FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 18Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-01-11 19:59  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brakowało mi tego okrętu na forum. Cieszę się, że założyłeś relację.
Powodzenia w budowie!

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-01-11 12:19  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Nawiązując do elementów ryflowanych. Na pokładzie rufowym ryflowanym jest wytłoczone prostokątne pole (zaznaczone czerwoną obwódką), którego w wersji 2d nie ma. Ciężko to będzie zamaskować bo to miejsce na gafel i kotwicę. Gdyby istniał jakiś zapas to można by było to zamaskować.



Na bokach dziobu zostały wstawione 2 paski ryflowe.



W okolicach rufy po bokach są długie chodniki ryflowane (zaznaczone czerwoną obwódką), tych elementów nie zawierały dedykowane elementy ryflowe do modelu.



Natomiast w elementach dedykowanych są 2 chodniki ryflowane które nie pasują ani kształtem i rozmiarem do powyższych.
Na razie zostawiłem to tak jak jest.



Kadłub został odstawiony na bok, a prace skierowałem na wykonanie pomostu bojowego.



Elementy szkieletu pod ten pokład są idealne nawet autor uwzględnił wypukłość pokładu.
Następnie wykonałem pierwszy poziom pomostu.
Uwaga-poziom ten wg PM 90 posiadał na każdej burcie po 5 bulaji i 2 z przodu (po jednym na skośnych ściankach).



W kolejności poszedł drugi poziom pomostu.
Uwaga-poziom ten wg PM 90 posiadał na każdej burcie po 4 bulaje i po 2 na przednich skośnych ściankach.


Przymiarka na sucho wykonanych elementów do siebie i całości do pokładu.


Kolejnym etapem było wykonanie poziomu trzeciego z pokładem dalmierzy i lunet.
Uwaga-poziom ten wg PM 90 posiadał na każdej burcie po 3 bulaje, z tym że na prawej części bulaj ostatni patrząc od rufy był przesunięty ku tyłowi tuż przy znajdującej się tam skrzynce.
Główny pokład pod pomost bojowy został oklejony, wykonano bulaje i drobne elementy na tejże oklejce.

Nie wiem dlaczego tak istotne elementy nie zostały uwzględnione w opracowaniu.
Ja tego nie mogłem już skorygować ponieważ PM przyszły do mnie gdy powyższe elementy były już na trwałe sklejone ze sobą.



Wykonane elementy są dobrze spasowane, należy zwrócić uwagę na retusz krawędzi niektórych pokładów.
c.d.n.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
02-01-11 22:20  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Coraz bardziej podoba mi się ta relacja ;)
Pokłady grawerowane laserem można sobie w buty wsadzić (pewnie producent zwróci koszty/ dośle właściwą wersję), a nadbudówka okien nie ma (przynajmniej nie będzie wałkowania tematu w jakim kolorze były ramki bulajów i którą ręką myjemy szyby).

Oby moc i nerwosol były z Tobą.

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
02-01-11 22:39  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Cześć, super temat, super relacja. Ja Nisshina dostałem pod choinkę, wrażenie zrobił na mnie ogromne, tym bardziej się cieszę że jest relacja na forum.
Powodzenia i cierpliwości życzę.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
03-01-11 17:32  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Po sklejeniu poszczególnych części pomostu bojowego przyszedł czas na wykonanie sterówki.
Przednia ścianka została wycięta, wycięto w niej otwory na oszklenie i wklejono pasek cienkiej folii.




Następnie wykonałem wyposażenie sterówki: lunety, koło sterowe, Podłoga w sterówce to element laserowo wycinany, pomalowałem go na kolor szary, choć powinien imitować drewno, ale i tak tego nie będzie widać.
Ponadto uformowałem już poszycie dziobu, skleiłem parę skrzynek i wykonałem balkoniki.



Na tym etapie budowy dorobiłem również wszelkie podpory na pomoście bojowym. Wykonałem je z ciasno zwiniętego papieru z użyciem BCG.
Wkleiłem wyposażenie sterówki.



Przyszedł czas na zamknięcie sterówki.



Tradycyjnie przymiarka na sucho do pokładu.



Jako całość zaczyna to wyglądać efektownie.

c.d.n.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-01-11 17:42  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Jorzik dobre tempo!:) Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze w tym roku zobaczymy go na konkursie NAVIGA!:))) A co do modelu, to widzę, że w Twoim modelu też są różne odcienie pokładów i te nieszczęsne jasne pasy wzdłóż wszystkich części. Mam nadzieję, że to wszystko zniknie w całej masie wyposażenia pokładowego. Powodzenie w dalszej budowie!:)

 
03-01-11 17:52  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Jorzik, mógłbyś napisać, jaka jest Twoja metoda na wycinanie okienek?

Kibicuję i pozdrawiam ;)

 
03-01-11 18:01  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A czy te "chodniki ryflowane" to nie sa czasem tory dla wózków samolotów?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-01-11 18:05  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Maverick-chciałbym mieć takie tempo, ale jak zaznaczyłem na wstępie część relacji jest prowadzona wstecz. Jak dojdę do obecnego stanu a to już niedługo relacja będzie prowadzona na bieżąco. Zapewniam Cię że przy całkowitym wyposażeniu pomostu bojowego, odcienie nie mają znaczenia, choć niektóre drobne elementy maluję z konieczności.

Luke- akurat w tym modelu okna są duże i nie było problemu z wycinaniem. Moja metoda to wczesniej od wewnętrznej strony smaruję lekko glutem w celu usztywnienia elementów, pózniej ostrym skalpelem jadę po kolei poszczególne okna.

Dziękuję wszystkim którzy do tej relacji zaglądają i śledzą moje zmagania z modelem.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
03-01-11 18:08  Odp: [Relacja] IJN NISSHIN
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Korsarz, jeśli chodzi Ci o te ,,bez przydziału", to nie, wszystkie tory, zwrotnice, rampy mają ryfle i w całości będzie to ładnie wygladało.
Oczywiście ryflowane chodniki na rufie to na wózki transportowe dla samolotów. Te na śródokręciu dla Kaitenów.
--

Post zmieniony (03-01-11 18:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 18Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024