FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 19Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-11 17:13  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

air_22 - Tak, byłbym wdzięczny, wrzuć na maila.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
10-02-11 17:34  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Tak mialem problemy ale możliwe że tylko z mojej winy.
Największy problem miałem ze sklejeniem właśnie tych listków z logiem playboy.
air_22 mógłbym też poprosić, może okaże się iż to mój?

--

Post zmieniony (10-02-11 17:51)

 
10-02-11 20:19  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

air_22- jeśli byleś w żywcu,to w tym roku też pewnie będziesz, to się pewnie miniemy gdzieś:P

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
10-02-11 20:35  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Co do przodu UH to trzeba się tylko przyłożyć do dobrego ukształtowania listków i wszystko będzie pasowało.
Co do retuszu to ja zastosowałem do szarości: Pactę A94 jest w 99% pasująca. Problemem jest dobranie koloru poszycia. Farba drukarska zastosowana w tym modelu ma różne odcienie w zależności od światła. Po wielu próbach z różnymi farbami wpadłem na pomysł wymieszania tuszy kreślarskich (żółty, zielony, brązowy i czarny), które nastepnie wymieszałem z wodorozcieńczalnym lakierem bezbarwnym.
Co do pasowalności części to radzę przymierzać dwie trzy części do przodu. Ja dzięki temu w porę zauważyłem, że zabraknie mi milimetra poszycia nad górnymi oknami.
Generalnie model dla cierpliwych (ja swój kleję już piąty rok ;-)

Jak będziesz potrzebował jakiegoś elementu (zwłaszcza wnętrza) to daj znać mam 5 prawie kompletnych egzemplarzy.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
11-02-11 00:44  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Witam!
Dziś zająłem się "noskiem" modelu. Przy użyciu wybijaków wyciąłem zaczernione koła w częściach 3f i 3g, które miały imitować... No właśnie nie bardzo wiem jak to opisać, w każdym razie nie powinno ich tam być, a pozbycie się ich na pewno bardziej urealni wygląd modelu. Większym wyzwaniem będzie cięcie poszczególnych wręg które znajdują się za tymi elementami, jeszcze dwie muszę przerobić, a mianowicie wręgi 1m. Przerobione wręgi dla usztywnienia zalałem SG.



Sam kadłub zyskał dziś podłogę i ścianę tylną kabiny.



Narazie tyle;)

MarcinekZ - Będę miał na uwadze Twoją propozycję, ale mam nadzieję że nie skorzystam. Co do farbek to od wielu lat retuszuję plakatówkami, łatwo się je miesza no i najważniejsze jest to, że są tanie.

Dziękuję wszystkim za rady i kibicowanie, obiecuję dam z siebie wszystko!

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
11-02-11 09:21  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Masz tu zdjęcia przodu kadłuba. Akurat jesteś na tym etapie, więc może Ci się przydadzą.



--
Pozdrawiam!

 
12-02-11 23:04  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Witam ponownie!

Prace nad modelem postępują dość powoli, szczerze to nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak będzie to pracochłonny model. Przez ostatnie dwa dni skończyłem część szkieletową "noska", szkielet dołu kadłuba, mocowanie płóz, same płozy, a także zacząłem powoli oklejać model poszyciem. Ale po kolei:

Nosek.

Było trochę zabawy z wycinaniem wręg, ale myślę że wysiłek był wart swojej ceny, a w zasadzie efektu, całość będzie jeszcze dokładnie przeszlifowana i wyretuszowana do końca. Mierzyłem również oszklenie [mam gotowy zestaw do modelu] i wszystko w miarę pasuje.




Spód kadłuba.

Tutaj nie było większych problemów z wręgami, wszystko ładnie pasowało, a wszelkie naddatki zeszlifowałem. Wkleiłem również mocowanie płóz. wszystko wyretuszowałem. Mogłem zatem przystąpić do montażu poszycia spodu. Przed retuszem kilka razy sprawdziłem czy wszystko się ładnie zgrywa, nie było z tym większych problemów i mogłem przykleić pierwsze dwa fragmenty poszycia.




Płozy.

Jako że model musi jakoś stać, żeby nie leżał "na brzuchu" wziąłem się za montaż płóz. NO i trochę nawaliłem... Nie lubię zwijać takich elementów i najczęściej źle mi to wychodzi, tutaj sukces jest że tak powiem połowiczny. Belki poprzeczne wyszły dość dobrze, natomiast same płozy już nie za bardzo. Wszystko będzie oczywiście uzbrojone drutem, ale na razie nie posiadam odpowiedniego [muszę zakupić spinacze biurowe;)]. Całą konstrukcję płóz chyba jeszcze delikatnie podretuszuje, bo nie podoba mi się to co wyszło.



Na obecną chwilę tyle. W najbliższym czasie pewnie okleję do końca spód kadłuba i wykończę płozy, co by model nie leżał na owym "brzuszku".



Mam również pytanie, jako że nie jestem wprawiony w używaniu Butaprenu, chciałbym zapytać kolegów, jaki jest najlepszy. Wcześniej miałem klej z firmy "Dragon" no i był całkiem niezły, dzisiaj zakupiłem klej z firmy "Gust Pol" no i muszę przyznać, że jest taki sobie. Kolejne pytanie jest takie, jak najlepiej nanosić Butapren, czy na obie klejone powierzchnie, czy na jedną. Przepraszam, bo jest to dość szkolne pytanie, ale po prostu jest to mój drugi model przy którym stosuje budasia.

Pozdrawiam!

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
12-02-11 23:27  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

ja na tym z gust pla jade od 5 lat, trzeba 2 powierzchnie posmarować

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
12-02-11 23:33  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Od paru lat kleję właśnie tym klejem, który pokazałeś na zdjęciu i bardzo go lubię. Nie brudzi, a ewentualne zabrudzenia łatwo usunąć. Podklejam nim elementy na karton i używam go przy większości prac przy modelu - segmenty kadłuba, klejenie na styk, duże powierzchnie, itd.
Jeśli nałożysz go na obie klejone części to szybciej "złapie",sklei od razu; jeśli na jedną będziesz miał większą możliwość manewrowania elementem, dopasowania.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-02-11 23:59  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
greg   

Witam.
Ja do klejenia używam głównie butaprenu. Klejąc nim smaruję obie powierzchnie i po odczekaniu aż przeschnie, dociskam do siebie sklejane częci. Tutaj cenna rada, po tym nie można już zrobić korekty we wzajemnym ułożeniu części , gdyż grozi to rozerwaniem/uszkodzeniem, np. poszycia !
W razie konieczności, można rozłączyć sklejone już razem częsci ( smarując delikatnie spoinę) za pomocą np. "patyczka do uszu" nasączonym rozpuszczalnikiem, który rozpuszcza butapren (rozpuszczalnik uniwersalny , dawna nazwa: Bisol lub Birol).
Natomiast który lepszy?, sorry ale nie mam rozeznania.
Pozdrawiam i kibicując niejako z ukrycia, życzę powodzenia, wytrwałości i ukończenia modelu !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 19Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024