 
19-02-11 18:12  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie jest źle, ale retuszuj staranniej.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-02-11 10:01  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jasiek
No cóż, wydawca w wątku zapowiedzi tego modelu twierdzi, że wszystko jest okej.

W galerii autora oraz tej model ma kolorystykę względnie okej, jednakże może być to też efekt niewłaściwej ekspozycji przy robieniu zdjęcia.


Stug dzięki za komentarze :)

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
20-02-11 10:26  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kolor uzyty przez Wydawcę jest OK, ale nie uwzględnia skali modelu - odcień przy pomniejszonym obiekcie powinien być nieco jaśniejszy i stąd wziął się problem:-) Całe szczęście, że jest to przynajmniej dobry projekt (po projektancie wnoszę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-02-11 10:31  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja tam znawcą nie jestem, ale skoro wszystko jest w porządku to linie zagięć i miejsca przyklejenia części powinny być wydrukowane jaśniejszym kolorem, a nie czarnym który zlewa się z tłem i jest całkowicie niewidoczny. Dzisiaj przeglądałem arkusze jeszcze raz przy świetle dziennym i dopiero pod pewnym kątem było coś widać. Co nie zmienia faktu że model jest opracowany rewelacyjnie i na pewno trafi na matę :)

--

Post zmieniony (20-02-11 10:32)

 
20-02-11 13:59  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam

Na temat kolorystyki tego modelu nie będę się wypowiadał. Model jest jaki jest i na tą chwilę nic już nie mogę zrobić. Mam jednak nadzieję, że te zdjęcia i ta galeria trochę pomogą Tobie w budowie tego pojazdu. Jeżeli będą potrzebne Tobie dokładniejsze zdjęcia, zwłaszcza drobniejszych elementów, to wykonam je i prześlę.







Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Mariusz Kurzyński

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
21-02-11 09:13  Odp: [RELACJA] Pz.Kpfw. II Ausf. D - WAK - 1:25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

To ja z innej beczki proponuje dokupić braciszka czyli Flammpanzer II - ''Flamingo'' i mamy wszystko wyjaśnione w 90% a model zacny i godny polecenia.

--

Post zmieniony (21-02-11 09:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024