FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-01-11 08:18  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No to przyszłam ja wczoraj do domu, pogłaskałam koty i z przerażeniem zaczęłam myśleć o masakrowaniu Piotrusiowych luf. I z tego strachu od razu wyciągnęłam Piotrusia z szuflady, zdjęłam wieże, zaczęłam macać lufy: wylezą? nie wylezą?
Nie chciały wyleźć.
Popatrzyłam na spód: tu też, psiamać, solidna konstrukcja... po co ja to tak mocno kleiłam?!
Zamknęłam oczy i sięgnęłam po dremelka...

Cięło się znacznie łatwiej, niż sądziłam.
Następnie dałam się podpuścić i zabrałam się za wiercenie otworków w lufach:

Płytkie i krzywe... ale bałam się bardziej przyciskać wiertełko.
Pomalowane:

Nareszcie krótkie:

Uporawszy się z lufową traumą zabrałam się za detale na pokładzie grzybka. Skleiłam cztery faje z ośmiu i przymocowałam je na pokład.

Każdy "ryjek" w inną stronę, celowo. Okręt stoi opuszczony, zapuszczony, wiatr po nim hula, kręci fajami, jak chce. Nikt nie dba, żeby je równo ustawić.
Jeszcze jakieś cztery małe wywietrzniki-świetliki dokleiłam:

Jutro kolejne cztery faje, jak dobrze pójdzie. I chyba zacznę stawiać słupki relingu na grzybku.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-01-11 09:15  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
stach48 

 

Jesteś niesamowita. Kłaniam się nisko. NAJLEPSZEGO.

 
14-01-11 08:18  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Co to ja wczoraj i dzisiaj robiłam...?
Aha.
Słupki relingu na grzybku ustawiłam i przycięłam. Uwaga: słupki nie są wklejane do dziurek w pokładzie, tylko doklejane do boków pokładu grzybka. Tak samo powinnam była zrobić reling na wieżach artyleryjskich, ale dałam się wpuscić w maliny i zrobiłam go normalnie. I teraz już nie poprawię :(

Po drugie, wczorajszym fajom oszlifowałam trochę boczki i na wlocie ryjków dokleiłam kółeczka z drutu, żeby porządniej wyglądały.
Po trzecie, zrobiłam cztery kolejne faje - jutro będę je szlifować i naklejać kółeczka na ryjkach.
Po czwarte, dokleiłam jakiegoś małego dziabonga - świetlikowywietrznik pewnie - w rufowej części grzybka.

Na dzis tyle. Kolejny etap relacji we wtorek.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-01-11 09:47  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tjaa... wygląda to-to coraz ładniej, tylko... muszę Cię zmartwić! Słupki relingu powinny być mocowane do bocznych krawędzi tylko na wieżach działowych.
Na fotografii, którą też posiadasz, widać krawędzie tych pokładów. Kiedy zwróciłem Ci uwagę na reling na wieży, troszkę za bardzo to rozszerzyłaś... ot, wyszła mała nadinterpretacja...

 
14-01-11 10:00  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

O psianoga!
Wynadinterpretowałąm toto z wysokości słupków na szablonie na wycinance: były tak samo "za wysokie" jak słupki wież artyleryjskich, i pomyślałam, że też je trzeba przykleić "bokiem".
Auć.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-01-11 08:51  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Popatrzyłam w domu na rysunki montażowe i znalazłam przyczynę swojego relingowego babola!
Otóż na schematach (dwóch) relingi pokładu grzybka narysowane są jako przyklejone do boków, nie wklejone w pokłady. A ja, wrona ślepa, zamiast obejrzeć zdjęcia, zrobiłam, jak pan projektant kazali. I mam babola.
Dobrze mi tak.

Zabawiałam się przez weekend robieniem drobnicy na "Piotrusiu". Reflektorki na mostku, hamaki przyczepione do przedniego relingu mostka...

...wykańczanie fajek na grzybku...

...legary szalupowe...

...a potem zabrałam się za wyposażanie nadbudówki rufowej. Na pierwszy ogień poszły znowu legary - urocza konstrukcja :)

Zrobiłam też dwie armatki na obrotnicach na pokładzie rufowym:

Teraz zbieram siły i wolę do zmierzenia się z pozostałym uzbrojeniem...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-11 08:30  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wczoraj i dzisiaj to niewiele mi się chciało robić przy Piotrusiu - chyba weszłam w fazę zmęczenia modelem.
Zmajstrowałam pomościk pod kompas na pokładzie rufowym (jeszcze nie ma relingów, kompas też nie do końca pomalowany), trzy zejściówki jakieś (nie widać ich na żadnym zdjęciu), podmalowałam ryjki fajek i hamaki.
I tyle.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-11 08:17  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pomaleńku do przodu...
Skleiłam i ustawiłam ostatnie 5 fajek - na pokładzie rufowym. I zaczęłam je malować.
I tyle.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-01-11 08:17  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nadszedł czas pozorowania roboty...
Obudowałam dwie zejścióweczki na pokładzie rufowym, postawiłam słupki relingu wokół pomostu kompasowego i strasznie z siebie dumna schowałam Piotrusia do szuflady.
Przez weekend spróbuję chociaż kilka działek zrobić.

Inna sprawa, że trochę mnie już Piotruś zmęczył. I bardzo możliwe, że dam mu od siebie parę dni odpocząć.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-01-11 16:23  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No Kasiu
Podziwiam, 3 modele jednocześnie no no;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024