FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-12-10 14:52  [galeria] Wz.34 - Kartonowa Kolekcja
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Witam wszystkich w ten piękny świąteczny dzień;-)

Chcę zaprezentować ukończony wczoraj model samochodu pancernego wz. 34 wydanego w Kartonowej Kolekcji. W mojej prywatnej klasyfikacji, ten model uznałem za model roku 2010, przebił nawet Nieuporta 11 (chyba że przed 1 stycznia coś jeszcze zdąży się ukazać);-)
Zacząłem go kleić jak tylko pojawił się w Empiku, zajęło mi to trochę czasu, mimo, że pominąłem wnętrze. Model jest bardzo dobrze spasowany, kolory ładnie się zgrywają na wszystkich częściach. Dość pracochłonne jest nitowanie, chociaż w porównaniu do StuGowego Ha-Go to i tak mały pryszcz. Zmodyfikowałem nieco zawiasy, oryginalne z wycinanki wydawały mi się zbyt płaskie. Karabin jest tymczasowy, dlatego nie do końca taki jak być powinien, możliwe, że wymienię go na armatkę Puteaux sa 1918. Model lakierowałem matem Revella, ten lakier niestety ma to do siebie, że lepi się do paluchów i chłonie każdy brud nawet przez miesiąc po lakierowani. W związku z tym nie będę w modelu nic zmieniał, dopóki porządnie nie wyschnie.
Do modelu mam kilka uwag - raczej kosmetycznych, ale miło by było, gdyby zostały wzięte pod uwagę przy następnym projekcie.
- model posiada delikatną waloryzację, natomiast podwozie jest całkowicie czyste. Ja swój model pobrudziłem pastelami, chociaż mam wrażenie, że nie wyszło mu to do końca na dobre
- szkoda, że nie ma bieżnika do opon
- bardzo rażą białe (jasno szare) linie gięcia części podwozia,
- potraktowany po macoszemu szkielet wersji bez wnętrza, bez stosowania wzmocnień i przeróbek krowie żebra gwarantowane
Na stanie mam jeszcze drugi egzemplarz, za jakiś czas pokuszę się o wykonanie go z wnętrzem:-)
A może autor wydałby jeszcze jedną wersję wz 34, z prostą tylną płytą kadłuba, działkiem w prostokątnym jarzmie i w kamuflażu z pierwszej połowy lat 30stych?;-)
Zapraszam do oglądania:-)








--
pozdrawiam
Piotr


 
25-12-10 16:05  Odp: [galeria] Wz.34 - Kartonowa Kolekcja
Teledzin   

cytat z Piotra D: A może autor wydałby jeszcze jedną wersję wz 34, z prostą tylną płytą kadłuba, działkiem w prostokątnym jarzmie i w kamuflażu z pierwszej połowy lat 30stych?;-)

W pierwszej połowie lat 30 -tych te wozy jeździły na podwoziach gąsienicowych. Dopiero od 1934 zaczęto je przerabiac - w tym roku tylko około 12 pojazdów.

Co do modelu, to jest pięknie wykonany... Gratuluję dobrej roboty. Pozdrawiam

 
25-12-10 16:15  Odp: [galeria] Wz.34 - Kartonowa Kolekcja
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Mnie tam zawsze uczyli, że 1934 to jeszcze pierwsza połowa lat 30-stych;-) A stary "japoński" kamuflaż obowiązywał chyba do 1936, więc trochę wozów w tych barwach zdążyło pojeździć, jak np ten egzemplarz (co prawda ze skośną płytą).


--
pozdrawiam
Piotr


 
25-12-10 21:11  Odp: [galeria] Wz.34 - Kartonowa Kolekcja
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Widzę, że budowa dobiegła końca, pogratulować. Wuzet świetnie się prezentuje.
Odnośnie Twoich uwag to powiem tak - autor oczywiście może opracować taką wersję, pytanie jest takie, czy jest jeszcze miejsce na rynku na kolejnego wz.34? W końcu polska pancerka to tematyka niszowa.
Szkielet w wersji uproszczonej - model w założeniu ma być sklejalny przez początkujących modelarzy, więc serwowanie im pudełkowych szkieletów, takich jak w 7TP mija się raczej z celem. Zamęczą się przy wycinaniu i tyle. A doświadczony modelarz będzie wiedział jak taki prosty szkielet wzmocnić, ewentualnie jak uniknąć krowich żeber.
Podobnie ma się sprawa z bieżnikiem opon - w AB-41 nie widziałem jeszcze, żeby ktoś wykonał bieżnik opon tylko z retuszem, wszyscy malują całe opony. Może wersja laserowa bieżnika...ale ja o tym nie decyduje.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024