FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
08-01-11 23:28  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Na który konkretnie?? Może na SP-BMW??

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
09-01-11 15:20  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witam w kolejnej odsłonie. Tym razem na temat Zlinka.

Skończyłem pierwszą klapę. Wyszła tak.



Rozpocząłem tez prace nad silnikiem. Na razie wklejone łoże i blok silnika. jak widać na fotkach potrzebny jest jeszcze mały retusz.



Następnym etapem będzie budowa podwozia głównego. Kto wie dlaczego??

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
11-01-11 02:02  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardziej na SP-BMX ;-)

Biorę każdego w ciemno ;-) Marzy mi się kolekcja taka zaczynająca się na RWD1/2/4/5/6/8/9/13/15/17/17W/19/20 "Wicher"/26/ (mogłem coś namieszać w oznaczeniach bo lecę "z głowy"). I kilka innych których teraz nie pamiętam.

MBig ja jestem straszna "męczybuła" i uważaj ze swoimi "pogróżkami" co do projektów i planów bo wymuszę na tobie, że będziesz musiał je spełnić ;-) Tu już jeden taki pokazał mi kiedyś rendery w 3D i miał przechlapane potem :-D A ja mam na półce fajny modelik :-D Dwóch pozostałych czeka w kolejce aż moja determinacja osiągnie swoje apogeum ;-) A Ty poruszając tematy "latających cywili" i RWD wkładasz kij w mrowisko ;-D Tym bardziej, że to tematy tak niszowe, że aż na wagę złota ;-)

Zlina musisz gdzieś wydać, choćby to miał być "MM" ;-D (Jak wyląduje w "szufladkach" wcale się nie obrażę ;-) ) A "Mewa" do kolekcji to ciekawa propozycja.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-01-11 02:06  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Chopin.
Na pewno nie SP-BMX, bo z rowerków wyrosłem. Za to stałem się wieśniakiem.
Za SP-BMW przemawia moje "wieśniactwo" i to, że ten samolocik latał w Bielsku.
Ale to jest temat na inny wątek. Więc nie męcz mnie tu.
Pogadaj lepiej o Zlinie.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
11-01-11 02:23  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O Zlina też Cię pomęczę bo trafiłeś idealnie w moje aktualne gusta lotnicze ;-) Chociaż nie jestem aż takim patriotą lokalnym i jak dla mnie może być na rejestracji bielskiej ;-)

Podwozie główne jako następny etap w celu wyważenia modelu ;-) To ostatnia okazja żeby sprawdzić czy aby nie "siada na ogon"? ;-)

PS: SP-BMX jak sama nazwa wskazuje jest bardziej do "akrobacji" i w wersji cabrio ;-) Chodź nie wiem czy też nie szybszy od Twojego SP-BMW :-) Ale już koniec tego offtopowania i zostajemy przy temacie Zlina.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-01-11 01:36  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Mały update tego co ostatnio udało mi sie podłubać z silnikiem.



Jak widać na fotkach, silnik nie jest jeszcze dopracowany do końca. Pokrywa górna wymaga jeszcze doklejenia, na skutek ołowiu w bloku silnika puściło mocowanie do łoża. Ale to nie jest trudne do naprawy. Pozostało mi jeszcze dorobić przód silnika, parę kabli i rurek zbiornik oleju i mocowanie goleni podwozia przedniego.

PS. Zrezygnowałem z wklejenia podwozia głównego, ponieważ bardzo łatwo mógłbym uszkodzić delikatne elementy silnika.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
23-01-11 23:46  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witam ponownie.

Prace nad modelem posuwają się powoli do przodu. Przeprojektowałem osłonę silnika. Teraz są to dwie części: górna i dolna. Chodziło mi o to, żeby nie byłona dolnej osłonie przecięcia. Ukształtowałem też przód kadłuba i połączyłem obie te części ze sobą. Zrobiłem mały błąd, ponieważ przód kadłuba jest z laminatu, więc wręga przednia powinna być w kolorze białym. Jest to łatwe do poprawienia - troszkę białej farbki i po kłopocie. Końcowy efekt na zdjęciach poniżej.



Rozpocząłem też zabawę z osłoną górną. Postanowiłem otworzyć tylko boczne osłony tak, jak do przeglądu. Powycinałem też otwory pod chrapy (jak to się nazywa inaczej, poprawcie mnie proszę).



A na koniec dolna osłona przyklejona.




Dopiero teraz będę bawił się podwoziem przednim, a następnie trochę rurek i osprzętu, a na koniec zbiornik oleju. Po tym przykleję osłonę górną.

Cd(m)n.

PS. Dopiero po zrobieniu fotek zauważyłem, że silnik znowu odkleił się od łoża. Zostało to już poprawione. Rura wydechowa błyszczy się na fotkach, ponieważ była zalana na nowo glusiem.

--

Post zmieniony (23-01-11 23:48)

 
14-02-11 01:28  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Budowa powoli dobiega końca.

Zrobiłem troszkę osprzętu na ścianie ogniowej.



A także podwozie.



Dokończyłem też lotki. Na fotkach zawiasy i model z góry, z doklejoną już maską, połozonymi obok skrzydeł lotkami i klapami. Nie doklejam ich teraz, bo nie chcę uszkodzić podczas klejenia kabiny.



Mojego trudu, włożonego w osprzęt pod maską, niestety nie widać na fotkach. Tak sie prezentuje przód kadłuba z podniesionymi osłonami silnika.



Rozpocząłem też prace nad osłoną kabiny. Mój sposób na wykonanie szyby przedniej, dwuwypukłej, polega na znalezieniu odpowiedniej butelki, gładkiej i równej, wypiciu zawartości, a następnie odpowiednim przycięciu (szablon miałem zrobiony wcześniej, podczas budowy pierwszego zlinka). Znalazłem też ciekawy klej do kabinek. Ma konsystencję wikolu, zapach też, ale świetnie łapie do gładkich powierzchni i jest idealnie przeźroczysty.



--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
25-04-11 22:30  Odp: [Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Udało mi się dzis zrobic parę fotek w plenerze, a przy okazji zakończyłem relację i zrobiłem galerie końcową.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-04-11 09:28  Odp: [Galeria i Relacja] Zlin 42 M - SP-ALH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cytat: "Udało mi się dziś zrobić parę fotek w plenerze, a przy okazji zakończyłem relację i zrobiłem galerie końcową."

Fajnie ale gdzie te zdjęcia?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024