FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-01-11 11:53  [G] PT-91 Twardy z MM
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Na prośbę moromena wstawiam swoją galerię Twardego, którego skończyłem w Sylwestra. Umęczyłem się przy nim okrutnie przede wszystkim przez znikomą ilość rysunków. Zacząłem szukać zdjęć oryginału w necie i wtedy się zaczęło...Nie wiem czy chociaż połowa elementów w tym czołgu jest zbliżona do oryginału. Większość elementów jest robiona "na oko". Próbowałem sam poprzerabiać detale w modelu, ale musiałbym poświęcić na to drugie tyle czasu co na sklejanie go z oryginalnej wycinanki. Część przerobiłem, resztę odpuściłem. Do tego gąsienice cięte laserem z GMP-u są za krótkie o bagatela 3 cm na stronę !
Ogólnie model jest trudny przez dużą ilość części i znikomą ilość rysunków (jest za to przekrój poprzeczny czołgu - do niczego nie potrzebny). Jeśli ktoś skleja dla zabawy i nie czepia się detali czy są zgodne z oryginałem czy nie, to będzie miał z tego czołgu dużą radochę. Ja mam dopiero teraz - bo udało mi się nie polec w trakcie boju i go skończyć.




--

Post zmieniony (02-01-11 12:10)

 
02-01-11 12:02  Odp: [G] PT=91 Twardy z MM
cfemar   

Miło zobaczyć Twardego który jest Twardy:-)

 
02-01-11 12:10  Odp: [G] PT=91 Twardy z MM
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Szacunek dla wytrwałości.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
02-01-11 12:13  Odp: [G] PT-91 Twardy z MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A jednak dociągnęło się do końca i to z jak pięknym efektem - GRATULACJE.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-11 12:20  Odp: [G] PT-91 Twardy z MM
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie Ci wyszedł!
Możesz wstawić jakieś zdjęcie z gąsienicami, bo chciałem zobaczyć jak się prezentują z bliska, i czy warto w nie inwestować.

--
Pozdrawiam!

 
02-01-11 13:14  Odp: [G] PT-91 Twardy z MM
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Jasiek, mimo szczerych chęci nie udało mi się zrobić wyraźnego zbliżenia gąsek, ale mogę je polecić bez uprzedzeń. Jedyna, choć poważna, wada to ich długość - o czym pisałem wyżej. W modelu tego nie widać, bo zasłaniają je boczne fartuchy.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
02-01-11 16:30  Odp: [G] PT-91 Twardy z MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Twój wysiłek opłacił się- najładniejszy ,,Twardziel'' jakiego można zobaczyć w necie :) Brawo!

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
02-01-11 17:04  Odp: [G] PT-91 Twardy z MM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Norvik, ja na Twoim miejscu napisalbym do GPMu, bo moze dostales jakis niekompletny zestaw - brak w sumie 6 cm to jednak sporo, a i na przyszlosc firma poprawi te gaski. Druga kwestia, to czy w modelu jest taka sama liczba ogniw, jak w laserach, bo to by znaczylo, ze blad byl po stronie MM.

A swoja droga, jak widac, model da sie skleic i to z niezlym efektem :) Mnie osobiscie sie podoba...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-01-11 17:33  Odp: [G] PT-91 Twardy z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Norvik, fajnie by było gdybyś założył sobie konto w Projekcie MM. Brakuje nam galerii tego modelu ;-)
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=150

pozdr,
k.

 
04-01-11 11:35  Odp: [G] PT-91 Twardy z MM
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Świetne wykonanie. Bardzo mi się podoba. Malowanie trafne z wyczuciem i bardzo efektowne.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024