FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 30Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-12-10 17:30  [R][G] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam wszystkich
Po wielu wahaniach zdecydowałem się otworzyć relację z budowy niemieckiego pancernika Scharnhorst ,jest to najnowsze wydanie z wydawnictwa Andrzeja Halińskiego,
w tym miejscu chcę bardzo podziękować Wydawcy za kolejny doskonały chyba pod każdym względem model- dziękuję-
Mimo że mam rozpoczętą budowę innej jednostki co prawda znacznie mniejszej na której wydarzył się wypadek w wyniku którym doszło do załamania mojej twórczej predyspozycji,musiałem zmienić płaszczyznę moich zajęć .
Liczę że nowe siły i motywacja które nabyłem wraz rozpoczęciem Scharnhorsta pomogą w między czasie ukończyć ten ów nieszczęsny projekt.
A więc na początek moim zdaniem bardzo dobry obraz na okładce,myślę że to połączenie 3D z pędzlem

bardzo motywujące rysunki montażowe 3D

A to efekt trzech ostatnich dni,czyli podklejanie szkieletu kadłuba i wycinanie,
wycinanie w dwu minimetrowej tekturze nożykiem niezle mi dało palcom popalić,dobrze że taką robotę robi się raz na bardzo długi czas.......

Teraz powoli składam w całość szlifuję i dorabiam podpórki do pod poszycia.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (12-08-13 22:12)

 
26-12-10 18:16  Odp: [R]SCHARNHORST-WYD. HALIŃSKI
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Przyglądam się! Sam ostatnio wycinałem wręgi w takiej tekturze. Masakra...
Powodzenia w budowie.

Post zmieniony (26-12-10 18:19)

 
26-12-10 18:20  Odp: [R]SCHARNHORST-WYD. HALIŃSKI
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

No to się zaczęło !! :)))

 
26-12-10 18:20  Odp: [R]SCHARNHORST-WYD. HALIŃSKI
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

A tak się spytam, czy wycinasz na linii czy zostawiasz jakiś margines który później szlifujesz?
Podziwiam dokładność.

 
26-12-10 18:30  Odp: [R]SCHARNHORST-WYD. HALIŃSKI
krzysiek   

Powodzenia w budowie !!!

--
Pozdrawiam.

 
26-12-10 18:40  Odp: [R]SCHARNHORST-WYD. HALIŃSKI
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Odnośnie wycinania -wręgi zawsze wycinam dokładnie po linii,nic nie zostawiam,nawet jeśli się wyszlifuje więcej ma się więcej poszycia do dopasowania głównie chodzi mi o poszycie denne.

 
26-12-10 20:15  Odp: [R]SCHARNHORST-WYD. HALIŃSKI
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Po doświadczeniach z poprzednim "SCH" zaczął bym robienie modelu od góry tzn od nadbudówek.A na końcu zrobiłbym kadłub,zobaczysz sam że jeśli pójdzie ci coś nie tak nie dokończysz modelu nie jest on łatwy.Pracochłonny,wymagający doświadczenia i precyzji......bynajmniej powodzenia życzę i masz we mnie wsparcie w postaci stałego bywalca i komentatora:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
26-12-10 21:27  Odp: [R]SCHARNHORST-WYD. HALIŃSKI
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„thorn1982” porwałeś się na głębokie wody i to dobrze mało, kto ma taką odwagę:D ja z uwagą będę śledzili i przyglądał się twojej relacji …
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
27-12-10 14:14  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Potwierdzę słowa, że rzucasz się na głęboką wodę. I nie wiem czy nie pośpieszyłeś się pisząc o doskonałości tego modelu przed jego sklejeniem :) mam nadzieję że okaże się to prawdą. Cóż więcej pisać... Powodzenia !

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-12-10 15:01  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam kolego:D
jest to mój pierwszy wpis na tym forum :D a zachęcił mnie oczywiści model jaki zacząłeś lepić :D:D:D mam go na swojej półce i czeka cierpliwie na swoją kolej :D przyznam Ci rację- model jest opracowany niesamowicie :D czyli standard u Hala :D:D i za to jesteśmy wdzięczni temu wydawnictwu :D:D:D bo jest się czym cieszyć :D model ewidentnie nie należy do łatwych ale wydaje mi się że przy odrobinie umiejętności i staranności powinno być dobrze :D ja w każdym bądź razie kibicuje i kciuki trzymał będę :D a Twoja relacja zapewne niejednemu się przyda :D powodzenia :D:D:D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 30Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024