FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-11 08:12  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zaczęłam dziś stawiać nadbudówkę. Ponakłuwałam sobie otworki na klamerki drabinek i na poręcze, oszkliłam okienka. Zaszpachlowałam obłą górną krawędź sterówki. I tyle.

Woda pod morką wciąż schnie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-01-11 08:51  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No Szanowni Koledzy - szykuje się świetna relacja i wspaniały model.
Znając wyczyny Koleżanki na http://www.figurki.org można spodziewa się modelarstwa najwyższej próby!
Cieszę się Katarzyno, ze dołączyłaś do tego forum :)

--

Post zmieniony (04-01-11 08:52)

 
04-01-11 09:14  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie dołączyłabym, gdyby nie Andrzej. Podczytywałam Konradusa od dość dawna, ale ujawnić się - o nie. Bo ja straszny tchórz jestem, tak poza wszystkim...

Z figurek to na mojej morce będzie kilku załogantów. Kilku.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-01-11 13:33  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Model fajny, ale jego konfiguracja wydaje mi się niezbyt odpowiada rzeczywistości. OSY to nie WISEL i tak z wody nie wychodziły. Najbardziej ekspresyjne zdjęcie jakie udało mi się znaleźć wygląda tak:


Pozdrawiam

--

 
04-01-11 13:43  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ustawienie jest celowo przerysowane, pod zbyt ostrym kątem. Wiem, że Osy "nie latały". Ale podoba mi się taki wyskok nad wodę.
Przy dziobie jeszcze trochę zabuduję modelik wodą. Oczywiście jak już obecnie nałożona warstwa wyschnie.

BTW. Crolick - mam na zbyciu używany egzemplarz wycinanki "Kartonowej Kolekcji" z Krakowem. Napisz na priva, jeśli go chcesz, oddam za darmo.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-01-11 08:23  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Szlifowałam dzisiaj zaoblenie dachu nadbudówki - jeszcze je muszę doszlifować, jak widzę - nakleiłam drzwi, jakieś małe włazy na pokładzie (jeszcze nie zrobiłam zawiasów), i zabrałam się za mostek. Na planach Jacka Krzewińskiego w MO mostek wygląda inaczej niż w wycinance - na lewej burcie pojawiła się jakaś zejściówka, inaczej wygląda też sam pulpit sterowniczy. Podumałam, podeliberowałam, postanowiłam robić wg wycinanki i tylko uzupełnić mostek różnymi drobnymi dziabongami.
Na koniec przemalowałam nadbudówkę cieniutką warstwą szarej farby.
Jutro dalsze szlifowanie, może zabiorę się też za drabinki i relingi na ściankach.


Następny odcinek relacji w poniedziałek - idę sobie na cały jeden dzień urlopu :), a w domu netu nie mam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
06-01-11 10:06  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
ROBO 

 - 10

...no prosze,nie czesto bywa aby kobieta bojowe okrety robiła :) szkoda,ze moja zona nie chce - przynajmniej bym cos sklejał ....:))

...moze te fotki sie przydadza :ORP Władysławowo ostatni Mohikanin ...

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5416&postdays=0&postorder=asc&start=90

- powodzenia.

--

Post zmieniony (06-01-11 10:07)

 
10-01-11 09:20  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ROBO - kobieta będąc w Izraelu zdobyła sobie u służb granicznych opinię "danger woman".
Zaraza w sumie wie, czemu. Przecież byłam bardzo grzeczna...! :) Scyzoryki i inną broń bez pytania wykładałam do kontroli...
Fotki się przydadzą. Dziękuję.

Na razie zrobiłam relingi na nadbudówce (krzywo) i drabinki na ściankach nadbudówek (jeszcze krzywiej).
Tak krawiec kraje, jak umie. A jak nie umie, to partaczy. I wciąż się uczy.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-01-11 09:58  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Czym wiercisz otworki,jaki to drut,jakiej średnicy? pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-01-11 10:04  Odp: [relacja] ORP ''Świnoujście'' - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Otworki nakłuwam igłą zaostrzoną na osełce, delikatnie, aby trochę, potem pogłębiam otwory tąż samą igiełką. Oczywiście przy linijce.
Drut... ech. Nie wiem. Najcieńszy jaki mam. Pojedyncze niteczki drutu wyplecione z wiązki. Trochę cieńszy niż ludzki włos, trochę grubszy niż włos mojego rudego kota ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024