FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-02-11 21:35  [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Witam!

Ostatnia produkcja mielecko - japońskiego koncernu powstawała przez prawie dwa lata, głównie przez ustawiczny brak czasu i nawał nauki. Model bardzo sympatycznie się kleiło, bez większych problemów. W czasie budowy starałem się używać podpatrzonych technik, między innymi sklejałem wręgi przed wklejeniem w poszycie i muszę przyznać że ta technika do mnie zdecydowanie przemawia. Model miał być również lakierowany, ale cały czas boję się to zrobić. Po raz pierwszy również podczas budowy używałem butaprenu[!], tak wiem może być to szokiem mając na uwadze to, że kleje już ok. 10 lat. Uplastyczniłem również troszkę silnik, mam nadzieje, że z niezłym efektem. Postanowiłem też nieco poeksperymentować z efektami eksploatacji, z których jestem w miarę zadowolony. Czekam na uwagi i pytania dotyczące konstrukcji.






Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (01-02-11 22:42)

 
01-02-11 22:08  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Jest świetny, gratuluję:-) Fajnie wyszły Ci ślady eksploatacji. Ciężko uwierzyć, że to MM, i pewnie nie tylko ja zadaje sobie pytanie "dlaczego dzisiaj nie stać ich na tak dobre projekty". Bo ten jest dowodem na to, że MOŻNA.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-02-11 22:16  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Piękny ! Świetne te ślady eksploatacyjne, czy to nakładana błyszcząca farba, czy jakiś inny sposób ?

Ja też się bałem lakierowania, ale zaopatrzyłem się w spray. Lekka próba na arkuszu papieru. No i wreszcie na modelu, ale z takiej odległości, że chyba wszystko rozpierzchło się w mgiełce i niewiele dotarło do poszycia, no i następne razy coraz bliżej i bliżej, aż zauważyłem organoleptycznie, że coś tam się osadza ;-) Dużo z puszki zmarnowałem, ale przynajmniej wszystko miałem pod kontrolą.

--

 
01-02-11 22:33  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ubytki farby to srebrna pactra, okopcenia i inne zabrudzenia to suche pastele, nakładane pędzlem.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
01-02-11 23:03  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Naprawdę szczery szacunek za ten model. Sprawia wrażenie jakby skrót MM oznaczał inne niż Mały Modelarz wydawnictwo.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
02-02-11 08:38  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dwa lata to nie tak dużo gdy są inne bardziej wymagające zajęcia. Kate wygląda naprawdę interesująco. Chyba teraz jest czas na dużo starszy temat - Twin Mustang - no chyba, że część części gdzieś się zawieruszyła a miała prawo przez tyle lat. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-02-11 09:04  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Świetny jest!! Gratuluję szczerze i zazdroszczę, bo jakoś nie mogę "Kaśki" skończyć:(

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
02-02-11 10:15  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam! Samolocik wygląda naprawdę świetnie. Mógłbyś nieco szerzej popisać jak wykonałeś ten efekt złuszczonej farby ??

Pozdro!

 
02-02-11 11:21  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Chwała Ci że podjąłeś próbę urealnienia swego modelu dodając powierzchnie imitujące odpryski farby. Całość naprawdę wygląda ciekawie. Jedyne co mi sie rzuca w oczy to torpeda, krawędz łączenia poszycia torpedy,mogłeś torpedę tą krawędzią skierować do kadłuba, wówczas byłaby ona mniej widoczna.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
02-02-11 12:31  Odp: [Galeria] Nakajima B5N2 Kate - MM
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

no i teraz jeszcze dodatek z kartonówki i było by super.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024