FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-01-11 00:45  [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
W ramach odpoczynku od innych rzeczy postanowiłem opracować coś prostego. Długo zastanawiałem się co wybrać, aż wreszcie wybór padł na dzisiaj już chyba całkiem zapomniany jedyny polski bezogonowiec PZL.22 (nie mylić z PZL I-22 Iryda). Więcej na temat tej konstrukcji można przeczytać tutaj.
Zanim przejdę do prezentacji projektu chciałbym podziękować Koledze WERTTREW`owi z forum IOH za pomoc w zdobyciu dokumentacji. :)

Model będzie w skalach 1:33 i 1:50 oraz 1:100.

Pierwsze renderingi bryły kadłuba, który na tym etapie chyba bardziej przypomina żelazko niż kadłub samolotu:



Czy wspominałem, że 22-ka będzie za darmoszkę? Nie? To wspominam, ale gdzie i kiedy tego jeszcze nie wiem, ale tym będę się martwić gdy będzie gotowa. :-)

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
02-01-11 08:55  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

To nie jest kiosk U-bota ? ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-01-11 09:47  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

No nie , kiosk przecież jest kwadratowy i ma okienko na wysokości pępka :)

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
02-01-11 10:57  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dobre z tym kioskiem.

Krzychu74: Czy wspominałem, że 22-ka będzie za darmoszkę? Nie? To wspominam, ale gdzie i kiedy tego jeszcze nie wiem, ale tym będę się martwić gdy będzie gotowa. :-)

No jak to gdzie, oczywiście że w "Szufladkach".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-11 10:58  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

O, widzę, że Krzychu zmienił zdanie w kwestii skali... Wreszcie ;-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
02-01-11 11:30  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Dręczenie o model w skali 1:33 przyniosło wreszcie skutek;-) i temat genialny:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
02-01-11 13:29  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Krzychu, masz niezłe wejście w nowy rok! Temat rewelacyjny, zgodnie z maksymą "Każdy dziwoląg na wagę złota" ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
02-01-11 14:27  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
O kurcze, takiego odzewu się nie spodziewalem. Dzięki! :-)
Rajkub i Homik: uczeni radzieccy badają tę sprawę czy jest to kiosk okrętu podwodnego, żelazko czy Arka Noego. Poczekamy zobaczymy. Ja obstawiam inna opcję: to jest kura Panie Generale! ;-)
OSTOJA: byłbym zaszczycony, gdyby ten brzydal znalazl sie w Szufladkach (przynajmniej w skalach 1:33 i 1:50 bo "setkę" to już u siebie na stronkę dam), ale to już nie ode mnie zależy. Zresztą jeszcze jest za wcześnie nad tym się zastanawiać. :-)
Stealth: ja tylko narazie sprawdzam jak to jest z tą skalą 1:33. ;-)
Piotr D.: wiesz, dręczenie to już pod paragraf podpada, może lepiej motywowanie, stymulowanie itp. :-D
Ziga: rok bez brzydala rokiem straconym. ;-)

Ok, a teraz na poważnie. Slowo wyjaśnienia. Pod pojęciem "dokumentacji" w tym wypadku należy rozumieć planik z opisu, do którego link podałem w pierwszym poście, tylko zeskanowany przez Kolegę WERTTREW`a w większej rozdzielczości plus owo niewyraźne zdjęcie. I to niestety jest cała "dokumentacja", którą dysponuję. Jeśli ktoś spodziewa się "wypasionego" modelu z detalami to niestety muszę go rozczarować. W chwili obecnej nie mam nic więcej. Więc projekt moze być uważany za próbę rekonstrukcji (ale nie "radosnej tfurczości") 22-ki, który mam nadzieję z Waszą pomocą dojdzie do finału. Jeśli ktoś ma uwagi i być może jeszcze jakieś inne materiały na jej temat i zechciałby się nimi podzielić tutaj lub na priv to będę wdzięczny, chociaż szczerze wątpię, żeby coś jeszcze na jej temat było.

Kiosk u-boota... rany co ja piszę... ech, ten przekaz podparapetowy. ;-)
Jeszcze raz.
Kadłub ma już ster kierunku i otwór na kabinę pilota:


I w tym momencie dochodzimy do pierwszego zagadnienia. Jak mogła być umiejscowiona kabina pilota?

Wersja A czy B? A może jeszcze inaczej? Samolot miał zaledwie 2m wysokości więc miejsca w kabinie zbyt dużo nie było, a "pod nogami" był jeszcze silnik.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
02-01-11 14:39  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

I pomyśleć że nasz kraj mógł się stać potentatem w dziedzinie budowy latających skrzydeł, i może by nawet amerykanie od nas kupowali coś na kształt B-2 a nie my od nich F16 :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
02-01-11 15:09  Odp: [Relacja] PZL.22 - projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Krzychu, optowałbym za podłogą w kabinie wg wersji "B".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024