FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-12-10 20:04  [R/G] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam w nowej relacji. Jej przedmiotem będzie model bolidu F1 Williams FW26, w wersji z charakterystyczną, dobrze znaną paszczą na nosie:



Model będzie przedstawiał bolid Juana Pablo Montoi.
Model buduję w związku z konkursem na innym forum więc budowa jest już nieco zaawansowana. A więc w skrócie:
Jest to darmowe opracowanie, które można pobrać ze strony met mania.com. Zdjęcie poglądowe arkuszy i instrukcji.



Na początku zabrałem się za środkową część nadwozia, mieszczącą monocoque kierowcy. W celu ułatwienia sobie pracy odciąłem nos, w miejscu, gdzie był on doczepiany w prawdziwym bolidzie. Dzięki temu będę też miał ułatwione zadanie przy lakierowaniu modelu.



Podłoga z dyfuzorem i kokpit. Kierownicę i pasy wkleję pod koniec budowy.



Boczne sekcje z chłodnicami wody i oleju:



Obecnie kończę robić garb osłony silnika.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (25-08-12 22:26)

 
19-12-10 15:36  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Udało mi się zrobić garb osłony silnika. Nie ma co ukrywać, ten element dał mi się mocno we znaki. Konieczność uformowania go w sumie w 6 płaszczyznach, łącznie z grzebieniem wieńczącym garb, połączona z doklejaniem zespołu wlotu powietrza, zagłówka i podwyższeń boków kokpitu, sprawia, że to chyba najtrudniejszy do zrobienia, w tym modelu element. Wracając do samego zagłówka, tego ze znaczkiem Burakowozu Młodzieży Wiejskiej :) , to musiałem go opracować od podstaw. Raz, że to, co było wycinance nie za bardzo chciało pasować do reszty, a dwa, po sklejeniu wyglądało to inaczej niż na zdjęciu z instrukcji. Ale jakoś to wymęczyłem :)



Myślę, że teraz będzie już z górki. Jako następny, pod skalpel pójdzie przedni nos.

--

 
19-12-10 18:47  Odp: [R] Williams BMW FW26
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Super ci ten model wychodzi. Oby tak dalej.

 
19-12-10 21:27  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki
Dzisiaj udało mi się jeszcze zrobić nos z paszczą. To kolejny element, na który trzeba uważać. Okazało się, że spód nosa nie chce pasować do reszty, zresztą na zdjęciu z instrukcji, widać, że jest też mocno wymęczony. Rozrysowałem go więc od początku, po swojemu. Zresztą do nosa podchodziłem aż trzy razy. Za pierwszym, powstała mi jakaś tłusta plama, na dopiero co wyciętej części, a za drugim okazało się, że spód nie pasuje. Dopiero trzecia próba zakończyła się jako takim sukcesem :-)



Kolejna odsłona za kilka dni.

--

 
20-12-10 08:51  Odp: [R] Williams BMW FW26
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Patrzę i jestem pod wrażeniem czystości i precyzji klejenia. Czekam na dalszy ciąg.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
23-12-10 14:30  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Lecim dalej :-)
Ukończone przednie i tylne skrzydło. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na obie lotki przedniego skrzydła. Posiadały one charakterystyczne sfalowania, które nie są ujęte w projekcie. Trzeba więc je wykonać na podstawie zdjęć oryginału:



Pylony przednich kierownic strug powietrza:



I zaczątki tylnego zawieszenia:



Na koniec jeszcze zdjęcie wszystkiego złożonego na sucho w przysłowiową kupę :-)



--

 
30-12-10 16:00  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Święta, a więc i na modele mam mniej czasu niż zwykle. Udało mi się jedynie zrobić prawe tylne zawieszenie, oraz pierwsze koło, które było raczej kołem prototypowym, na którym musiałem sobie jakoś wypracować technikę jego budowy. Wyszło, jak wyszło:



Poza tym, obecnie nadwozie jest już lakierowane na połysk i pierwsze warstwy lakieru zapowiadają ciekawy efekt końcowy :-)

--

 
02-03-11 20:02  Odp: [R] Williams BMW FW26
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Czas najwyższy coś pokazać. Długo to trwało, ale trochę w kość dało mi lakierowanie. Ogólnie, to się przejechałem na tym, że do budowy modelu użyłem normalnego kartonu, który nie jest idealnie gładki, a bynajmniej nie tak gładki, jak karton, z którego budowałem model March'a 871. Dlatego, żeby uzyskać w miarę sensowną, gładką powierzchnię, musiałem wręcz utopić model w lakierze. Mimo to efekt i tak nie jest do końca taki, jaki oczekiwałem. No cóż, teraz już wiem na przyszłość, jakiego muszę używać kartonu, by powierzchnia modelu, po polakierowaniu była gładka jak stół.

Tak to na razie wygląda, jeszcze przed kosmetycznym polerowaniem powierzchni:



Obecnie walczę z lakierowaniem pozostałych elementów, jakie zrobiłem do tej pory. Mam nadzieję, że uda mi się wyprowadzić model na prostą :/

--

 
02-03-11 21:51  Odp: [R] Williams BMW FW26
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Piter śliczniutki! szczególnie fotka 4678 potrafi nieźle pogubić - na pierwszy rzut okiem ma się wrażenie jak by patrzało się na plastik... Możesz coś więcej napisać o użytym kartonie (tym lepszym, użytym do March'a)? Jaki producent, gramatura, ewentualne wady i zalety ;)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
04-03-11 23:11  Odp: [R] Williams BMW FW26
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Ja bym chciał, żeby moje modele tak wyglądały po wyprowadzeniu na prostą ;-) Po twoich wcześniejszych modelach widać, że i ten na pewno nie będzie gorszy. Brawa za temat relacji - oby więcej cywili na forum, zwłaszcza F1 :)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024