FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
21-01-11 16:36  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

eee takie małe to można symultanicznie ;-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
21-01-11 16:37  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kasia ,jak Robokop ,ciekawe jakie stosuje odżywki ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-01-11 08:38  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kasia stosuje jedną odżywkę - dopalacz i narkotyk w jednym:

MLEKO ACIDOFILNE TRUSKAWKOWE produkcji Mleczarni Maćkowy

Pakowane w półlitrowe kubeczki - tak więc, jak nie obalę połóweczki, to w ogóle nie biorę się za robotę ;)
Jako dopychacz i wzmacniacz efektu stosuję Maślankę Mrągowską naturalną. Pakowaną w litrowe kartoniki :)

Stanowczo mam już Piotrusia dosyć. Zmęczyliśmy się sobą nawzajem :(
Chyba dam mu trochę od siebie odpocząć, bo się zamęczymy.

Póki co zmajstrowałam cztery małe działka:

Okazało się też, że armatki, które parę dni temu z taką dumą zamontowałam na obrotnicach pod rufowymi żurawikami, przynależą się zupełnie gdzie indziej - na pokrywy wieży artylerii głównej mianowicie - a na obrotnice zrobić muszę inne, znacznie bardziej skomplikowane. Na razie nie mam na to najmniejszej ochoty. Armatki przestawiłam, obrotnice zioną pustką.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-01-11 08:15  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W ramach markowania roboty wymyśliłam wczoraj (z pomocą Andrzeja ofkors), że samotnemu, opuszczonemu, niepotrzebnemu itd. Piotrusiowi dodam na podstawce równie samotny, opuszczony, zardzewiały i niepotrzebny Stary Holownik.
Holownik jest żywiczny, więc nie będę tutaj raportować postępów z jego budowy. Pokażę dopiero gotowy na dioramce.
Robocze ustawienie Starego Holownika będzie takie:

Stateczek zardzewiały, obdarty z wyposażenia, ledwie trzymający się na wodzie, dwoma zardzewiałymi, poszurpanymi cumami uwiązany do zardzewiałego polera.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
26-01-11 08:41  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zawzięłam się wczoraj - nie będzie lenistwo pluć mi w twarz! - i zrobiłam te dwie największe (poza artylerią główną) armatki na obrotnicach na rufie:

Musiałam (chlip) uprościć nieco armatki - "stanowisko dowdcy" z tyłu za lawetą PT Projektant kazał mocować na 4 drucikach, wiszące w powietrzu, ja przykleiłam je do lawety. Nie zrobiłam też relingu trapu, bo nie dopatrzyłam się, jak go umocować.
Potem przykleiłam na miejsce:

I pomalowałam, lekutko też podcieniowałam ciemnometalicznosrebrną farbą:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-01-11 08:18  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Miałam wczoraj po południu trochę czasu, więc wreszcie poprawiłam nieładne, nie-okrągłe, wyloty ryjków fajek na rufowym pokładzie:

A dziś rano wzięłam się za dwie pierwsze szalupy - w sumie jest ich na Piotrusiu 11.
Szalupy będą przygodą, i to sporą. Zaprojektowane są w sposób (dla mnie) nieprzyjazny, przy sklejaniu stawiają czynny opór. Kolejne będę musiała trochę przeprojektować, żeby mi się lepiej sklejały.
Że profil dna łódek nie pasuje do kształtu legarów, to chyba już pisać nie muszę.

Ale w sumie - nikt przecież nie obiecywał, że "bedzie letko".

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-01-11 09:12  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Masz zdrowie. Ja się umęczyłem z szalipami w 1:200. A tu 1:400 to trzeba mieć lupę w oczach. Świetna robota Gratuluję.

--
Pozdrawiam

 
27-01-11 10:33  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie lubię tych szalup, brzydkie mi wyszły. Poprawię je, zapcham wiosłami, ale i tak następne muszę przemyśleć, żeby wyglądały porządniej.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
28-01-11 08:11  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś ciąg dalszy nierównego boju z szalupami.
Przez pół wieczoru deliberowałam wczoraj, które to szalupki przynależą się w które miejsca na pancerniku, poczem wybrałam sobie na dziś do roboty dwie (lokalizacja: przód pomostu dowodzenia). Skleiłam, zaczęłam szukać legarów pod nie. Oho... nie legary tylko żurawiki... to już zrobię jutro. I nie dwie łodzie, tylko jedna, i nie na pomoście dowodzenia, tylko na rufie. Istne Radio Erewań, no mówię Wam...!

Profil tej łódki stanowczo mi się nie podoba. Chyba wywalę cały pancernik do kosza ;)
Zrobiłam jeszcze (z blaszki) dwie schodnie z pokładu głównego na rufowy:

Przez weekend zamierzam postawić relingi na pokładzie nadbudówek rufowych.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-01-11 09:09  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wczoraj i dzisiaj zafundowałam sobie przy Piotrusiu istny survival. Relingi na pokładzie rufowym mnie się zachciało robić...
No i fajnie, tyle że pokład ten mam obudowany legarami i szalupami. Ustawić słupki jakoś się dało, ale już przyciąć je - au-au... A przykleić poprzeczki - au-au-au...
Pewnie powinnam była zrobić reling przed zbudowaniem legarów - nawet o tym myślałam, ale doszłam do wniosku, że wtedy, budując legary, popsuję sobie relingi. I tak źle, i tak jeszcze gorzej...
No nic. Póki co umocowałam górną poprzeczkę relingu. Jutro spróbuję zmierzyć się z dolną.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024