FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-02-11 09:07  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie ma sprawy, umówię Was na spotkanie w cztery oczy.
Bawcie się dobrze ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-06-11 11:27  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dobra, koniec lenistwa. Dredzio skończony, z urlopu wróciłam, przyszedł czas i na Platfuska.
Trochę bawiłam się robieniem wody, poprawianiem kadłuba, ruszyła też budowa kominów (na razie podstawy). Umocowałam na burtach ścieki oraz wytyki do sieci przeciwtorpedowych, zabrałam się za kazamaty.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
16-06-11 08:22  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No to jadziem dalej.
Dziś dłubałam sponsony, kluzy kotwiczne, zaczęłam wzmocnienie na dziobie, dobudowałam też kilka kolejnych szafek przy burtach. A potem, z ciekawości, jak to sie będzie składać, zmajstrowałam dwa "kapelusiki" na podstawach kominów. Składało się ładnie, o czym uprzejmie donoszę.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
16-06-11 08:37  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajnie to dłubiesz. Na żywo wszystko wygląda wspaniale i robi wrażenie, a o figurkach to już nie wspomnę. Szkoda tylko że spotkanie było krótkie ale do następnego razu.
pozdrawiam Edek.

 
16-06-11 09:53  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Uwielbiam Twoje relacje. Fajne to wszystko. Brawo!!

--

 
16-06-11 15:44  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ale piękne platfusisko :-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-06-11 09:10  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dzisiaj będzie trochę dłuższy post, zamierzam albowiem trochę pomarudzić o mojej "metodzie tfurczej".
Otóż: malarze i dioramiarze dobrze wiedzą, że im mniejszy model (im większa skala), tym jaśniejszy powinien on być w stosunku do oryginału, aby naturalnie wyglądać. Modelarze stricte redukcyjni w takie rzeczy się nie bawią, malują modele farbami o odcieniach możliwie najbliższych oryginałowi.
Ja jestem dioramiarz, nie modelarz, więc i mój Platfusek będzie pomalowany manierą dioramową. Dodatkowo zamierzam nadać mu specyficzny, lekko retro, klimacik, jak z mocno starego kolorowego zdjęcia: kolory wyblakłe (nie spłowiałe ze starości!), nasycenie barw mniejsze niż w realu. Platfusek na mieliźnie siedział zimą (27 października - 15 grudnia 1896), rzecz cała działa się w Kronsztadzie, czyli na północy - kolor wody i nieba ciemny, zimny, szarobury, brudny, noc trwa praktycznie całą dobę. To też muszę uwzględnić na dioramie.
Popatrzcie na te dwa zdjęcia:

Oba pochodzą ze strony http://tsushima.org.ru/steve/steve-index/ i są dość mocno podkręcone komputerowo. Żadne nie przedstawia "Rossiji", ale to nie szkodzi: czarny duży okręt jest? - jest.
Mojego Platfuska zamierzam pomalować w podobnym klimacie.

Robiąc "Piotra Wielkiego" (tego starego pancernika) popełniłam błąd. Mianowicie czarne burty pomalowałam na czarno i dopiero potem je rozjaśniałam; wyszło tak sobie, przede wszystkim za ciemno. Platfusa zatem będę robić inaczej.
Abo okręt był czarny, musi wpierw (w mojej metodzie) być szary: wczoraj zatem pomalowałam go na ciemnoszaro:


Podwodną (miedzianą) część kadłuba przejechałam suchym pędzlem na jasnozłoto (w ten sposób zamierzam zmniejszyć nasycenie koloru), wodę przyczerniłam tuszem i pociapałam ciemnoszarą farbą, piasek wyszarzyłam. Oczywiście będę się tym bawić dalej.
Zacienione części burt przyczernię, wystające rozjaśnię. Białe części okrętu nie będą śnieżnobiałe, tylko lekko brudnobiałe, kominy nie jaskrawożółte tylko bardziej piaskowoszare.

Poza malowaniem zrobiłam dziś niewiele. Dolepiłam kilka małych kluzek na burtach, jakieś klapki, kolejne cztery szafki przy burtach, zaczęłam stawiać nadbudóweczki na pokładzie, na którym docelowo znajdzie się mostek. Dużo dziubania, mało widocznych efektów.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-06-11 13:13  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Już wcześniej oglądając Twoje prace brałem poprawkę na "makro-masakro" jednak dopiero zobaczenie ich na żywo w pełni pokazuje jaka to rewelacja.
Kaśka, maluj burty na cielisto, pomarańczowo, wodę na różowo i tak wiadomo, że po wszystkim efekt będzie taki jak trzeba:)

 
17-06-11 13:19  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie lubię różowego koloru.

;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-06-11 16:00  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ten sposób z rozjaśnianiem kolorów to po co to? Przecież czarny okręt był czarny a nie szary czy szaro czarny. I to czarny z dość dużym połyskiem musiał być. Jak patrzę na odbłysk światła na fotkach to pewnie jakiś pół połysk by był. Na modelach wiadomo połys musi być mniejszy, ale rozjaśniać kolor? Dziwne podejście. A jak sama napisała to sposób stosowany przez artystów żaby nadać głębie na płaskim obrazie. A model to nie obraz, jest bryłą i sam w sobie ma głębie.
Okręty na obrazach które wkleiłaś są fajne ale to tylko artystyczna wizja i to mająca nadać wygląd starego biało czarnego zdjecia.
Ty budujesz model okrętu i przecież to nie ma wygladać jak biało czarne zdjęcie. Żółte kominy powinny być żółte mogą być lekko zpłowiałe (ale tylko lekko) bo na okręcie wszystko musiało lśnić. Innaczej oficerowie dostali by bilety w jedną stronę w jakieś odległe miejsce w dziczy na północy (wschodzie).
A jeszcze co do koloru dna to jest komplenie nie taki jak powinien być. Miedziane poszycie w morskiej wodzie szybko znienia kolor najpierw na brązowy lekko z metalicznym odblaskiem a puźniej zieleniało i oczywiście powinno być brudne od glonów itp. Złoty kolor popsuł to co już było.

Pozdrawiam i Czekam na dalszy ciąg.

--

Post zmieniony (17-06-11 16:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024