FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-01-11 23:40  [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Oj jak ja już dawno nic nie robiłem, aż wstyd się przyznać. Na swoje usprawiedliwienie mam chyba tylko to, że w międzyczasie udało mi się przeprowadzić na stałe do Szczecina oraz wyremontować nowe mieszkanie. Swoją drogą cholernie tęskni mi się za rodzinnym Słupskiem.

Od czasu wydania przez MODELIKA modelu wąskotorowej lokomotywy spalinowej GLs30, opracowanej przez naszego Kolegę Kierownika, miałem na nią wielką ochotę. Sam nie wiem dlaczego, ale ma w sobie coś dziwnego co mi się bardzo podoba. Analogicznie do modelu Freudensteina, którego popełniłem jakiś czas temu planuję zrobić ten model najpierw jako „surówkę”, a potem się zobaczy. Docelowo chciałbym zmajstrować jakąś ciekawą mini dioramkę, ale czas pokaże co mi z tego wszystkiego wyjdzie. W swoich zmaganiach posiłkuję się różnymi zdjęciami znalezionymi w sieci, które ukazują szczegóły konstrukcyjne tej maszyny. Na początek tradycyjnie okładka ... oraz dwie przykładowe fotki oryginału.



Jak zwykle w tego typu modelach pracę swoją zacząłem od wykonania ostoi, czyli głównego elementu, na którym cały pojazd jest zbudowany. Wszystkie elementy podklejane tekturką o grubości 1,0 mm podkleiłem tekturką piwną, co zdecydowanie uprościło mi proces wycinania. Większość widocznych krawędzi bocznych została oklejona paskami kartonu, pomalowana Caponem oraz wyszlifowana na gładko. Po malowaniu powinno w miarę dobrze wyglądać.



Poniżej kilka zdjęć pokazujących detale, które, na podstawie zdjęć starałem się maksymalnie zdetalizować. Zapewne nie wszystko wykonałem tak jak należy, ale dzięki temu może następny model będzie jeszcze lepszy. Pododawałem sporo różnej maści śrubek, wzmocnień i różnych innych duperelków. Tym razem chciałbym swój model pobrudzić, więc nie muszę bardzo mocno dbać o jakieś drobiazgi, w razie czego zawsze będzie można dołożyć „piasku”.



Zapraszam do wpisywania wszelkich uwag na temat mojego modelu oraz komentarzy bieżących postępów prac. Z chęcią przygarnę jakieś foto pokazujące wygląd łańcucha do łączenia lokomotywki z kolebami, ponieważ to co zrobiłem to trochę SF i moje domysły, bo nie znalazłem żadnego zdjęcia pokazującego ten element. Trzpień mocujący łańcuch jest ruchomy, także bez problemu mogę to jeszcze podmienić.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
05-01-11 00:37  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No to oglądamy!

--

 
05-01-11 19:47  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przyłączam się.

--

 
05-01-11 20:16  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Maćko   

Noo super! Kilka tygodni temu wylicytowałem waśnie ten model jako pierwszy z moich torowych. Świetnie, że pokażesz co i jak, będę mógł się wzorować na mistrzu ;)

--
Pozdrawiam,
Maciej.

 
06-01-11 13:24  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Ahoj!

Ja też z przyjemnością będę tu zaglądał.
Nie korci Cię, by puścić "ciufcię" w ruch?
(moim zdaniem tego typu "króciaki" najlepiej
nadają się na miniaturową dioramkę...)

Najlepszego!
PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
07-01-11 10:38  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Maćko ---> No nie przesadzaj, od Mistrzów to ja się jeszcze mam czego i długo uczyć. Moje modelarstwo to takie tam wariacje na temat.

PD ---> Zdecydowanie nie korci mnie to. Znaczy może i korci, ale jestem realistą i znam swoje możliwości, że tak powiem lokalowe :) Ta dioramka będzie się budowała zapewne baardzo długo i będzie na 1000000 % nieruchoma :) ot takie mam założenie.

Budowa trwa sobie dalej, jak będzie już co pokazać to oczywiście wrzucę jakieś fotki z opisem. No i mam nadzieję, na lepsze oświetlenie z Niebios, bo ostatnie fotki mimo, że robione na dworze, w środku dnia, to i tak nieciekawe, ale cóż taka pora roku.

Post zmieniony (07-01-11 11:53)

 
07-01-11 11:44  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Astra28 jeśli można to skąd udało ci się pozyskać wersje "surowiczą" lokomotywy? Zeszyt proponuje coś takiego jako opcja? Też bym był taką zainteresowany ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-01-11 11:55  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Chopin ---> No sobie narysowałem :) Posiadam wycinankę, skaner, Corela i papier do druku modeli, więc nie mam z tym kłopotu :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
07-01-11 12:10  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Jaki jest sens przerysowywania czegoś skoro i tak to pomalujesz?

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
15-01-11 23:04  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Marekb ---> Czy to, że mogę sobie wydrukować nawet 15 tych samych części i kleić tak długo, aż mi dobrze wyjdzie ma sens ?? Czy to, że lubię rysować w Corelu i traktuję to jako dobre ćwiczenia to ma sens ?? Dla mnie ma.

Relacja

Ostatnio powstały kółka. Nie ma sensu się nad nimi jakoś mocno rozpisywać, ponieważ w gotowym modelu w zasadzie to ich wcale nie będzie widać. Konstrukcja podwozia skutecznie je zasłania.



Patrząc na zdjęcia oryginału postanowiłem podzielić budkę sterowniczą na dwie części, które docelowo zostaną połączone prawie kątownikiem. Podłogę wykleiłem fragmentami taśmy do owijania palet w budowlance. Fajnie się to w sumie sklejało. Wewnątrz znajduje się jakaś skrzynia, na coś, piorun wie na co, ale gdzieś tam na fotkach ją było trochę widać.



Górna część budki została wyposażona w ramki i przygotowana do montażu okienek, ale to dopiero w fazie malowania. Teraz trzeba popracować nad dachem i może jakimiś innymi duperelkami. Oczywiście na tyle na ile czas mi pozwoli.



Do następnego ...

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024