FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-02-11 19:36  [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Tej galerii miało nie być. Modelu też . Już na etapie części kabinowej i silnikowej miałem zamiar rzucić ten model do kosza. Wyszły mi takie szpary ,że było mi wstyd .Poczułem się tak jakbym nigdy wcześniej nie skleił modelu, a ten był pierwszym. Mam jednak zasadę ,że jeśli już coś zaczynam to kończę wiec kleiłem dalej ,ale bez przekonania i na tzw. odwal. Podczas klejenia jednak dużo myślałem o motywach klejenia . Doszedłem do wniosku ,że przecież na początku mojej zabawy w klejenie nie robiłem modeli typowo na konkurs, a ten bardziej przypomina mi moje pierwsze modele z których byłem bardzo dumny i zadowolony. Trzeba też wspomnieć ,że ten model przypomniał mi też projekty pana Wasiaka których swego czasu nakleiłem się od groma, a w których też nic praktycznie nie pasowało. Kleiło się jednak je i było bardzo zadowolonym z końcowego efektu.
Model skończony. Szału nie ma. Najlepiej na niego patrzeć z daleka bo wtedy fajnie wygląda. Z bliska już niekoniecznie. Potwierdzam praktycznie nic nie pasuje do siebie. Tutaj za mało tam za dużo. Owiewkę wiem mogłem się postarać i zrobić lepiej. Przy okazji przetestowałem laserowo wycięte kółeczka do mesia z GPM i pokrycie ostatecznie modelu fiksatywą. Oba pomysły bardzo fajne. Na pewno jeszcze po nie sięgnę.
Nie ma czym się podniecać jednak na pocieszenie powiem zdanie które usłyszałem od mojej 10-letniej córki: „Tato dla ciebie modelarza ten model wygląda okropnie , ale dla mnie dziecka ,on jest piękny”



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (06-02-11 19:39)

 
06-02-11 20:07  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zdaje się wiatrochron jest przyklejony odwrotnie, dlatego cała owiewka jest skopana.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-02-11 20:23  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nie zdaje się tylko jest odwrotnie. A model i tak jest fajny, jakoś zawsze patrzę na modele jak Twoja córka. ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-02-11 20:43  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale jajo, rzeczywiście wiatrochron jest odwrotnie ale co tam ważne, że modelik skończony. Coś Ci na oczach musiało "siąść", że tak Ci się ten wiatrochron wkleił. Ja bym go jednak odciął i zrobił całą kopułkę od nowa.
Ceva też robił ten modelik ale "odpuścił" a tu się udało.

--

Post zmieniony (06-02-11 21:04)

 
06-02-11 21:06  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Faktycznie to była pomroczność jasna jak kleiłem ten wiatrochron:). Tak jak pisałem w pewnym momencie po prostu kleiłem na odwal się i dużo nie przymierzałem i nie myślałem. Tylko by go skończyć.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
17-11-19 19:12  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
MarioTechNet 

 

Fajnie sklejony model ale teraz zauważyłem że pierwszy element osłony kabiny jest przyklejony tył na przód (odwrotnie) - ale ja ja :-) Pozdrawiam

 
19-11-19 12:21  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4



--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
19-11-19 13:36  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Twoje odczucia co do modelu, to Twoja sprawa, ale ze zdaniem Córki musisz się liczyć...
Wiem co mówię, bo sam słyszałem już podobne stwierdzenia od młodego , jak coś skopię przy modelu... :-)

--

Post zmieniony (19-11-19 16:54)

 
19-11-19 20:51  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Me w nie swojej skórze,bardzo ładny,gratulację tylko fachowiec zauważy małą wpadkę z owiewką,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-11-19 22:24  Odp: [G]Messerschmitt Bf-109 G14 z Orlika
skarczew   

Panowie, drążycie temat sprzed 8 lat odkopany przez MarioTechNet (któremu ceva przyznał nagrodę Złotej Łopaty, nota bene)...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024