FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 19Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
01-02-13 09:49  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
kari   

... autor modelu p. Sajdak zamieścił w opisie info o materiałach użytych do opracowania projektu:

- TBiU nr 150 UH-1 Iroquois;
- model plastkowy Uh-1B f. Fujimi 1/48;
- KL "Wietnam 1950-75" Wyd. AJ-Press;
- Fighting colours UH-1 Huey.

... dziwne bo w żadnym z tych materiałów nie ma nic na temat skrzyni umiejscowionej przed ławeczką; wręcz przeciwmie tam gdzie widać na fotkach wnętrze przedziału skrzynia jest pod ławeczką, a w modelu Fujimi w ogóle nie ma tej skrzyni (zastosowano tam wariant z rakietami).
--------------------------------------------------------------------------------------

 
01-02-13 18:47  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Już wiem na pewno : po pierwsze żeby odróżnic wersję B od C trzeba zobaczyc z które strony jest wlew paliwa UH 1B ma wlew z prawej ,wersja C z lewej strony. Częstą modyfikacją było zamienianie belki w wersji B ,na tą z wersji C.
Co do skrzynki z amunicją jestem prawie na 100% pewny że widziałem zdjęcie z tak właśnie umieszczoną skrzynką. Ale mogę się mylic.Więc się nie upieram.

Co do uzbrojenia to najbardziej pasuje mi system XM-21 czyli 2x M-134 GAU-2B/A minigun + zasobniki M-158 z niekierowanymi pociskami rakietowymi.Wygląda to tak :

http://i725.photobucket.com/albums/ww251/saurogod/7200.jpg

W modelu jest wyrzutnia M-157 + 2X minigun

http://www.dontgivvafuq.com/misc/pics/nam/uh1/uh-1_gunship_m21_08.jpg

Karabin M-60 mocowany ,,sagami,, był jeszcze mocowany na bungee cord :-)

http://i176.photobucket.com/albums/w177/ultrasauros/281st%20Intruders/05FrankLittle.jpg

Co do materiałów,to trochę mam. Tylko w formie książek :
,,Wojna powietrzna nad Wietnamem,, Bochdan Stec -kopalnia wiedzy o uzbrojeniu i taktyce śmigłowców
TBiU 150 - Paweł Kłosiński
I jeszce kilka książek,których muszę poszukac :-)


Tutaj jest kilka fotek ( relacja z klejenia plastika ) http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=141239

--

Post zmieniony (01-02-13 19:31)

 
11-02-13 20:57  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Dzięki za wszystkie uwagi!

Przez jakieś wstrętne choróbsko prace nad śmigłem nieco zwolniły. Dziś udało mi się w końcu coś podłubać. Zrobiłem wolant i jakieś takie cuś przed nim;) Zabrałem się za drugi fotel, pewnie jutro uda się go skończyć:)



Gdzieniegdzie widać prześwity białego, szczególnie w okolicy noska, wszystko będzie wyretuszowane w swoim czasie:)

--

Post zmieniony (11-02-13 23:10)

 
15-02-13 19:43  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Zakończyłem prace nad wnętrzem modelu, dziś wkleiłem drugi fotel i inne drobiazgi. Niestety dałem ciała przy retuszu i upaćkałem podłogę przy lewym wolancie:( Jak dojdą drzwi i przednia szyba to nie będzie się to rzucać w oczy. Jeśli chodzi o sklejalność wnętrza, to nie było problemów z wyposażeniem i jego montażem. Teraz czas na drzwi przedziału pilotów i na przednią szybę. To chyba najtrudniejszy i najważniejszy etap budowy. Przeglądając galerie sklejonego UH-1 w internecie nie znalazłem modelu, który byłby zrobiony bez docinana, łatania dziur i przerabiana ramy przedniej szyby. Zapowiada się więc sporo gimnastyki. Niestety zapomniałem zrobić zdjęć, żeby pokazać na czym polega jej problem. Zdjęcia dodam w poniedziałek.
Wszystko wskazuje na to, że sam zaprojektuję ramę szyby przedniej.




Rzut oka na całość:



Zabieram się obecnie za szkielet przedziału pilotów. Prawa rama w miarę pasuje, bez docinania.



...jedziemy dalej z Irokezem:)

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
15-02-13 20:18  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda elegancko. Pasy - brak uwag. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-02-13 18:04  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Jeszcze nie widziałem tak dobrze zrobionego modelu a ja też kiedyś robiłem ten model ale nie wyszedł mi aż tak dobrze jak koledze

 
18-02-13 18:32  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Czy czasem UH - 1 górnego oszklenia kabiny nie miał w odcieniu zielonym?? Tak mi się wydaje ale może się myle. Ogólnie model wychodzi fajnie

 
18-02-13 18:42  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny model powstaje, swoją drogą Fly Model wypuściła sporo bardzo ładnych modeli,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-02-13 19:15  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z tymi zielonymi szybkami to prawda...
http://www.krzysztofcieslawski.pl/index.php/ogladaj/zdjecie/2010-01-13-smiglowcowe-mistrzostwa-swiata-piotrkow-trybunalski-1981/img-000001-33

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-02-13 20:57  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

michał, marek1 -> Dziękuję za dobre słowa, ale najtrudniejsze jeszcze przede mną.

Tomektr, MARIUSZ -> To prawda, mój błąd. Już wcześniej poruszaliśmy tą sprawę, ale myślę, że jeszcze coś z tym poradzę. W modelu wykorzystałem zestaw oszklenia Gomixu i jakoś nie zwróciłem uwagi na ten element na zdjęciach. Najprawdopodobniej pomaluję szyby transparentną farbą, lub przykleję zieloną folię.


Wracam do śmigła:)

Dziś zrobiłem konstrukcje pod ramy drzwi i szyby przedniej. Nie było z tym zbyt dużych problemów. Problem miałem jedynie z dolną częścią ramy drzwi, która była za krótka o ok 2mm, na szczęście przewidziałem to i zostawiłem naddatek. Więcej na zdjęciach:



Wszystko wskazuje na to, że z drzwiami nie powinno być problemów. Po wstępnych przymiarkach, ku mojemu zdziwieniu wszystko pasuje niemal idealnie. Autor przewidział możliwość wykonania ruchomych drzwi przedziału pilotów, ale z tego elementu zrezygnowałem ponieważ obawiam się, że moje umiejętności nie pozwoliłyby mi wykonać tego elementu w sposób zadowalający. Drzwi będą przyklejone na stałe.

Montaż drzwi wykombinowałem sobie w sposób następujący:
- poszycie drzwi i część, w która montuje się szybę wykonałem w sposób przewidziany przez autora. Poszycie wewnętrzne pozostawiłem z lekkim naddatkiem, w taki sposób, żebym mógł drzwi wkleić w ramę od wewnątrz. W ten sposób uzyskam dość sztywną konstrukcję drzwi i ramy, którą po ostatecznym ukształtowaniu dokleję do modelu. Póki co wstępnie zmontowałem "prawe drzwi".



I przymiarka "na sucho".



Teraz chciałbym Wam pokazać mój największy problem, a mianowicie przednią szybę. Wygląda to tak:



Jak widać między górą ramy a poszyciem dachu powstaje spora szpara, która w najszerszym miejscu ma prawie 2mm szerokości. Dół ramy jest ok. Mam dwa pomysły jak sobie z tym poradzić:

1. Podkleić pasek który opierałby się na górnej wrędze, a na tym pasku oparłaby się rama, a szparę wypełniłbym zapasem koloru, który jest w wycinance. To rozwiązanie jest najprostsze, ale nie będzie najlepiej wyglądać, ponieważ jest to chyba najbardziej "widoczna" część modelu, która pierwsza rzuca się oczy. Wypełnienie zapasem spowoduje również nienaturalne "zgrubienie" w tej części śmigłowca.
2. Zeskanować oryginalną część i przerobić ją w Photoshopie, zachowując jej wymiary i przerobić ją w części gdzie brakuje ok. 2mm. Rozwiązanie to jest bardziej skomplikowane, głównie ze względu na problem w doborze koloru i tekstury wydruku.

Bardziej skłaniam się ku drugiemu rozwiązaniu, mimo, że jest ono bardziej skomplikowane.


Zmieniając nieco temat chciałbym polecić Wam zestaw precyzyjnych wierteł, który udało mi się jakiś czas temu zakupić w Hobbyking'u. Wiertełka bardzo się przydają, a zakres dostępnych średnic bardzo przydaje się "przy dłubaniu w kartonie". Bardzo polecam!



Lecimy dalej:)

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 19Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024