FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 19Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-01-13 15:00  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Zgadza się powinny być nieco zielonkawe, moje gapiostwo. Niestety nie mam takiej farby, ale może uda mi taką kupić w sklepie.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
29-01-13 20:29  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Prac nad Irokezem ciąg dalszy.

Zabrałem się za wnętrze.

Miał być totalny standard, no ale jakoś łyso było bez pasów, dlatego postanowiłem je dorobić. Było trochę ciężko ze znalezieniem odpowiednich zdjęć do tej wersji śmigłowca. Szczerze mówiąc ciężko jednoznacznie stwierdzić, która to jest wersja, czy "B", czy "C" ponieważ znalazłem sporo sprzecznych ze sobą źródeł. Wydaję mi się jednak, że jest to UH 1 B.
Zakończyłem prace nad przedziałem załogi, ławka otrzymała zestaw pasów. W przedziale pilotów zamontowałem póki co jeden fotel. We wnętrzu nie napotkałem żadnych błędów. Co do samych pasów. Zrobiłem je z 2mm pasków, wcześniej projektując je w programie graficznym. sprawa była dość prosta. Części "niepapierowe" zrobiłem z stalowego drutu o średnicy 0,3mm. Z efektów jestem bardzo zadowolony:)

Komplet pasów załogi...



...i z groszówką modelarską:



Pasy na swoim miejscu:



Fotel pilota, przed wklejeniem i miejsce w kabinie:



...i po zamontowaniu na swoim miejscu:



W tak zwanym międzyczasie, dłubię przy belce ogonowej:



Rzut oka na całość:



Plan na ten tydzień to skończyć wyposażenie kabiny, potem zaczną się schody z montażem drzwi i przedniej szyby...

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
29-01-13 20:37  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No ładnie, ładnie. Co to za "krzynka" przed ławeczką, na niej nie da się siąść, skrzynka przeszkadza.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-01-13 21:21  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Jest to skrzynia amunicyjna. Szczerze mówić miałem wiele wątpliwości co to tej skrzynki, ponieważ na żadnym zdjęciu jakie znalazłem, nie stała ona na środku, a pod ławką... Niestety autor umiejscowił ją inaczej no i nie było rady, musiała tam zostać. Żeby to poprawić musiałbym jakoś zabudować miejsce po niej. Wszystko wskazuje na to, że jest to błąd opracowania.

--

Post zmieniony (29-01-13 21:22)

 
30-01-13 16:03  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Aaaaa, skrzynka amunicyjna. Widocznie autor stwierdził, że jak amunicja to nie "trepy", bo jeszcze, który coś zmajstruje. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-01-13 20:00  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Skrzynka na amunicję do karabinów mocowanych na wysięgnikach do kadłuba ,jak najbardziej prawidłowo umieszczona :-) Co do wersji ,to może byc UH 1B z belką ogonową od modelu C . Dośc popularna modyfikacja w Wietnamie.

Post zmieniony (30-01-13 20:08)

 
30-01-13 22:02  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

dominik294 napisał:

> Skrzynka na amunicję do karabinów mocowanych na wysięgnikach do kadłuba ,jak najbardziej prawidłowo
> umieszczona :-) Co do wersji ,to może byc UH 1B z belką ogonową od modelu C . Dośc popularna
> modyfikacja w Wietnamie.
>
> Post zmieniony (30-01-13 20:08)

Zgadza się karabiny znajdują się na wysięgnikach, wraz z zasobnikami rakiet.
Jeśli dysponujesz jakimiś materiałami nt. tej wersji, to nie pogardzę nimi;)

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
31-01-13 13:59  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wiem jak to się ma do tej wersji ale z podwójnymi M60 na wysięgniku, skrzynka jest w modelu plastikowym pod ławką http://luftwafel9.blox.pl/resource/DSCF0766.jpg
Teraz w tej konfiguracji przedział desantowy wyłączony by był z użycia. Miejsce na nogi zabiera skrzynia i dyndające taśmy amunicyjne, wcale niemałe dla tej armaty 6lufowej.
Mi się wydaje, że ta skrzynia jest z wersji "przedłużonej" (podwójne okna w drzwiach desantowych). Ale ja nie siedzę w wiatrakach, chodź ten mi się bardzo podoba ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-01-13 19:37  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Krótkie wersje UH-1 - czyli głównie B i C, z racji wielkości przedziału desantowego, miały pojemniki na amunicję umieszczone pod ławką.
Na zagranicznym forum wygooglowałem taki temat:
http://cs.finescale.com/fsm/modeling_subjects/f/16/t/83246.aspx
Jest tam parę fotek, które pomogą rozwiać wątpliwości dla tej konfiguracji uzbrojenia.
Tu i tu masz zdjęcia, które udało mi się wygrzebać z dysku :)

--
Skończone: Me-109G2/trop (MM 3/2007), Sea Harrier FRS1 (KA 4-5/98)

 
31-01-13 20:56  Odp: [Relacja] UH - 1 Iroquois [Fly Model nr 125]
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Zatem najprawdopodobniej babol. Wygooglowałem rysunek przekrojowy wersji B i też skrzynia jest pod ławką. No cóż trudno, już musi tak zostać:(

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 19Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024