FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-02-11 18:58  [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 




Model wydany przez Adore Model.Skala 1:200.Jeśli kogoś zainteresują spostrzeżenia z budowy odpowiem na pytania.
Pozdrawiam.

Post zmieniony (09-02-11 18:58)

 
09-02-11 20:08  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ale fajnie, ostatnio chodzi po głowie ten model.... No to standardowe pytanko, jak sie sklejał? I, jeśli dało by rade, prosilbym wiecej zdjec, zblizen..

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-02-11 11:54  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Bajka.:)) można jakąś fotkę z oklejania szkieletu?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-02-11 16:55  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Może najpierw o fotce z oklejania szkieletu.Nie robiłem relacji więc takie fotki sobie darowałem.
Jeśli chodzi o sklejanie modelu to było ciężko.Zresztą nikt nie obiecywał że będzie lekko :).
Najpierw zdjęcie


Najmniej problemów było z segmentami pomiędzy zielonymi strzałkami.Reszta to większy lub mniejszy koszmar.Poszycie między czerwonymi strzałkami było z krótkie.Brakowało os 2 do 5 mm poszycia.W tym miejscu powklejałem paski z zapasu, zaszpachlowałem i pomalowałem.Trzy elementy poszycia dziobu (część 1,2 i 3) nie pasowały kompletnie.Były za duże.Reszta poszycia stwarzała mniejszy problem bo okazała się za szeroka i za długa.Jeśli dobrze pamiętam to części od 12 do 23.
W części A1 otwory pod silosy rakiet są zbyt małe.Wnęki dziobowych sterów też nie pasowały więc postanowiłem ich nie sklejać.Części 61 P i 61 L wydrukowano na papierze takim jak szkielet i trzeba je podkleić żeby się nie zapadły.
Poszycie kiosku (części od 41 do 51) to już przemilczę.
Ogólnie model prezentuje się chyba nie najgorzej, jednak gdybym miał go robić drugi raz to tylko z malowaniem.Zastanawiałem się nad tym w trakcie budowy jednak nie pomyślałem o tym przed rozpoczęciem sklejania.

Post zmieniony (10-02-11 16:56)

 
11-02-11 20:44  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trochę ponarzekałem na model :). Jednak jak widać da się go skleić a przy większym nakładzie pracy i samozaparciu da się z niego wyciągnąć dużo więcej.Dla mnie jednak zabrakło trochę cierpliwości.Model kilka razy miał lądować w koszu.
Pozdrawiam.

 
11-02-11 20:53  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dzięki za odpowiedz... Swojego pewnie itak bede malował, bo chyba nawet wole inne malowanie. A, czy moze ktoś powiedzieć, czy te kolory są prawidłowe?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-02-11 21:08  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oto zdjęcie modeli z wystawy.Modele zostały wykonane przez rosyjskich modelarzy, więc kolory chyba są odpowiednie.Wystawa miała miejsce o ile dobrze pamiętam gdzieś w trójmieście.Jest to cyfrowe zdjęcie klasycznego zdjęcia więc jakość mizerna no i modele nie w całości.



 
11-02-11 22:07  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Mniej- więcej orientuje sie w malowaniach rosyjskich okrętów p[odwodnych i wiem, że takie najbardziej standardowe to czarna góra, czerwony dół i biała linia wodna. Kartonowy
typhoon jest- jak widać- inny, i dlatego sie zastanawiam, czy malowanie jest prawidłowe. A może ktoś zle zinterpretował jakieś zdjecie okretu- kolor czarny na niektorych zdjeciach moze wygladac jak ciemnoszary, a jasnoszary dół to może był po prostu kadłub obrośniety jakimś osadem -o, tak jak ktoś tu zrobił http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=17502&highlight=november

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-02-11 22:17  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do tej czerni to nie wiem czy faktycznie był to czarny kolor.Spotkałem się ze zdaniem że był to kolor oliwkowo czarny.......Model który skleiłem jest w kilku odcieniach szarości.Nie wiem czy taki był zamysł wydawcy czy też drukarnia popuściła wodze fantazji :).

 
11-02-11 22:29  Odp: [Galeria] Projekt 941 (Akula) Adore Model 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

W każdym razie jakiś zbliżony do czarnego, może nie kruczoczarny czy sadzowoczarny ale coś koło tego ;) A na różnych zdjęciach kolory wypadają różnie, więc dla tego mogłą wyjść zła interpretacja.
A co do druku modelu, to myśle, że poprostu drukarnia nawaliła...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024