FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 30Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-12-10 17:27  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam ponownie
Dziękuję za słowa wsparcia ,
Chcę powiedzieć że jestem w pełni świadom skali trudności tego modelu,raczej się niczego nie obawiam,kleję modele głównie okręty z okresu II wojny światoweju już prawie 20 lat ,wydaje mi się że wypracowałem sobie jakąś tam technikę,oczywiście cały czas się uczę,cały czas popełniam błędy ,
To parę zdjęć z wczoraj i dzisiaj


montaż szkieletu zacząłem od części poniżej linii wodnej,każdą podłużnicę i wręgę naklejałem na pokład osobno klejem szewskim,trochę drogi ale bardzo skuteczny do klejenia szkieletu,na tubkę założyłem dozownik od cyjanopanu moim zdaniem praktyczne rozwiązanie

a to obecny stan,zawsze proste i większe płaszczyzny w szkielecie wypełniam całymi kawałkami kartonu co daje sztywność konstrukcji,oszczędza się czas ,o krowich żebrach nie ma mowy,potem wiadomo szpachlowanie szlifowanie i...... no właśnie ,mam teraz dylemat bo zawsze malowałem poszycie denne bo to łączenia mnie denerwowały przy jasnej czerwieni są widoczne przeważnie ,tutaj mam bardzo ciemne poszycie wręcz bordowe........
pozdrawiam

Post zmieniony (31-12-10 14:31)

 
27-12-10 18:24  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak na razie mi się podoba,czekam na dalsze prace.Szkoda tylko że zamierzasz malować kadłub ale to już twój wybór.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
27-12-10 20:23  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Myślałem, że to Twój pierwszy okręt dlatego pisałem o rzucaniu się na głęboką wodę.
Ale skoro mam już jakieś doświadczenie to nie widzę problemu. Poza tym te dwu milimetrowe wręgi robią wrażenie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-12-10 22:50  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

po tym ja są wycięte wręgi widać 20-letnie doświadczenie:D:D:D:D:D niczym laser:D zastanawiam się jak to zrobiłeś... ja w okrętach stosuje nieco inną metodę niwelacji krowich żeber-równie skuteczną moim zdaniem choć pracochłonną...wklejam miedzy wręgami paski tworzące jakby kadłub bardziej jednolity:D
nie wiem jak to wytłumaczyć wiec oto link:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=14110&postdays=0&postorder=asc&start=110
w dalszej części relacji widać także jak można naprawdę ładnie zrobić poszycie dna bez szpachlowania i innych tego typu bajerów:D:D:D
obserwuje prace w dalszym ciągu:D

 
28-12-10 23:40  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
zdjęcia ukazujące stan prac na obecną chwilę,co mogę dodać to tylko to że wszystko pasuje idealnie,szkielet wyszedł prościutki jak strzałka,nawet nic nie musiałem go gimnastykować ani prostować,już nie mogę się doczekać jutra godz po 15tej,aż mi się nie chce iść do roboty,chyba mój pierwszy model który mnie bardzo pozytywnie nastraja od samego początku

ufffffff........na dziś już starczy,życzę miłej nocy
pozdrawiam

--

 
29-12-10 11:26  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

widać że rozwiązania konstrukcyjne projektu jeśli chodzi o szkielet są ciekawe.Pytanie czy robisz całą druciarnie??I spiesz się powoli.Powodzenia

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
29-12-10 15:14  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

no fakt :D szkielecik prosty jak strzała :D fajnie Ci idzie robota :D i nie przejmuj się my też nie możemy się doczekać jak już będziesz w domu o tej 15-tej :D:D:D

 
29-12-10 17:04  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam wszystkich
Już jestem,musiałem kupić klej ponieważ okazało się że mi zabraknie na przyklejenie pokładu górnego,zdjęcia może uda mi się parę wrzucić póznym wieczorem ,dziękuję za zainteresowanie i wpisy oby jak najwięcej (tak sobie życzę he he)
gen84-jeżeli chodzi wypełnianie przestrzeni między wręgami,znam tę metodę tylko jak sam zauważyłeś bardzo praco i czasochłonna ,moja metoda całkowitego zamknięcia kadłuba bardziej mi odpowiada i już się w nią co nieco wprawiłem,staram się dochodzić do pewnych rozwiązań które pozwolą zaoszczędzić trochę czasu gdyż jak większość z nas modelarzy mam go nie za dużo, a ciekawych modeli coraz więcej i co,, gorsza'' coraz bardziej wymagających
konradoo-model postanowiłem skleić w standardzie z oryginalnym poszyciem wraz z całą drutologią jaką przewiduje opracowanie ,zamierzam oczywiście zakupić fototrawki bez których nie wyobrażam sobie tego modelu oraz lufy toczone,odnośnie tempa pracy-przyjdą takie etapy w budowie które będą się bardzo ślimaczyły

 
29-12-10 22:18  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Wraca człowiek po świątecznej przerwie a tu taka niespodzianka :D powodzenia w budowie :)

--

 
29-12-10 23:56  Odp: [R] Scharnhorst - Wyd. Haliński
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie, że zdecydowałeś się na relację, tym bardziej że będziesz robił w standardzie. Wierzę, że 20 lat doświadczenia będzie gwarantem świetnego efektu końcowego.
Na pewno będę tu regularnie zaglądał.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 30Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024