FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-08-11 16:50  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ładnie na tym zdjęciu widać przejście pokład-burty.
Choć nie wydaje mi się żeby drut lepiej imitowałby rzeczone "wzmocnieni/zgrubienie" niż naklejony pasek.
Bezszumny ma być standardem i nic ponad to ( vide wały, śruby i inne).
Kit będzie miał co nieco ode mnie dodane ale to się zobaczy na bieżąco. :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
09-08-11 17:07  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

piotter - przy tym, co pokazujesz ze szkieletem, przypominają mi się moje przeprawy z G-5. Podobnie zresztą z detalami na granicy sklejalności ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-08-11 21:29  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Kadłub Kita ukończony.
Torpedowczyk dostał ode mnie podstawkę i trochę detali ekstra.
Z efektu do końca nie jestem zadowolony, ale niech już zostanie.
Błędów wykonawczych się nie ustrzegłem.
Krowie żebra jak były tak są ( choć mniejsze :) ), retusz mógłby być lepszy ( choć łatwiejszy bo akwarelki ).
Wymiętolone krawędzie staną się chyba moim znakiem rozpoznawczym...

Jest jeszcze jeden dość poważny błąd. Jak się kto we zdjęcia wpatrzy to sobie znajdzie. ;)




Czerwoną strzałką zaznaczyłem błąd ( a może nie ? ) projektu - kolor biały zamiast kremowego jak na kadłubie.
Brąz na tym elemencie też nie jest taki jak na pokładzie.

Na deser zdjęcie z bratem.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
19-08-11 09:30  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A mnie się nie chce szukać, mnie się zwyczajnie podoba.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-08-11 09:40  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładne ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-08-11 15:53  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Też zwróciłem uwagę na ten biały kolor. Może zrobię błąd, ale u mnie ścianka będzie kremowa. Natomiast co do brązu do wszystkie pasy na nadbudówkach i wyrzutnie torpedowe mają inny odcień i w tym wypadku się zastanawiam i jeszcze nie wiem czy pomaluję na kolor pokładu, czy tak jak w wycinance (choć bardziej skłaniam się do tej drugiej wersji).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-09-11 18:26  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Czas nieco odświeżyć relację bo przybyło trochę na pokładzie Bezszumnego.
Wyposażenie fordeku w zasadzie gotowe - brak kotwic ( w robocie ) i relingów ( te będą prawie na końcu ).
Sporo pracochłonnych i mało widocznych drobiazgów.
Do tego cholernie trudnych w retuszowaniu. Przy okazji okazało się że staromodną metodą mieszania czarnej i żółtej akwarelki uzyskałem prawie idealny oliwkowy kolor ( khaki polskie ;) ).
Rzut oka na armatę i nawiewnik.
Nawiewniki i działo retuszowane jeszcze pactrami co widać.
Armata, z której jestem niesłychanie dumny to jeden jedyny egzemplarz.
Pozostałe są mniejsze. :)





Dwa rzeczowe pytania i jedna osobista refleksja na koniec.
Po pierwsze - gdzie umieścić łańcuch kotwiczny ? Rozmowa na ten temat była w relacji Borowego.
Po drugie - jaki kolor ma wnętrze nawiewników ? Nieśmiertelne pytanie przy takich okrętach - w instrukcji nic nie ma. Myślę że oliwkowy jak reszta. Może na Kicie było inaczej.

I na koniec.
Pisałem już kilka razy że to malizna, drobiazgi. Okazało się jednak że klejenie tych maleństw jest na granicy fizycznej wydolności moich oczu.
Będzie ciężko...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
12-09-11 21:05  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Łańcuch kotwiczny nie dawał mi spokoju więc kombinowałem ze zdjęciami dziobu i jedyne do czego doszedłem to ...

wydaje mi się, że łańcuch szedł do dziobowej kluzy (zaznaczony strzałkami) i co dalej? Tego już nie wiem za żadne skarby. Co do koloru wewnątrz nawiewników u Kita pomaluję na czerwono (skoro już i tak jest taki kolorowy), a Bezszumny będzie miał oliwkowe. Jest to tylko mój pomysł niepotwierdzony w żadnych źródłach.
Co do wielkości części to u mnie nie tylko oczy mają problem, ale również paluchy. Najważniejsze to nie dać się tym duperelkom :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-09-11 09:22  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zerknij tutaj:

czyli: od poprzeczki albo ucha kotwicy do kluzy, i potem po pokładzie do kabestanu nr 41, dość swobodnie ułożony.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-09-11 17:02  Odp: [R] Torpedowce Kit i Bezszumnyj (Dom Bumagi 1:200) KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Tego zdjęcia nie znalazłem w necie ale to jest rozwiązanie ,,łańcuchowej zagadki"

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024