FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-01-11 13:44  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A samolot Armanda był w takowe rakiety wyposażony?
Nieuporty z rakietami Le Prieur miały zmodyfikowane zastrzały. Owijano je metalową taśmą (chyba aluminiową) żeby nie przypalały się podczas wystrzeliwania rakiet. Nie zapomnij o tym jeśli zdecydujesz się na dodanie rakiet.

--
pozdrawiam
Piotr


 
09-01-11 13:52  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

No właśnie nie wiem czy ten konkretny samolot był wyposażony w rakiety. Może macie jakieś informacje na ten temat. Ale sam pomysł jest według mnie interesujący. No i sam model wyglądałby ciekawie i inaczej niż inne.

--
Pozdrawiam!

 
09-01-11 14:08  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Na tym zdjęciu możesz zobaczyć jak wyglądały zastrzały owinięte taśmą metalową. (i przy okazji sposób mocowania lufy km`u w podpórce tego typu co w modelu, która jest niestety zaprojektowana w sposób bardzo uproszczony)

Jeśli chodzi o Nieuporta Armanda, to na tych zdjęciach które można znaleźć w necie, nie widać, żeby był wyposażony chociażby w mocowania do rakiet.

--
pozdrawiam
Piotr


 
09-01-11 15:35  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Tak sobie wymyśliłem, że rakiety mogę zrobić demontowane. Tak żeby tylko pokazać jak Nieuport wyglądał z rakietami. Muszę to jeszcze przemyśleć, żeby nie skopać modelu. Dzięki za pomoc i zdjęcia.

--
Pozdrawiam!

 
09-01-11 16:12  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Rakiety możesz zrobić demontowane.
A blacha ze słupków też ?
Chyba, że chcesz zrobić coś w rodzaju dioramy, standu czy jak to tam.
Albo przemalować cały model.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
09-01-11 16:24  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Myślałem żeby skleić model tak jak jest, bez żadnych rakiet. Zrobić galerię końcową, tak żeby nikt się nie przyczepił że ten konkretny egzemplarz nie był wyposażony w rakiety, a później obkleić zastrzały folią aluminiową, dorobić mocowania i rakiety i zrobić zdjęcia pokazujące taką konfigurację samolotu która była możliwa, ale akurat na tej maszynie nie była stosowana. Tak jak pisałem wyżej; muszę to jeszcze przemyśleć. To jest tylko pomysł na uatrakcyjnienie modelu.

--

Post zmieniony (09-01-11 16:25)

 
10-01-11 19:22  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Dzisiaj niewiele. Podoklejałem okucia, wyretuszowałem krawędzie kadłuba i wymyśliłem sobie że uplastycznię szwy na kadłubie. Do tego celu użyłem cienkiego drucika miedzianego, który pociąłem na odpowiedniej długości odcinki i przykleiłem w odpowiednich miejscach. Później malowanko i przecierka suchym pędzlem jaśniejszym kolorem, tak żeby szwy były bardziej widoczne i nie zlewały się z podłożem. Otoczka wokół kabiny to wikol nakładany na dwa razy i malowany. Nawet nieźle wyszło :)



--
Pozdrawiam!

 
10-01-11 19:50  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Naciąłeś się drucików co niemiara ale efekt jest "bombowy".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-11 19:58  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Świetnie sobie radzisz.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
27-01-11 17:38  Odp: [Relacja] Nieuport 11c.1 "Bebe" Kartonowa Kolekcja 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Brak wolnego czasu sprawił że niewiele doszło przy Nieuporcie. Usterzenie jeszcze nie kompletne, ale już prawie :) Kompletna za to jest płoza ogonowa. Skleiłem też osłonę silnika, która będzie malowana. Elementy osłony sklejone są na styk klejem BCG. Łączenia wzmocniłem od wewnętrznej strony cyjanoakrylem, żeby nie było problemu podczas szlifowaniu spoin. Środkowy element jest wyoblony. Jak wyszło, i czy potrzebne będą poprawki dowiemy się dopiero po malowaniu:




Na krawędziach kadłuba widać retusz, który jest widoczny tylko przy lampie błyskowej. Przy normalnym oświetleniu nie widać tego.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024