FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-12-10 18:33  [G] Krupp Protze L2H 143 Kfz.70 z Modelika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Ostatnio był czołg to po jego wykonaniu miałem ochotę na coś innego, coś nowego ,coś czego nigdy jeszcze nie robiłem. Wybór padł na pojazd kołowy. Tak się składało ,że już jakiś czas temu miałem kupiony model właśnie Krupp Protze .Bardzo mi się on podobał więc niewiele myśląc we wrześniu zacząłem prace. Jest to projekt pana Waldemara Rycharda. Bardzo dużo rysunków i dosyć obszerny opis. Trzeba powiedzieć ,że ogólnie model bardzo dobrze spasowany. Jeśli są jakieś widoczne błędy to raczej są moje. Na początek ,źle skleiłem ramę którą w toku prac musiałem potem rozcinać i od nowa sklejać. Bardzo skomplikowana jest budowa karoserii. Trzeba sobie ustalić czy chcemy mieć otwartą maskę silnika bo albo ją robimy otwartą , tak by widać było silnik lub zamkniętą (przyklejoną do karoserii) bo maska nie dochodzi i odstaje. Można tą odstającą klapę zrobić inaczej nie doklejając wewnętrznej jej części (12a). Wtedy maska lepiej dochodzi w pozycji zamkniętej. W każdym razie u mnie musi być w pozycji otwartej.
Dalej bardzo trudny i pracochłonny jest układ jezdny. Przeżyłem lekki horror gdy już podczas końcowego etapu budowy, doklejając już koła wszystkie tylne wahacze pod lekkim dociskiem po prostu się rozleciały jak klocki lego. Dlatego na podwozie proszę patrzeć z przymrużeniem oka bo po przejściach jest :mil5:.
Z błędów w wycinance jest ich bardzo niewiele. Na pewno nie należy podklejać, tak jak to jest oznaczone, części kół 30c,31c,32c.
Trzeba zmienić miejsce mocowania amortyzatora(cz20e) .Nie doklejając do miejsca które oznaczono bo nie będzie pasować, trochę go przesunąłem. W ogóle trochę denerwujące są białe miejsca doklejania różnych elementów ,które ostatecznie są ciut mniejsze i wyziera spod nich biel .Trzeba praktycznie wszystko retuszować i zamalowywać.
W podsumowaniu bardzo dobry projekt. Już mam kilka następnych modeli pana Rycharda więc na tym jednym pojeździe nie poprzestaniemy ;-). Koniec pitolenia oto galeria:

Migawki z wcześniejszych prac:



Bez tylnej paki:



I już kompletny:



Miłego oglądania. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (18-12-10 19:59)

 
18-12-10 20:05  Odp: [G] Krupp Protze L2H 143 Kfz.70 z Modelika
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Super model. Piękne wykonanie.

--

 
18-12-10 20:33  Odp: [G] Krupp Protze L2H 143 Kfz.70 z Modelika
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo podoba mi się ten modelik, oryginał miał interesujące zawieszenie kół tylnych - ciekawe czy dałoby się odtworzyć w tym modeliku jako ruchome. Jaka skala modelu bo nigdzie w tekście nie znalazłem? Chyba 1/25.

--

Post zmieniony (18-12-10 20:56)

 
18-12-10 22:06  Odp: [G] Krupp Protze L2H 143 Kfz.70 z Modelika
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

gratulacje modelu, jakiej farbki używałeś do retuszu?

 
18-12-10 22:38  Odp: [G] Krupp Protze L2H 143 Kfz.70 z Modelika
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Fajny efekt, też go sklejałem tylko nie dałem rady w standardzie. A ramę też poprawiałem.
Gratulacje.
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
19-12-10 11:43  Odp: [G] Krupp Protze L2H 143 Kfz.70 z Modelika
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

A faktycznie nigdzie nie napisałem:).Oczywiście skala 1:25. Jeśli chodzi o układ jezdny to chyba jest możliwość zrobienia tych kół ruchomych. Ja oczywiście takich bajerów nie potrzebuje. Model ma stać na półce i cieszyć oko:). Jeśli chodzi o retusz to są to oczywiście humbrole nr 126, 110, 226. Koloru czarnego ,ze względu na brak humbrola ,użyłem Pactry. Koła były malowane czarną Paktrą i nie były lakierowane. Wiem ,wyszły trochę błyszczące:).
Bardzo dziękuje za miłe komentarze.Miejmy nadzieje ,że komuś się to wszystko przyda.

pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024