FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
20-12-10 07:44  [R/G] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Zaczynamy kolejną relację. Idea zakłada budowę Sturmgeschutz SU-122 (r) innymi słowy czas zabrać się za wycinankę Answera z Su-122 w malowaniu zimowym skleić i pomalować.
Tu mam dylemat jak pomalować fotek mało kilka fantazji znalazłem na forach plastikowych. Wymyśliłem trzy warianty: (Oznaczenia farb są Pactry.)
1. Cały model pomalować na zielono (A112) Russian Armor Green. Najbardziej prawdopodobny pozostałe to bardziej fantazja.
2.Koła na zielono (A112) góra (A104) Panzer Dunkelgelb pasy na zielono (A106) Panzer Olivgrun
3.Koła na zielono (A122) góra (A104) Panzer Dunkelgelb pasy na brązowo (A103) Rot Braun
Był jeszcze wariant by opcje pierwszą wykonać na zimowo ale chyba mam dość śniegu na zewnątrz.

To co już jest sklejone czyli szkielet z uzupełnieniem wolnych przestrzeni by poszycie miało się czego trzymać:

Tylna płyta na silnikowa i moja wariacja na temat jej usztywnienia. Najpierw podkleiłem ją brystolem potem powklejałem jak widać kawałki tektury

Tył

Na koniec fotki jakie znalazłem w necie:

Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane zarówno co do malowania jak i dewastacji użytkowej..
Pozdrawiam.

Post zmieniony (03-01-11 08:12)

 
20-12-10 11:00  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Powiem tak:
Potrafisz człowieka zdeprymować...strasznie. Siedzisz sobie i dłubiesz dwa tygodnie i zadowolony jesteś, bo kadłub oklejony i nawet pierwsze elementy oprócz poszycia się pojawiają na nim, a tu wpada Kordian, cyk, cyk i w dwa wieczory zrobił tyle samo.
Ale to z drugiej strony dobrze, klej i dokumentuj, żebym miał gdzie podpatrywać ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
21-12-10 08:32  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Vice versa ja sobie dłubię po cichu a tu Demon wyskakuje z takim samym projektem. I dobrze bo będą dwie relacje a różne. Ty robisz standard ja będę malował i modyfikował; przeciwne strony konfliktu widzę tylko pozytywy, a dylematy masz na Priv.
No to chop dziś mamy tył ;-) cyk, cyk,

Jakiś czas temu na innym forum była rozprawa na temat malowania gąsek laserowych. Ja to smaruję tak pierwsze capon potem czarna farba (akrylowka z tubki) na to rozwodniona brązowa całość pieścimy metalizerem suchym pędzlem oczywiście wewnętrzne strony trzeba zamaskować pod bieżnie kół. Czarna i brązowa nanoszone są kawałkiem gąbki od zmywaka do mycia naczyń maczam go w farbie i klepię sobie aż uzyskam zadowalający efekt.

Przedsmak koła nośne jestem leniwy i nie lubię sklejać pustych okrągłych elementów kół więc robię sobie wypełnienie bo kola mają taki delikatny bieżnik w konieczne staje się ich wycięcie .

Nie ma to jak ruski tank tylko to co nie zbędne pudło koła i lufa do tego 4 Iwany i na front genialna wręcz prostota a zabójcza w zastosowaniu.
Pozdrawiam.

 
21-12-10 14:33  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Dumadar   

Zajrzyj tu http://www.cgtantra.com/forums/showthread.php?t=10222. Co prawda tylko 3D, ale warto. Jak masz dostęp zajrzyj do tej książki :Militaria Nr 240 - SU-85 SU-100 i SU-122.

Post zmieniony (21-12-10 14:40)

 
22-12-10 07:50  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Dzięki Dumadar za linka zawsze daje to spojrzenie z innej perspektywy na projekt. Coś podejrzeć i zmodyfikować. Gdyby suczka miała być po swojej stronie to ten trał wygląda obiecująco prosta konstrukcja w zasadzie do samoróbki bez większych problemów. Ja jednak pozostanę po ciemnej stronie mocy ;-)
Pozdrawiam.

 
23-12-10 08:53  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam, to kręcimy
koła napędowe, napinające i nośne

Coś związanego ze świętami czyli wanna ale bez karpia. Dołożyłem kilka śrubek i osłon bo mimo, że to dół to łyso jakoś tak z wycinanki było.


Tak na poważnie spokojnych i zdrowych Świąt życzę.

 
23-12-10 17:26  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Przyznam, że koła robią przyjemne wrażenie proszę o zbliżenie po malowaniu.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
27-12-10 09:16  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Dziś trochę uzupełnień na kadłubie na początek włazy:
ten przerobiłem na kwadratowy,

tu też 5 gr dorzuciłem zostawić otwarty czy zamknąć?

anteny, wieżyczki wizjery...

haki z wikolem ale teraz nic go nie widać

takie coś na błotniku

skrzynki piły,

"Antałki" z paliwem na zapas a w tle "poręcze"


Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
27-12-10 09:32  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jedna mała uwaga. W jakiejś monografii czytałem (teraz nie mogę tego znaleźć), że niemcy nie używali dodatkowych, zewnętrznych zbiorników paliwa. Były one demontowane. Może ktoś kojarzy takie coś i potwierdzi lub zaprzeczy...?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-12-10 09:37  Odp: [R] Sturmgeschutz SU-122 (r)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Myślałem by zostawić z jednej strony jak na fotkach a z drugiej jakiegoś pniaka przymocować. Z malowaniem zostanę w opcji nr 1 czyli całość Russian Armor Green.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024